Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gV

    őstag

    válasz X@b3e #114 üzenetére

    E6300-ról tudom, de valószinüleg van még több is

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz X@b3e #114 üzenetére

    Az E5200-m BIOS 0.985V-on ment gyári órajelén..prime alatt nem érte el a 40 fokot freezerrel passzívan:) Táp ventijén más nem volt a gépben.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • BigBear

    senior tag

    válasz X@b3e #114 üzenetére

    Szinte mindegyik kétmagost. E5200 és E8400 is elmegy mini Ninjával prociventi nélkül az Antec NSK2400-as házamban. Hozzáteszem, a procihűtő mellett pár centivel ebben a házban van 2db 12-es ventilátor (nálam két Noctua úgy ~600-as fordulaton) ami átszellőzteti a cuccot. Tudom, ez nem full passzív, de ennyi meg véleményem szerint kell. Így a winchesterek se főnek meg, meg a rendszer összességében jól érzi magát.

    Tápegység dolog: igaz. De sajnos ez az elmúlt időszakban bele lett sulykolva az emberekbe, hogy a nagy az jó. Erre a boltosok nagy része meg sajnos rátesz egy lapáttal. Épp a minap állítottunk össze egy gépet egy ismerősnek. Ő azért még bement egy helyi boltba megtudakolni a dolgokat. Én ajánlottam a kis géphez (MicroATX lap, E5200, Ati 4670 stb.), hogy a régi Codegen tápját ha másra nem, legalább egy 350-es vagy 400-as FSP tápra cserélje le, vagy ha van keret, egy Corsair 400CX lehet belőle. Boltos: Ez az egész szar, 4670 szar, ATI szar, Nvidia kell, meg mindenekelőtt megpróbálta rábeszélni egy 550-es LC-Power tápra, mert minimum 500W kell egy mai konfighoz... No komment...
    Amúgy ez a nagyobb táp többet eszik dolog nem egészen igaz. Adott táp nem vesz fel állandóan ennyit, ez csak a terhelhetőséget jelenti. (Jobb esetben legalábbis ennyit elbír a cucc.) Azért írtam, hogy részben, mert azért némi igazság van benne. A tápnak ugye adott a hatásfoka, legyen mondjuk 80%. De ez nem mindenhol ennyi. Jellemzően egészen kis terhelésen rosszabb a tápok hatásfoka. Nagyobb táp esetén pedig ugye magasabb terhelésnél éri el ezt a 80%-os szintet. Ezért lehetséges, hogy míg egy jó 350-es táp 60W körüli terhelésnél 80%-ot tud, a 600W-os ugyanitt még csak 65%-kal működik, vagyis valójában többet fogyaszt.
    De ez tényleg OFF.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák