Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RootRulez

    félisten

    válasz k850 #830 üzenetére

    Csak én úgy tudom, hogy az Opera Mobile az letölti az oldalakat, mint egy PC. Az opera Mini meg a tömörített oldalt tölti le, ami előbb átmegy az Opera szerverén

    Opera Mobile: Internet -> Telefon
    Opera Mini: Internet -> Opera szerver (tömörítés) -> Telefon

    Ha jól tudom így jár el az adatokkal a két progi és emiatt gondolom, hogy a Mini kevesebbet eszik...

    ═════════════════════════════════════════

  • cousin333

    addikt

    RootRulez, k850, egykori:

    Az Opera rendelkezik egy saját fejlesztőrendszerrel, aminek része egy UI szerkesztő is, ami szinte minden platformon használható, ahol Opera fut. Ennek a használata okozza, hogy a Mini és a Mobile annyira azonos felületű. Ez jó, mert a különböző Operák egységes megjelenése könnyebbé teszi a megszokást, de - mint a mellékelt ábra is mutatja - egyben megtévesztő is lehet.

    A lényeg: az Opera Mini és a Mobile a felszín alatt két teljesen különböző böngésző! RootRulez jól írja: a Mini csak egy kliens, ami a telefonon fut. Ez kommunikál az Opera szervereivel, amik letöltik, feldolgozzák (pl. a Flash-eket kihajigálják belőle) és összetömörítve a telefonra továbbítják a kért honlapokat. A Mini aztán megjeleníti őket, meg kattinthatóvá teszi a linkeket, kezeli a letöltéseket... stb. Emiatt sokkal kisebb a hardverigénye (hiszen a munka nagy részét nem ő végzi), jóval kisebb az adatforgalma (az oldal felépítésétől függően: ha letöltünk egy fájlt, az pont akkora lesz, mint bármi mással letöltve, de pl. a képeket butítja)

    A Mini korábban Java alapú volt, de egy ideje már elérhetők natív verziók is bizonyos operációs rendszerekre (iOS, Android, Windows Mobile meg Symbian). Előbbi változat még a - mai szemmel - nagyon buta telefonokon is megy, utóbbi viszont (elvileg) gyorsabb és stabilabb. Nem mellesleg a Java-s verziót be sem engedték volna az Apple Store-ba. Mindkettőre igaz azonban, hogy kis adatforgalmat generál, emiatt általában gyorsabban is tölt, viszont használhatósága korlátozott (pl. a kurzor fölévitelre előugró menüket nem támogatja... stb.)

    Ezzel szemben a Mobile egy komplett böngésző, ami ugyanúgy közvetlenül tölti le és dolgozza fel a teljes oldalt, mint bármely asztali változat, vagy pl. az iOS-es Safari vagy az androidos gyári böngésző. Emiatt nyilván nagyobb a hardverigénye (proci és memória), valamint az adatforgalma.

    A Mini és a Mobile közötti különbség amúgy már a telepítők mérete között is tetten érhető: a Mini pár száz kB, a Mobile jópár MB.

    Ami a felmerülteket illeti: a Miniben elvileg 4 lépésben állítható a betűméret (a beállítások között), más megoldásról nem tudok. Ugyanitt meghatározható a képek minősége is, ami nyilván hatással van a sebességre és az adatforgalomra. Alapjáraton kb. nyolcada, tizede a forgalom a "normálisnak".

    A Minit nem lehet "mobileosítani", a mobil nézet (mobile view) egyszerűen az oldal tördelésére vonatkozik Alapesetben a teljes oldalt látod, ahogy a PC-n is kinéz, ezzel viszont a teljes oldalt egyetlen oszlopba tördeli, pont a képernyő szélességének megfelelően (tehát nem kell horizontálisan görgetni, csak le-fel). Ezt a funkciót mellesleg a Mobile is tudja.

    Hogy kicsit megkavarjam a dolgokat: a Mobile-t ugyanakkor lehet "minisíteni", az ún. Turbó mód bekapcsolásával (ez amúgy elérhető a PC-s Operán is). Ekkor a Mobile úgy kezd viselkedni, mint a Mini, tehát az oldalakat az Opera szerverein keresztül tölti le. A hatás ugyanaz, mint a Mininél: kisebb oldal (de nem annyival, mert kicsit máshogy működik a rendszer), gyorsabb letöltés, korlátozottabb használhatóság.

    ui: Már úton van amúgy a Mini 6-os és a Mobile 11-es verziója, de nem tudom, mikortól lesz elérhető.

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

  • RootRulez

    félisten

    válasz cousin333 #833 üzenetére

    Na ez kielégített! :D Köszi! Azóta már úgy nyomom,hogy WiFin opera Mobile (vagy gyári böngésző) Mikor meg nincs wifi akkor meg Mini. :K (bár inkább gyári böngésző, mert az opera mobile nehezen veszi be a kattintást)

    Majd méregetem, mert van fent 1-2 adatforgalom számláló és meglesem mégis mennyivel tölt kevesebbet. Ami tuti, hogy Mobile-al egy topik betöltése is levesz 1-2megát, míg minivel több topik után kopik 1MB és ugyanúgy érdemben tudom használni. De ezek a megabájt adatok csak hozzávetőlegesek nem nézegetem folyton :D

    [ Szerkesztve ]

    ═════════════════════════════════════════

  • egykori

    őstag

    válasz cousin333 #833 üzenetére

    Köszi, ez szinte egy kis disszertáció, amit írtál. :C
    Végülis, nekem a sis kiterjesztésű, tehát nem javás változat fenn a telómon. A betűméretet nálam 3 fokozatban lehet állítani, de alapvetően nem itt van a problémám, hanem az egész telefon rendszer betűméretével. Ezért vettem meg a Font Magnifiert, és most az Opera Mini miatt nem tudom használni (az Opera Mobile-lal viszont jó).
    Ha erre esetleg tudnál valami megoldást, megköszönném.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák