Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bundee_rbk

    csendes tag

    Sziasztok!

    Én csak annyit tennék hozzá a dolgokhoz, hogy gondoljunk bele mennyiért, mennyit és milyen körülmények között dolgozik mondjuk egy háromgyerekes családanya tőlünk pár száz méterre pl. egy gyártósor mellett, mindjárt más megvilágításba kerülnek a dolgok...
    Vagy hányan örülnének még az itteni legalacsonyabb bérnek is? Vagy mennyit érdemelne a szakmunkás haverod aki szélben-hidegben, tűző napsütésben 12 órán keresztül üzemcsarnokokat állít össze miközben Te légkondícionált helységben dolgozod le a 8/12 órádat...

    Ha nem lenne a paraszt, meg a kukás, meg az eladó, meg a tanár, meg az orvos, éhesen kuporognánk egy trutyival tele világban és még azt se értenénk miért, mert nem volna aki megtanította nekünk, hogy egy meg egy az kettő. Akkor meg mireföl gondoljuk, hogy mi jobban megérdemeljük / többet érdemlünk mint mások, függetlenül attól, hogy évekig tanult-e vagy sem?

    Másrészt persze a fizetések aránytalanok, ez nem vitás. Én két műszakban vagyok és teljességgel meg tudom érteni ha a 24/7 valamiért elégedetlenkedik. Aki nincs benne (így én se), tényleg nem tudja elképzelni milyen sz*r lehet 400 vagy nemtomhány szervert karácsony éjjel 4 embernek felügyelni 12 órán keresztül. Nem ennyit érdemelnétek érte. Sajnos nem rajtunk múlik...

    Azért egy valamiben szerintem egyetértünk: ilyen közösség és kollégák nem biztos hogy sok helyen vannak még. Ez alatt csak azt értem, hogy pl. épp ma beszéltem egy volt kollégánkkal, aki történetesen nem a lányosabb árnyalatú konkurensünknél folytatta pályafutását és azt találta mondani, hogy egyre többet gondol az itt töltött időre, meg hogy milyen jó volt a ''banda'', és ezt a véleményt számos halványabb árnyalat mellett döntő sorstársunk is osztja.

    Minden csak viszonyítási alap kérdése, ennyi az egész. Mikor ide kerültem, nagyon örültem, hogy egyáltalán lett munkám. Ha ez nem lett volna, most lehet 60 ezerért elektronikus kütyüket szerelnék össze egy gyártósoron, mert nem lenne más lehetőség.

    Lehet szerencsém volt, azért, de mikor 130 bruttót kerestem akkor sem nyavalyogtam, mert tudtam, hogy nincs mire föl, mert annyit tudtam az egészről, hogy jé ilyen is van. Szerintem az ember próbálja megtenni ami tőle telik, kicsit komolyan venni és akkor talán lehet bízni is, hogy lesz majd jobb is. Hát, ha meg mégse, akkor tényleg nem velünk a baj és menni kell.

    Csak ennyit akartam mondani és most nyomok magamnak egy shutdown -Fh parancsot... ; - )

    1. Ha nem lenne utolsó nap, semmi sem készülne el... 2. Egy infósnak a gépe MAC Address-ét megjegyezni olyan, mint az anyukája születési adatait :) 3. Ha nincs ott semmi, akkor tök mindegy mi van ott. (IBM ThinkPad T60 2007-F2G + 2GB RAM)

Új hozzászólás Aktív témák