Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • R1per2

    tag

    Király! Megoldódott minden problémám!
    Van egy régi gépem, amit már nem is használok, viszont van DVI kimenete a videókártyán (az újabb laptopon amit használok, nincs).
    Tehát ha veszek egy dvi-hdmi kábelt, akkor rákötöm a full hd-s plazmámra, és nézhetek 1080p-s filmet, mintha bd lejátszóm lenne?
    Így lesz egy htpc-m?

    A proci nem kétmagos viszont, lehet ebből gond?

    [ Szerkesztve ]

  • R1per2

    tag

    kipróbáltam most egy vdi-hdmi kábelt, és engem is hasonló csalódás ért, mint Morecgonál.
    A kép sötétebbé, életlenebbé vált. Hangot sem vitt át. Mi lehet a gond?

    Az rgb kábellel viszont nincs gond, néztem rajta full hd-s filmet is, nagyon szép a képe.
    Persze nem tökéletes, sötétebb részeken olyan, mintha kevesebb szín lenne, sötétülő árnyaltnál éles színkülönbség és közte határ húzódik nagy kockákban.
    Gondolom ezen javítana egy hdmi kábel.

    [ Szerkesztve ]

  • R1per2

    tag

    Sziasztok!
    Egy problémával fordulok hozzátok, remélem egyszerűen megoldható.
    Onkyo erősítővel összekötött plazma tv-n nézek számítógépen filmeket.
    Letöltöttem az ice age 3-at 1080p, bd formátumban, és érdekes tapasztalatom van a lejátszásánál:
    1. kmplayer: szaggat
    2. mpchc: kicsit szaggat
    3. windows media player: szépen fut a monitoromon, ami hdmi kábellel van összekötve a vga-val (gtx570)
    Plazmán viszont villódzik a kép, elsősorban gyors képmozgásoknál, vízszintes csíkozódás a képben. Mindezt nem a forrás produkálja, mert ha visszatekerek, másképp hibádzik a kép mindig, egyszer jobban, máskor kevésbé. Egyből az ugrott be, hogy nem elég gyors a hdmi kábeleknél valami, ezért szétszedtem őket és kipróbáltam, hogy a monitoromra kötöm a hdmi-hdmi(mini slot) kábelt, nem az erősítőre (ráadásul közte van egy hosszabbító toldás is, meg az erősítő is).
    így is ugyanez volt a jelenség.
    Eléggé leszűkíthettem a kört erre a bizonyos kábelre, ezt ajándékba kaptam még valamihez, talán a monitorhoz, a többi hdmi kábelnél odafigyeltem, hogy jobb minőségű legyen, kellően vastag. Ez véknyabb és könnyebben is hajlik, bár nem túl hosszú.
    Az a baj, hogy az ilyen mini végű hdmi kábeleknél nincs nagy választék, találni itt is vastagabb, jobb minőségűt? Csak ez megy bele a vga-ba sajnos, nincs rajta nagy hdmi kimenet, átalakító meg nem fér bele, próbáltam. Media marktban lehet kérni egy próbát erre, hogy kibontom? Mert ha az új is ugyanezt csinálja, akkor visszavinném... lehet nem is a kábellel van a gond, és minden hdmi kábel ezt csinálja, csak a dvi nem. Ki tudja...

    Van egy batmanem is bluray formátumban (m2ts), azt a media player le sem játssza, viszont a kmplayer meg az mpchc teljesen szépen. Pedig az is 37 giga, gondolhatnám, hogy annál is jelentkeznie kéne ennek a hibának, ott még sem.
    Rejtély.

    Még1 kérdés: megnéztem direkt minden full hd-s filmemet, hogy villódzik e a kép, de egyiknél sem találkoztam vele. Vagyis mindegyiknél úgy, hogy a kép legalján húzódik gyors mozgásoknál, mintha lemaradna ott a kép. De ez biztosan a forrás hibája, mert a monitoron is ugyanúgy csinálja. Ha fekete sáv van alul felül, mert nem 16:9, akkor nem látszik a feketén ez (és nem csúszik fel a filmkép aljára).
    Ez mi lehet? Hang?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák