Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zetor2000

    senior tag

    3 év múla szerintem nem fog kelleni senkinek sem, vagy egy annyira szűk rétegnek, hogy csak na.
    Az SSD re azt mondják, hogy jövőre eléri árban és talán kapacitásban a mai asztali meghajtók szintjét. 2-3 év múlva szerintem le is körözik majd, max nem 2,5" lesz a szabványos mérete, meg nem 5-7 mm, hanem 3,5", mint a mostani asztali cuccoké.
    Ráadásul a megbízhatósága / fogyasztása kérdéses, a gyártáshoz használt technológiák annyira megdrágítják, hogy mire piacra kerül tuti lesz mozgó alkatrészektől mentes, alternatív adattároló változat.

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

  • zetor2000

    senior tag

    Szerintem az van, hogy a merevlemez gyártók paráznak. Több dologtól is, de:
    - Kapacitásban az SSD elérte azt a szintet, amit kell. Van 1 TBos SSD meg tán még nagyobb is, és kicsit összedugják a fejüket a fejlesztők, még akármekkora is lehet
    - Sebességben sehol nincs a merevlemez az SSDhez képest. Ezt mindenki tudja, aki használt már SSD-t.
    - A merevlemezhez használt anyagok összetettsége, a rendszer (a merevlemez) komplexitása, az összeszerelése drágává teszi az SSD hez képest. Szedj szét egy merevlemezt, és egy SSD-t, meglátod, mi a különbség.
    - A merevlemezekhez manapság jellemzően öntvényházakaz használnak. Az SSDhez elég egy préselt fémlemez, vagy egy műanyag ház, ami jelentősen olcsóbbá teszi. Amibe nem kell fém, jellemzően olcsóbb.

    A merevlemezekhez jellemzően tiszta szoba kell, meg emberek, akik a félkész alkatrészekből készre szerelt lemezeket csinálnak. Ezzel szemben az SSD hez elég egy beültető gép, meg egy csomagolóautomata. Ezzel több probléma egyszerre letudva.

    Ezen túlmenően aki a meghibásodási arányt firtatja:
    - minden gyártónak vannak sikerült és sikertelenebb szériái. (Nem annyira) jó példa, de a Samsungnak vannak jó SSD-i, és vannak botrányosak. Seagate, néhai Maxtor, Conner, meg kitudja még kiknek milyen lemezei voltak? Inkább ne is említsd.

    A 40 éves merevlemezt ma milyen gépben éleszted fel? Annak milyen elérési sebessége van? És mennyi adatot tartalmaz? A technológia, mint mágneslemezes tárolás tán még több is, mint 40 éves, de azért jelentős fejlődésen ment át. Az SSD nem? Naugye. És azt hány éve lehet megfizetni?

    - Az élettartam körülbelül pariba van egyik technológia a másikkal, pár netes oldal csekkolt SSDket írásra, törlésre, az 5 év garit jellemzően kibírta, ÉS néhány modell jelezte előre, hogy BAJ lesz. Ha nem csekkolod a merevlemezedet, meg a sztoridzsban a ledeket, és nem cseréled időben, akkor merevlemezek esetén is lesz baj.
    A kapacitás kérdése szerintem egyelőre pusztán üzletpolitika, szerintem nem tartana semeddig egy 10 terás SSD-t legyártani, biztos vannak rá gyártók, akik képesek lennének, csak a hozzá szükséges technológiai fejlesztés ára még nem jött be -ezért annyi az áruk manapság. Amint a közepes árkategóriájú lemezek kezdik kitermelni a fejlesztés árát, úgy lesz egyre olcsóbb-és-olcsóbb. Lehet, nem pont jövőre lesz, de szerintem 2-3 év múlva simán elérik a mostani merevlemez kapacitás maximumot (10 GB), és ha nagyobb kell, lesz olyan is. Ráadásul a konzumer piac is eléggé igényelni fogja, hogy apuka a gyerekről készükt 4-8K videóját ne félévig vágja a gép, hanem 1 óra alatt meglegyen.

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

  • zetor2000

    senior tag

    Aztán ott van, hogy AxB alpterületű gépterembe egyre nagyobb kapacitást kell(ene) bezsúfolni.
    Tegyük fel, se több, se magasabb rack nem fér be. Ilyenkor jön jól a 2,5" Háttértár mert azonos rack unitra több egység jut, az meg nagyobb kapacitás. 2,5" merevlemezben mekkora is a legnagyobb kapacitás? 1-2 TB? Szivárogjon le ide is a HAMR, legyen 5 TB.
    A Sandisknek most van olyanja, hogy 4TB Optimus MAX (k. va drágán), de lesz 8GBs, azt írják, talán még az idén. Azért ez se mindegy...
    Aztán ott van a fogyasztás, ami nálad/nálam idehaza nem érdekes, de egy adatparkban, ahol mondjuk ezrével vannak meghajtók, nem mindegy, mennyi áramot kell rendelni. És ha az áramszámlán megfogja a kapacitásbővítés költségének egy részét, akkor sztem minden jelentősebb adatpark e felé fog elmozdulni.

    [ Szerkesztve ]

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

  • zetor2000

    senior tag

    Azt megin én vagyok a helikopter... :
    http://prohardver.hu/hir/ssd-domping_hoz_samsung_uj_v-nand_lapka.html

    16 terás van demó szinten, igaz, atomdrágán.
    De ha a v-nand csipek kihozatali aránya és a gyártósorok kimaxolása, a konkurencia földbe tiprása a cél, akkor pikk-pakk lemegy az ára. Igaz, ez nem sas/sata interfészes hanem pci expressz, de szerintem ez irreleváns...

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Új hozzászólás Aktív témák