Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    Rage :D Jobb mint a TV

    Igazából csak azt nem értem, hogy ok, hogy elvitatkozunk ilyen meg olyan 1-1 bites javulást hozó kábelekről, meg konverterekről, meg megvesszük a 3000 eurós tápkábelt amit szigorúan csak reggel 4 és 5:13 között járatunk be kelet felé fordulva és vigyázunk, hogy a villás dugót is mindig ugyan úgy dugjuk be, de tesszük mindezt hol? A lakásban? Erre kialakított szobában? Vagy minden audiofilnek van egy zenehallgató bunkere pár méterrel a föld alatt tökéletes hangszigeteléssel? Szerintem aki eleve lakásban hallgat zenét egy bizonyos összegnél fölöslegesen költ többet, mert ha lent babot eszik a szomszéd és a gáztermelés miatt besűrösödik a légkör az emeleten akkor a 2000 eurórt vásárolt minden bitet kézzel megszámoló kis kábele sem ér semmit mivel a légkör összetétele kb pont annyit javít/ront a hangon mint a "tyúkbél" bejáratása....

    Tudom, hogy ez egy hobbi és mint ilyen erre mindenki annyit költ amennyit akar és tud és nem flamelni akarok de néha már vicc amit egyesek művelnek. Tök megalapozatlan és éterben lebegő óvodás indokokkal (ez köztudott/ha ezt nem tudod kár magyaráznom és társai) próbálnak győzködni embereket hogy már pedig az úgy van.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz bambano #92 üzenetére

    Ezzel tisztában vagyok. Pl A tüskét még meg is tudom érteni és ha a pontos fizikai hátterét nem is tudom, de nagy vonalakban értem miért jó. A szigszalaggal körbetekert, nagyi DVD lejátszójához adott RCA kábel lecserélése is teljesen logikusan javítja a hangminőséget.

    De itt az olyan dolgokról beszélek amiket "nem lehet műszerrel mérni de hallom" meg az anyagtechnológiailag egyáltalán nem megindokolható hülyeségek és az ezekre való töménytelen mennyiségű pénz elköltése és ezen viselkedésforma etalonként való beállítása már csípi a szemem. Pláne amikor ezt valaki arroganciával párosítja és áltudományos dolgokkal próbál indokolni amikor meg nem hiszel neki lehülyéz.

    A csökkenő hozadék dolgot meg sokan meg sem említik (végre valaki). Amikor 2-3x annyit ráköltve is csak jóindulattal és kiadós placebóval kimutatható javulást érünk el az kimeríti a sznobizmus fogalmát ami nem túl szimpatikus jellemvonás.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz #71562240 #98 üzenetére

    Köszönd meg, hehe, hogy vannak, akik milliókat áldoznak olyasmire, amire te csak tízezreket,

    Bocsi de ez nem így működik. Egyrészt én is el tudnék költeni milliókat, mert van miből, csak nem teszem, mert nem látom értelmét. Igen biztos vannak olyanok akiknek egy 100 milliás hangrendszer is aprópénz. De az nem is fog behatóan tanulmányozni semmit a témában, úgyhogy én nem nagyon adok a véleményükre. Amúgy meg annak ellenére, hogy valakinek van pénze miért kéne értelmetlenül drága dolgokra költeni? Van prémium minőség meg van a sznobság. Nagyon nem ugyan az.

    Nekem nem az csípi a szemem, hogy ő 200.000-et költ tápkábelre, hanem az, hogy ha megkérdőjelezem ennek az értelmét akkor jön a "te csóró vagy azért irigykedsz/this is magic/nem értesz hozzá/te nem értheted" és társai értelmes indoklás helyett.

    Miért eleve baj, hogy valamit hallunk, de (még?) nem mérhető?

    Nem ez nem baj, csak ilyen nem létezik. Ha az első setupban ugyan abból a forrásból ugyan azon a rendszeren kijön X hang, a jobb kábellel meg X+1 az mérhető. Ha te jobbnak hallod az változást jelent és a változást mindig lehet mérni. Itt nem a zene vagy hangrendszer "jóságát" akarja senki sem megmérni, mert azt nem is lehet és értelme sincs.

    A hallás egyelőre érzékenyebb és komplexebb műszere a hangminőségnek, mint a gépi műszer.
    Ennek az egyik fele netto hülyeség. A komplexitás viszont valószínűleg így van, olyan műszer szerintem nincs ami MINDENT EGYSZERRE tud mérni amit fül érzékel.

    Biztos, hogy jó lesz majd az ember számára az a korszak, amikor a gépnek már jobb hangminőséghallása lesz, mint az embernek?

    Sok szempontból igen, mert egyrészt nem lehet majd sok sok pénzért szart rásózni az emberekre, másrészt talán masterelni is megtanulnak a hangstúdiók.

    Miért mondja meg a hifihez nem értő, hogy mi az anyagtechnológiai hülyeség, és mi nem?
    Mert mondjuk tanult fémtant és anyagtechnológiát és pontosan tudja, hogy egy normalizált, hőkezelt, öregített rézdrótban nem változik semmi attól, hogy járatod? (szivesen leírom neked részletesebben ha érdekel) A zene részéhez lehet, hogy valaki nem ért vagy te sokkal jobban értesz hozzá, de ez nem úgy működik hogy berakod a zenekorongot a zenedobozba ahol a zenekábelen átmegy a zene a zeneszóróba.... Ez mind mind komoly mérnöki feladat amit valamilyen elvek mentén terveznek és gyártanak le. Ezeket méretezni, tervezni, tesztelni kell, tehát igen is vannak paraméterek amik alapján mérhető. Amúgy te valószínűleg nem vagy tisztában az anyagtechnológia jelentésével.

    A hallásunk derítette ki, hogy van ott valami lehetőség!
    Példa? Csak mert valami most "köztudott" vagy bevett gyakorlat nem biztos hogy helyes. A műszaki tervezésben is sok ilyen dolog van. Megkérdezed miért akkor azt válaszolják mert így alakult ki a szokás és mivel működik nem piszkáljuk. Jó ez? nem. Működik? Igen.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák