Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • didyman

    őstag

    válasz Picboy #117 üzenetére

    Hogy-hogy minek? Az áramgenerátornak, magának. A PWM fényerő-szabályozás gyakran a LED meghajtó engedélyező lábán történhet, vagy a meghajtón belül valahol a kimeneti fokozat előtti kapuhálózaton beavatkozva. Konyhaiul, a 70-200 kHz-es PWM jelet engedélyezzük, tiltjuk 100-200 Hz körüli impulzusszélesség-modulált jellel. A LED-nél ezt meg lehet tenni büntetlenül, azaz mégsem, mert..
    ..A LED nem rezisztív áramköri elem, pláne nem akkor, ha másodpercenként 100-200 alkalommal ki-be kapcsolgatjuk. Mert a parazita kapacitásai ekkor jelentékennyé kezdenek válni. A helyettesítőképben ilyenkor feltűnik egy erősen feszültségfüggő kapacitás reaktanciája, ami a frekvencia növekedésével lekezdi kínosan közelíteni a LED differenciális ellenállását.

    De, az egyenáramú áramforrás is tápegység. Kezdem úgy érezni, hogy szándékosan nem érted. Én tudok különbséget tenni áramgenerátor és feszültséggenerátor között. Mindkettő tápegység, csak az egyik állandó áramra, a másik állandó feszültségre stabilizált. Úgy érzem, hogy ezt neked ismét felesleges magyarázni..

    Nem, valóban nem értem. A monitor tápegysége alapvetően feszültséggenerátor, eddig is az volt, most is az. A LED meghajtója ettől teljesen különálló terület, nem értem, miért keverjük ide? Azért, mert esetleg közös panelen van? Mindegy, mert az áramgenerátor. 4-5-6 csatornás, boost topológiás, önálló áramköri terület.
    A színhő kapcsán már írtam, hogy az a záróréteg hőmérsékletétől fog függeni, ebből a tekintetből meg mindegy, hogy állandó DC áram, vagy átlagos áram folyik rajta, a disszipált teljesítmény ugyanakkora lesz, a chip hőtehetetlensége folytán pedig a hőmérséklete is. De ez a drift amúgy a szélsőségeket leszámítva nem okoz akkora problémát, hogy ezzel érdemes legyen foglalkozni, de ha van erről érdemleges cikked, adatlapod, szívesen veszem.

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Új hozzászólás Aktív témák