Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorelli

    tag

    válasz Skillet #42054 üzenetére

    Szia! Köszi,én is ezt nézegetem már egy ideje.. ehez is kell extended particio az sd-n?

    Aki sajnálja az időt vagy a pénzt önmaga képzésére, az nem számol a tudatlanság árával!!!

  • Faby

    senior tag

    válasz Skillet #42054 üzenetére

    Tényleg jó, de nekem mostanában dobott egy-két FC-t. Gyári böngésző az index.hu főoldalra rendszeresen (másra nem, mondjuk amilyen fos lett az index mobilon, nem is csodálom, ha megfekszik), néha a launcher is elszáll, és a Sanoma TV24 appja is van, mikor csak második megnyitásra működik szépen.

    Néhány tapasztalat, vélemény.

    Nekem néhány dolog hiányzik, amit vagy mélyebben turkálva kellene beállítani, vagy külön app kellene hozzá.
    A tárcsázója a Sense után nagyon fapados, hívásinfó detto, nem találom, hol lehet beállítani, hogy a közelmúlt hívásainál ne relatív időket adjon meg pl, 2 perce, 4 órája, 5 napja; hanem pontos dátumot, időt. Mind a Sense, mind a korábbi CM7 tudta ezt, a CM10 nem, vagy csak nem találom.
    A Sense gyorsbeállítás menüje, vagy akár a MIUI kapcsolói jobban bejönnek.
    Szintén hiányzik, hogy az ikonok nem aktívak, pl a levelezés, vagy az üzenetek ikonja a főképernyőn mutassa az olvasatlan üzenetek számát (csak értesítő sávban mutat, de olyan bolhaf@sznyi számmal, hogy alig látni)
    Naptár widget elég gyenge, és nagyon hiányzik egy jó időjárás+óra widget, próbáltam egy csomót, most a Fancywidget+Sense skin van fent, jó, jó, de nem az igazi.
    Lockscreen nagyon jó, a testreszabható hardveres gombok, vagy gyorsindítók nagyon tetszenek, kár, hogy a trackball csak ébreszt, nem old fel. A Yahoo időjárás ami a lockscreenre kitehető, furcsán ismeri a magyar városokat, Debrecen pl Debreczin. De legalább viszonylag pontos.

    A Sense billentyűzet is jobb, szerintem, mint az alap android, vagy akár az anysoft keyboard, utóbbinál ha magyar a billentyűzet, nincsenek visszafelé dőlő ékezetek, sms írásnál hasznosak, mert ellentétben a normál magyar ékezetekkel, ezeket nem UTF8-cal kódolja, így nem is csökkenti az üzenet méretét, és nem is csonkolja a betűket. pl á-à í-ì, ó-ò, ú-ù.

    Tetszik az instant képernyőmentés lehetősége, az appdrawer, és a home screenek totális testreszabhatósága.

    Az értesítősáv ikonjaival nem vagyok kibékülve, nekem nagyon puritán, túl letisztult, sokkal szívesebben használnék színes ikonokat, de legalább egy grafikus akksi+% kijelzés is lehetne. Valami ilyesmi: Ez az UOT konyhájában készült egy korábbi GB Sense romra, de amikor megpróbáltam megcsinálni erre a JB-re, nem sikerült.

    Érdekesség, hogy az XDA topik leírásában azt írja, hogy az első indítás és az a2sd aktiválása után állítsuk a cpu governort smartassra, de nekem nincs olyan, csak interactive, ondemand és performance. Így marad ondemandon. Még egy érdekesség, hogy korábbi RIL-t tett fel, mint volt előtte.

    Wifi gyengébbnek tűnik, legalábbis ott, ahol a korábbi rom full erőt jelzett, legalábbis az ikon, ott most csak fél -2/3 a jelzés. Lehet, hogy a korábbi verziójú RIL miatt?

    Kb ennyi, ennek ellenére azt mondom, hogy jó rom, nagyon jól használható a mindennapi életben is, nem csak fejlesztőknek. Remélem folytatja a srác, és ki tud még hozni sokmindent a Desire+JB kombóból.

    [ Szerkesztve ]

    A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

Új hozzászólás Aktív témák