Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sagit

    addikt

    válasz Doze #43 üzenetére

    "Egyébként nem mondta senki hogy minimálárt dolgozzon akárki."

    :DDD

    "Mondom, ha kevés a minimálbér, és sokkal több is lehetne, akkor nem kell elmenni minimálért dolgozni. Senki sem sem kényszerít rá, ha meg nem megy oda dolgozni senki, akkor kénytelenek emelni."

    :DDD :DDD :DDD

    (#49) KaiotEch:

    Engem ezzel a sz@rr@l tuti nem csábítanak haza
    Nem kell hogy fizessék a lakbérem, nem kell hogy fizessék a hazautam, nem kell meló, nem kell bérlet/benzinpénz

    Akkor mennék haza ha:

    Párommal keresnénk annyit egy normál 40 órás állással ketten hogy:
    -legyen elég a lakbérre
    -a számlákra
    -jó minőségű élelmiszerre
    -1 tank benzinre, kocsi fenntartásra,biztosításra
    -és minden kifizetése után maradjon a zsebben kb 150-200k

    Ez nem mostanában lesz szerintem :D

    Pályakezdőként 2013 novemberében kezdtem egy német tulajdonban lévő autóalkatrész gyárban Baranyába. Elektrotechnikusként végeztem szakközépben, mérnök informatikát hallgattam, nincs kész a diploma, lenne még fél év. 3 műszakban dolgoztam teljesítménybérre, 3 hetente volt 2 napos a hétvége, 3 hetente csak vasárnap volt szabad túlóra miatt, és az utolsó héten a 3-ból szombat és vasárnap is mentem. 8 hónapot húztam le és kerestem nettó 125k-t.

    Apámmal laktam, kifizettem neki a rezsi felét ~40k, kocsibiztosításom, tankolás 20k
    Nem vettem kaját, nem vettem magamnak még cuccokat. Ezt meguntam. Barátnőm leérettségizett, és léptünk Ausztriába.

    Ez a 11. hónapom, ez idő alatt vettünk egy kocsit, 2 szobás lakást full új cuccokkal berendeztük, raktunk félre. Ő már tanul itt, jogsi is készül neki. Én meg elvagyok a minimálbéres 9,1 euró bruttós órabéremmel...

    [ Szerkesztve ]

    Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Doze #43 üzenetére

    Pedig még ráció is van a minimálbér emelésben. Ugyanis amíg nagyon olcsó a munkaerő, felesleges beruházni technológiába. Minek gépesíteni, ha az ár negyedéért is megcisnálja a proli kézzel. :Y

    valahol olvastam erről elemzést.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Új hozzászólás Aktív témák