Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • afterburner_

    őstag

    válasz #41635072 #12 üzenetére

    sajnos az utángyártott patronok nagy része hulladék :( én is csak a saját tintámmal töltve árulom az utángyártottakat, és volt hogy egy hónap állás után elővéve a nyomtatót is gyönyörűen nyomott 1 tisztítás után.

    itmedias patronnal régebben a 4500-ösöm állt 2 hetet és olyan szinten csíkozott hogy kellett vele kínlódnom pár órát mire helyrejött :)

    amúgy akikkel kapcsolatban állok kisebb nyomdák , mind canont használnak (tintasugarast), 20.000 ft-os nyomtatóval, ha csak szöveget nyomtat az ember ki ehet velük szórni 100.000 oldalt is, ha csak szöveget nyomtatnak vele:)

    de ugyan itt megemlíthetjük a canon nyírta ki a nagy cd nyomtatók piacát is, verhetetlen minőséget produkálva.. filléres nyomtatási költség mellett..

    Nagyon sok vásárlóm cseréli le a lézert tintasugarasra, pl nyáron raktam össze egy 4 fekete tartályos canont, amit csak feketére használnak 320 ml fekete tinta van hozzá a tartályban 8000 oldalt lehet vele nyomtatni, és azelőtt az 50-100e ft-os lézernyomtató konica minolta gép a cégnek kb havonta voltak gariba... most meg tintasugarassal nyomtatnak és nincs vele semmi gond fél év után sem, kb 16000 oldalt nyomtak el vele.

    >>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

  • afterburner_

    őstag

    válasz Kbali #21 üzenetére

    sajnos a canon gépeknél is a fejnek van egy bizonyos szavatossága, régi gépeknél ez általában 5-6 év, újaknál 2-3 ( de a régi gépek kétszer annyiba is kerültek, kétszer tovább is bírták:) ), de azalatt az idő alatt annyit nyomtatsz vele, ameddig a mechanika bírja... persze ez bosszantó ha gyári patront használsz, és akkor is ugyan így megadja magát :) pedig sokan abban a hitben vannak hogy gyárit használ, és akkor örök életű a nyomtató.. sajnos nem...

    >>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

  • afterburner_

    őstag

    válasz Gabesz84 #15 üzenetére

    nem töltök színesbe feketét :) színesbe mehet színes, feketébe meg fekete, csak kívülről szívja a tintát.

    itt láthatod lehet variálni, ha csak feketével van használva, lehet növelni, több tartályt csatlakoztatni rá, elmúlt 1 évben 400 iylen átalakított nyomtatót adtam el :D egy patronnyi tinta, amivel nem romlik el a fej 90 ft-ra jön ki.

    és én mondjuk a fejekre is garit vállalok ha az én tintámmal használja a vásárló, még száradás esetén is, persze arra én sem vállalok garit ha a szavatossága lejár a fejnek és már nem ismeri fel, de ez nem tinta gond.

    szabifotos: köszi :D szeretem ha elégedettek a vásárlóim :))

    [ Szerkesztve ]

    >>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

  • afterburner_

    őstag

    válasz Kbali #36 üzenetére

    jaja, csak attól van gazdaságosabb megoldást, amihez a fej kb harmad annyi ha bedöglik :)

    ráadásul az ip2000-es nem egy gazdaságos típus.. mivel nem színenként tölthető, cserélhető, így a színesben valamelyik cellában mindig marad tinta, ami ha patronnal használod, repül a kukába :) töltésnél mondjuk ilyen gond nincs :D

    >>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

  • afterburner_

    őstag

    válasz Sanya #38 üzenetére

    igazából nem is azzal lenne a nagy gond hogy demo patront adnak, bár főleg hp fogyatékosság volt meg lexmark... és sajnos átragadt a többi gyártóra is, újabban már a canon is ad ki XL-es patront a nyomtatóihoz.

    sokkalta inkább nagyobb gond hogy a tintából sokat elpazarol nyomtatások közötti, vagy ha áll több napot , vagy heteket a gép, akkor indításnál a nyomtató ráküld egy tisztítási ciklust a fejre, annak függvényében mennyit állt a nyomtató a legutoljára használt időponthoz képest, minél többet állt annál több tintát szív át a fejen. ez az egyik.. ha valaki csak mondjuk feketét nyomtat, sokszor azt veszi észre hogy színest nem is nyomott és mégis eltűnt a tinta belőle.. ez emiatt van.

    a másik amit észrevettem , canonnál, hogy még a régebbi cli-8as tintáikból pl a cyan elegendő volt akár 450 fényképre is, 12 ml-es patron, de az újaknál már csak 207 fényképre elég, 9 ml tinta a cyanból pl.. (cli 521 , cli 526) .

    kis matematika.. és kijön az eredmény hogy 25%-al van kevesebb az új kisebb kapacitású patronokba, de akkor az új patronnal miért fele annyit lehet nyomtatni, vagyis fele annyit se?:) egyszerű.. mert szépen fel van hígítva a festék, és hogy ugyan azt a szín intenzitást elérjék, többet kell nyomni a lapra. persze az új festéket olcsóbban adják, de a hígítás miatt meg több kell a lapra..

    Ezt laikus ember nem veszi észre, de én a tintákat úgy keverem, ki a nyomtatókhoz amiket kellékezek, és rögtön feltűnt amikor a régi gépekhez való cyant beletöltöm az újakba, iszonyatosan zöld lesz a kép, és mindez amiatt, mert a gép ugye azt hiszi, a jó kis hígított gyári festék van benne... amit tolni kell a lapra hogy adjon normális színeket:)

    és ha ez egy gyártónál előfordul... akkor a többinél is... én ezért nem használok gyári festéket, ha ki tudom keverni azt a színt amit a gyári produkál, 20-ad annyiból, és még be sem szárad a fej,nem csíkoz l... innentől nálam nem éri meg a felárat a gyári, de ez az én magán véleményem, meg lehet kövezni :D

    >>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

Új hozzászólás Aktív témák