Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kissthomas

    csendes tag

    válasz hackeeeee #14 üzenetére

    Hát nekem a jelenlegi nVidiam előtt egy Ati HD2600XT volt, az rendelkezett külön hangchip-pel. Vista alatt megjelent egy külön digitális hangkari amire ha rátoltad a hangot akkor az a DVI-n ment ki ( Amúgy a DVI és a HDMI között fizikailag szinte semmi különbség nincs, csak a méret és a forma - meg hogy a HDMI nem támogatja a 4 különálló tüskét ami az analóg VGA jel. Ha megnézed a pinout-ot ugyanazok a data buszok mennek - ha jól emlékszem 4 db - és a driver határozza meg mi kerül az adatfolyamba. Kérdés a TV/monitor kées lesz-e venni.)

    Én pl arra használom csak HDMI-t hogy a DVI-s monitoromra a képet az erősítőm választja elő. Ha DVD-re nyomom akkor a DVD hdmi csatijáról küldi a képet a monitor DVI csatijára (hdmi-dvi kábel, 3ezer ft), ha PC-re nyomom a vidkari DVI jelét tolja a monitorra. Windows 7 naogyn jól kezeli, extended display módban van alapból a gép és amint átkapcsolom az erősítőt visszaáll egymonitoros módra (szal jól megoldott a control jel ;) ).

    A TrueHD hanghoz meg úgyis kell egy TrueHD hangrendszer /érdemes csemegézni a certified cumók között: www.thx.com ;)/ szal sztem sokat úgyse hallanál :)

    ThomaS

  • kissthomas

    csendes tag

    válasz nkivancsi #48 üzenetére

    "Igazán jó hangminőséget, mint tudjuk, HDMIn keresztül sem tudunk kivinni a PCből, de nem is rosszabb mint az alaplapi DA."

    igazából ezzel azért vitáznék.... Ha egyszer működik, ugyanaz mint az SPDIF, azaz digitális, nincs veszteség (a tárolt jelhez képest ami persze lehet veszteségesen tömörített) ha high-end erősítőd és hangfalaid vannak akkor ugyanaz a hang fog megszólalni a legszarabb hdmi kábellel és akármilyen számítógép-alkatrésszel, mint a moziban, mivel az ilyen kapcsolatok bitstream jellegűek... Szal a HDMI-nél jobb jelet szvsz sehogy nem tudsz kivinni egy audio rendszerből (csak azért a HDMI a legjobb, mert az optika és a coax spdif is elég komolyan sávszélesség limites a HDMI áteresztőképességéhez képest - igaz nem tudom mennyi sávszélt lehet lefoglalni audio streamnek)

    OFF: jelenleg egy Marian Marc X stúdió hangkari van a gépemben, és ha nem is feltűnő, de halványan érzékelhető különbség van egy SPDIF és egy analóg kijárat között még úgy is ha azon 192 kHz-s DA átalakítók dolgoznak ;)

    ThomaS

  • kissthomas

    csendes tag

    válasz tdd587 #66 üzenetére

    Hát... Ezért kell normális digit végfokot venni ha már SPDIF... Szerintem a kábelen nem múlik sok, amíg az erősítő értelmezni tudja a bitstreamet és hozzá tudja a saját syncelni a stream órajeléhez a mindavétel megoldott, a reclock technikát meg már az óccsó cdjátszók óta használják, mert rájöttek h mennyivel egyszerűbb jitterbufferrel dolgozni mint többszázezer forintos mechanikákat tervezni a fejpozicionálásra és a sebességtartásra. a MArian Marcom pl meg tudja csinálni azt, hogy wordclockhoz vagy Superclockhoz igazodik, így akár több hangkártyát gépen belül synceljen, vagy egyik digit bemenetére synceljen, vagy ha pl tv/rádió stúdióban hajtod akkor az összes ott működő kamerához/vágópulthoz állítsa az órákat, így a jitter annyira elenyésző, hogy már szinte csak egy légypiszok a képletben :) Egyébként meg ugye akár 6MBites streamekről is beszélhetünk, ahol akkora clock speedek vannak amin egy kis jitter az emberi fül számára már majdhogynem észrevehetetlen (azé nem egy szalagos magnó/gagyi lemezjátszó sebességingadozása/szalagnyúlása kategória)... Tisztelet a vájtfülűeknek :)

    ThomaS

Új hozzászólás Aktív témák