Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz fecoka #49 üzenetére

    okés

    hát elmondom hogy nem fog azt hozni
    mert a suli nem éppen olcsó dolog
    és DVD író max akkor lesz ha kapok pénzt.

    szóval nem most.

    ennyi.

    sorry hogy próbálok minnél többet megtudni a technikáról
    mivel még DVD korong se volt a kezembe max 3-4szer DVD írót meg még nem is láttam.
    ennyi.

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz fecoka #62 üzenetére

    na akkor mondok én neked valamit.

    10éve foglalkozok gépekkel ja.
    suliban kezdtem úgy hogy nem volt otthon számítógépem.
    nem vettem gépet soha még mivel nem lett volna pénzem rá.
    az hogy itthon van számítógépem annak köszönhetem hogy ballagásomra azt kaptam összedobva a rokonoktól.
    ha megnézed azóta is max fejleszteni tudtam mert az infómba benne van a konfig és nem valami high end a dolog mint láthatod.
    ennyire tellik abból a pénzből amit nyári melóval néha megkeresek.
    ha akkor nem kapok ballagásra számítógépet szerintem azóta se lenne még mert hidd el sok másra is kell ám a péz. :U

    netem se lenne mert nincs havi 10ezrem ADSL-re!!!(meg amúgy is csak éveleje óta elérhető a szélessávú net a falunkban). Volt egy nagyon jó lehetőségünk hogy anyum főiskolán dolgozik közalkalmazott és nagy mázlimra a főiskola felajánlotta tavaj hogy sokszáz dolgozóját belépteti a Flotta ADSL programba és a melegétkeztetési juttatás árán kapunk úgymond ''ingyen'' internetet. Előtte a sulis dolgaimat pestről a suliból intéztem neten keresztül. :P

    harmadik hogy miért van szükségem annyi adatra?
    egyszerű a válasz: hogy ne unatkozzak!

    hmmm nem járok sehova mert nincs pénzem szórakozni úgyhogy egész évben itthon vagyok a faluban műveljük a szőlőt a földeket meg a házkörül mindent.
    ha befejeztük aznap örülök ha leülhetek a gép elé és netezek valamit vagy hallgatok zenét nézek filmet.
    amúgy meg unatkozok mindig ha épp nem tanulok.
    pesten pláne nem szeretek mászkálni mert nem nekem való város.

    kb 2000 óta az adataimat mentem CD-re.
    kezdetben 2-3 évig vittem a vinyót kézben másokhoz akik kiírták nekem pénzért:F az adatokat mivel azt is írtam hogy CD íróra akkor jutott pénzem mikor már az 52szeres írók a kutyának se kellettek. szóval 2000 óta 45CD van amin nekem fontos zene meg fotó meg pár progi van.
    ezek nagyrészét szeretném átírni DVD-re hogy még 5évig tudjam tárolni biztonságosan.

    az írási kapacitást azért kérdeztem mert nincs pénzem hordozható vinyóra és unokatestvérem és köztem újraírható cédén hordom a néha 3 cédés filmeket is.
    szóval nagyon érdekel hogy ha ennyit kellene újraírható CD/DVD-t írnom az adathordozásért akkor meddig bírja.

    ja és nem szégyenlem hogy harmadikos informatikus hallgatóként nem láttam még DVD írót !!! szerintem ez nem függ össze ezzel.

    ja és nem vagyok nagyüzemi adatgyűjtős gyerek mert csak a legfontosabb dolgokat mentem el a többit letörlöm úgyis.
    mások akik havonta 20-30-40 DVD korongot sütnek azok hozzám képest Istenek.

    na mindegy.
    azt is sajnálom hogy kérdezek. ha fájdalmas kérdések akkor bocs.
    nekem nem fáj kérdezni addig se unatkozom meg legalább mégtöbb dolgot tanulhatok a tőlem többet tudó Guruktól. ők azért mégiscsak jobban értenek hozzá mint én.

    tudod fősulin nem azt oktatják hogy mi van a DVD író belsejében meg hogy miként működik a Bluray író, hanem csupa totál más dolgot. megsúgom fősulin még floppy meghajtókról VGA monitorokról meg SD-RAM ról szólnak a könyvek meg ilyenek.
    legalább 5évvel le vannak maradva a mostani dolgokhoz képest oktatásban.

    na mindegy szerintem most már csak olvasni fogok mert nem nagyon érdekel már a DVD írós topik. majd rájövök magamtól.
    vagy majd megnyerem a lottót és akkor én is olyan szerencsés leszek hogy a legjobb cuccokat tudom majd kipróbálni és másoknak szivesen mondok majd róla tapasztalatokat.


    üdv és kösz a véleményedet.
    legalább leírtad hogy mi a bajod velem
    :R

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • TeeJay

    félisten

    válasz fecoka #62 üzenetére

    ja és nyugi sok fórumról kiutáltak már meg elhajtottak mert szerintük hülyeségeket kérdeztem meg mindig csak ökörségeket írtam.
    hmmm célszerű lenne kiírni a fórum után zárójelbe hogy csak értelmes kérdések és biztos válaszok megengedettek. sok gondtól kímélne meg soksok embert.

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • Loretto

    veterán

    válasz fecoka #62 üzenetére

    Látom Viktor77 már szólt Neked. Próbáld megválasztani a megfelelő hangnemet fórumtársaiddal szemben.Amenniyben próblémád van jelezd a megfelelő témában.

    Soirée...

Új hozzászólás Aktív témák