Hirdetés

Aktív témák

  • kisfurko

    senior tag

    válasz Power #295 üzenetére

    Teljesen egyetértek veled, szerintem sem lehet nagyobb teljesítményűt kihozni egy másik architektúrával.
    DE!
    Nagyon nem mindegy, hogy szegény programozónak mennyit kell szenvednie (mert nincs olyan programnyelv, ami a vektoros számításokat normálisan használná pl.)! Egyébként nem értem, hogy a C-t (vagy C++-t) miért nem egészítették ki megfelelő adattípusokkal... Persze szóljatok, ha van már ilyen...:)

    ''Lehet izmozni, de szignifákns különbséget nem fogsz tudni elérni RISC-kel sem, viszont annál több munka van vele + sok extra tranzisztor.''
    Ez az, ami szerintem nem igaz. A P4 kifejlesztése szerintem sokkal több pénzt emésztett fel, mint egy ugyanolyan teljesítményű, de kevésbé gány processzor. Pont a szopások leküzdése miatt. Gondolom te is megnézted azt a videót, amit DCsabaS linkelt be a korábbi vitánk során, és ott elmesélte az inteles fickó, hogy bizony a P6 architektúrában volt egy olyan bibi, hogy néha bizonyos utasítások még több száz (vagy több, nem emlékszem) ciklus után sem akarták elhagyni az instruction pool-t.
    Nekem csak ez a problémám. De ezt már kibeszéltük egyszer. :)

Aktív témák