Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Honkydoo

    őstag

    válasz buherton #5 üzenetére

    Értem. Remélem azért tetszett. :)

    Egyébként persze volt/van cél. Belém ivódott egy gondolat, hogy amit itt már többen szajkóztak, hogy atomos vagy ahhoz hasonló alaplappal nem lehet kihajtani a gigabitet. Jelentem ez megdőlni látszik, ugyanis a jelenlegi konfig nem erősebb egy brazosnál mégis RAID 5-ben kihajtom vele a gigabitet. (olvasáskor)

    Lehet ez ma már nem annyira nagy dolog, hiszen sok olyan lap van, ami ezt tudja, de 1-2 éve még nem volt ennyire hétköznapi. Akkor határoztam el, hogy megépítek egy olyan rendszert amit megdönti a fenti állítást.

    Lehet ez is megér egy cikket majd a sorozatban. :) Annyit azért elárulok, hogy a rendszerbusz sebessége és a hálókártya milyensége sokat nyom a latban. Talán ez a két komponens a legfontosabb. Fontos még, hogy amiről olvasol tényleg nagyobb sebességgel tudja küldeni a biteket mint 100 MByte/s. Erre jó a RAID, de elképzelhető, hogy az alaplapi SATA is elég mondjuk egy ssd-nél. (bár ezt nem próbáltam)

    Ez volt a cél a rendszer megszületésénél. Az OS azért lett zentyal, mivel olyan felületet akartam mintha egy routert konfigurálnék. Ezért próbálkoztam az open wrt-vel, meg még több mással, végül zentyal lett a kiválasztott.

    "Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

Új hozzászólás Aktív témák