Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MMSZoli

    tag

    Hali,
    Azt árulja már el valaki nekem, hogy ha a teljes rendszer fogyasztása max 150W, mi a péknek raknak bele agépekbe 450-500W-os tápokat, és miért nem lehet kisebbeket kapni?
    A PSU-k kb 80-85% hatásfokkal mennek (a DC inverteresek 95-97%, de azok csak ritkák és drágák), vagyis a tápegység jelentősebben nyomja a teljes áramszámlát,mint esetleg a memóriák + DVD-író együtt.
    Számos hozzászólást láttam már "szakértőktől", hogy ha egy gép instabil, rögtön az első javaslat: cseréljenek benne tápot (mégha az 300-3500W-os is volt)

    Komolyan kezdem elveszíteni az iparág egészébe vetett hitemet. Egyre kevesebbet fogyasztanak a cuccok, és a tápok pedig csak egyre nagyobbak... Ki a t*m rak bele 10 winyót és 3 írót a gépébe?
    :W

  • MMSZoli

    tag

    Köszi a válaszokat tápegység témában.
    Nem teljesen OFF a PS Utéma, hiszen itt pontosan arról van szó, hogyan építsünk HTPC-t (vagy nagyon kicsi PC-t) Intel dual/quad core alá. Én is szeretnék egy ilyen gépet építeni, nem HTPC, hanem irgalmatlan kicsi (értsd: lapos) asztali gépet, aminek van teljesítménye is, alkalmanként játékra is itt-ott (Battlefield2 meg 1-2 régebbi FPS, HL2).
    Csenden is legyen, mert itt lesz az orrom elött. A teljesítményigények miatt a VIA kiesett, a 780G egy nagyon erős platform, csak valahogy az AMD nem annyira nyerö (most AMD64-em van, de az új széria nem jön be).
    Miért hoztam fel a PSU dolgot: Alapvetően a ma kapható nagy tápegységekkel az a baj, hogy fűtenek. Házon belül fűtenek. (És NAGYOK). Az a 20% (vagy 10%), az, amit szintén ki kell szellőztetni a gépeből, amihez nagyobb ventillátor-sebesség --> nagyobb zaj.
    A PicoPSU nagyszerü dolog, viszont elég drága. Ráadásul hiába van 200W-os belőle, a külső 12V AC-DC táp, ami kapható, max 135W-os. (múlt hónapban néztem rá). Magyarul hiába tudja a Pico a 200W-ot, nincs ami kívülről megtáplálja. (ráadásul nem is teljesen kompatibilis a 775 alaplapokkal)
    A HTPC/MiniPC oldalról a fontos az, hogy pl 150W teljes gépteljesítmény esetén a házon belül a tápegység 5-8W hőenergiát ad csak le (a maradék 20-at házon kívül), szemben a normál táp házon belüli 30W hőleadásával. Azt a +20W-ot ki kell szellőztetni, és egy kicsi, de eléggé zárt háznál ez gond lehet.
    Vagyis egy megfelelően kicsi, és jó hatásfokú táppal a minimális ventillációt is meg lehet célozni. A sirámom lényege az, hogy az ilyen igényeket csak nagyon drágán lehet kielégíteni, annyiba jön ki, mint az alaplap.

Új hozzászólás Aktív témák