Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • waterman_

    aktív tag

    válasz Bundás22 #32 üzenetére

    ha mindenki olyan életstílusban élne, mint rózsadombon, akkor a föld tartalékait kb 2 év alatt kiürítenénk és azután meg jönne a mad max-es világ kb. ebbe jobb ha belegondolsz. fejlődésre persze hogy szükség van, de a környezet védelme szerintem fontosabb, mintsem hogy csilivili mobiltelefonom legyen.

    különben godolj bele a másik oldalról is: veszel egy hűtőt, ami a belepakolt 50ezres elektonikától abszolút sérülékeny lesz a hálózatból jövő tüskékre meg egyebekre. elszáll az első viharos időben. öreganyám meg vígan mos a kb 30 éves mosógépével és az ő inge sem pettyes, meg nem szószos, meg nem földes, pedig hidd el ő aztán kapál naphosszat meg disznót öl, meg befőttet tesz el. szóval nem egy sterilszobában lakik. megkérdezel egy háztartásigép szerelőt és azt fogja mondani, hogy manapság mindent úgy gyártanak, hogy az garantáltan tönkremenjen és vehessél újat. visszatérve öreganyám mosógépére: egy darab kapcsoló van benne és 570 forintért kicseréltünk benne egy csapágyat, ami egyszer tönkrement.. tehát én nem a fejlődés ellen beszélek, de azt módjával kell tenni. tudományosan ezt így fogalmazzák meg: fenntartható fejlődés.

    ha rózsadombon az megy, amit egy angol dokumentumfilmben láttam, akkor inkább nem kérek belőle. egy angol házaspárnak 2 gyerekkel, heti 15-17 zsák szemete jött össze, ami kb 3 mázsát nyomott. télen 27 fok volt a lakásban és a hét minden napján legalább kétszer mosott a nő. biztos jól érezték magukat, de egy maláj egész életében nem juttat annyi vegyszert és mérget a környezetébe, mint azok egy hét alatt. persze sz*r egy hasonlat, de érdemes mélyebben belegondolni.. ha mindenki a csilivili mobiltelefonjával lesz elfoglalva, akkor senki nem törődik azzal, hogy unokáink esetleg nem látnak erdőket, vagy menekülnek majd ha meglátják az első esőfelhőt, mert savaseső hull belőle..

    németországba meg nem kell kimenni, mert jön az magától is. köbméteres darabokban és titokban. csak itt már veszélyes hulladéknak nevezzük.
    ja még valami németországról: lehet, hogy nem általános, de hugom iskolájában volt cserediák program. 16-18 éves német gyerkőcök jöttek, egyik esti beszélgetéskor szóba jöttek filmek és nem tudták pl: hogy ki a bánat az a james bond. nem leszólni akarom őket, de több mint 50 éves idolról nem tudni, hogy mi fán terem, az azért elég durva. másról sem tudták, mi fán terem. alapvető, a civilizált életmódhoz azért hozzátartozó dolgokhoz még csak hozzápislogni sem tudtak. persze hogy nem 18 évesek vannak csak németországban, de egyszer majd ők lesznek döntéshozók, meg felelősségteljes pozíciót betöltő személyek. és ha dunsztjuk sincs, hogy miért jó nekünk a RoHS irányelv, akkor ajánlom nyeljen le egy légpuskába való ólomlövedéket és rájön mit érezhetnek a halaink a folyókban. tehát lehet, hogy csilivili mobiltelefont vesznek, mert másnak is van és az trendi, de ezt lehet csak azért teszik, mert birkák és ha a szomszéd azt csinálja akkor naná, hogy én is, de közben piszkosul nem törődnek azzal, hogy amit kivágnak a kukába az máshol meg gondot okoz.
    na ez hosszú lett, sorry. písz.

    [Szerkesztve]

    ..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

Új hozzászólás Aktív témák