Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ktmt

    aktív tag

    válasz workin #7906 üzenetére

    Csak a zRAM-hoz tudok hozzászólni, ez leánykori nevén compcache, tömöríti a rendszermemóriát, ezért több RAM lehet, de valamivel lassítja a rendszert, többet fogyaszt.A memória ürítés az nem valami taskiller light funkció?
    A harmadikra ötletem sincs, valami memóriamegosztás a folyamatok között.
    Én nem piszkáltam egyike sem, de nem tűnik túl kockázatosnak.

    Más most látom a modavon hogy van egy lehetséges megoldása halk csengőhangra. A build.prop fileban ez a sort:
    ro.config.ringtone_vol_adjust=true
    át kell írni false-ra, aztán újraindítani a készüléket, állítólag mérhető módon nő a maximális csengéshangerő.
    (a build.prop system könyvtárban van, módosításához root jog kell. Egy fejlettebb filekezelő pl. Roor Exlorer segítségével elég engedélyezni a system partició írését, szövegfileként megnyitni és átszerkeszeni a sort). Most próbálom én is.)
    Modaco

    [ Szerkesztve ]

  • Fandango

    veterán

    válasz workin #7906 üzenetére

    zRam-hoz egy kis magyarazat ha vagod az angolt (modaco Pimp My Rom topicbol):

    Taken from Wikipedia :
    zRam is an experimental (staging) module of the Linux kernel. It was previously called "compcache". zRam increases performance by avoiding paging on disk and instead uses a compressed block device in RAM in which paging takes place until it is necessary to use the swap space on the hard disk drive. Since using RAM is faster than using disks, zRam allows Linux to make more use of RAM when swapping/paging is required, especially on older computers with less RAM installed.

    To make it simple, zRam allows to virtually increase the amount of RAM your device has by using the Swap spaces in your device memory.
    This is mostly profitable for low-end devices that come with few ram (512mb generally).

    PmR offers 2 levels :

    64 mb : virtually adds 64mb of RAM
    128mb : virtually adds 128mb of RAM

    zRam settings requires a kernel that includes this module.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák