Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frescho

    addikt

    válasz BoB #9 üzenetére

    Mert az Intel erosebb processzora is kevesebbet eszik. Irhattam volna azt is, hogy a versenytars i3-nal durvan 2x annyit eszik.

    Taragas: Win 8 RT, de szerintem nehany honap es nem lesz kulonbseg a ket Windows kozott.

    Gaboo007: Elso oldalon leirtam, hogy mire keresem a valaszt:

    "- Erősen GPU limites környezetben számít-e a processzor?"

    Az emberek tobsege hasonlo GPU vagy kozel GPU limites modban hasznalja a gepet, nem 1024x600-ra vesz 7850-et, GTX660-at.

    Tobbieknek: koszonom, arra voltam csak kivancsi, ami altalaban kimarad. gondoltam megosztom veletek. Mindenki maganak dontse el, hogy jo-e neki az adott processzor.

    [ Szerkesztve ]

    https://frescho.hu

  • frescho

    addikt

    válasz Abu85 #18 üzenetére

    Az 1modul=1.5 mag kicsit poen volt, nem kell erte harapni. Ha megnezed a hozzaszolasaimat, akkor tobbszor leirtam, hogy inkabb hivom 3 modulosnak, mert a 6 magot tulzonak talalom. 3 magnal meg joval erosebb es nem is igaz, hogy 3 magos. Szerintem maradjunk a modulnal.

    A bull mag nem teljes erteku, de marketingkent eladhato. A bull modul/mag felepites legjobb esetben sem eri el az AMD altal deklaralt 80%-os teljesitmeny novekedest. A legtobb, amit mertem -41.55% lassulas 1 mag/modulnal, ami atszamolva 1.71 gyorsulast jelent. Tisztan integer terhelesnek a kernel forditas tekintheto, ahol ennel kisebb a kulonbseg (1.49). Tehat ha elmeletben ket kulon magkent is mukdik, a gyakorlatban nem kepes hozni az elvart/beigert gyorsulast.

    Szerintem nincs igazan nagy problema a magokkal es fikent nem a flexFP-vel, de a frontend nem tudja etetni oket. Erre utal az is, hogy a steam rollernel a decodereket duplazzak, novelik az L1 cache-t.

    [ Szerkesztve ]

    https://frescho.hu

  • frescho

    addikt

    válasz Kroni1 #21 üzenetére

    Nem, ez a x3xx szeriat jelenti. Tehat esetunlben az FX-6300-at. Oliverda jo cikket irt az uj szeriarol, kesuzlj fel, ra hogy hosszu, de tartalmas: [link]

    https://frescho.hu

  • frescho

    addikt

    válasz Abu85 #24 üzenetére

    Az emberek tobbsegenek tok mindegy, lehet benne 2 mag vagy 32, csak repesszen a legujabb agyonlolek 13. Ha a felepitest nezed, akkor sem igaz a ket mag, ugyanis fontos reszek kozosek, azok nem dedikaltk. A regiszterek es a vegrehajtok igen, de a frontend miatt nem mondanam nyugodt szivvel, hogy ket mag. A flexFP viszont zsenialis huzas szerintem. Erdekes, de a steam rollernel visszalepnek a teoriaban a kulon-kulon dekoderrel, tranzisztorokat pocsekolnak, hogy a jobban kihasznaljak a ket "majdnem" magot.

    Teljesitmeny szempontjabol nem hozza a 80%-ot. Talan lehet talalni egy vagy ket programot, ahol igen, de atlagban talan a felet ha fel tudja mutatni. Ebben termeszetesen benne van a programok multithread tamogatasanak hianya is reszben, de az is, hogy szuk keresztmetszet van a modul felepiteseben.

    Azt hiszem nem kell magyaraznod, hogy mi a modulok mogotti elmeleti megfontolas. Szimplan nem skalazhato a regi felepites es a sok szal fele indultak el. Az altalanos CPU-nal is , de a masszivan parhuzamosithato, GPU-ra tolhato szamitasoknal fokent. Az otlet tenyleg jo, csak a kivitelezessel, illetve a szoftver oldallal vannak gondok jelenleg:

    - Magasabb a fogyasztas, alacsonyabb az orajel, nem igazan energia hatekony (APU-nal, ha kihasznaljuk a GpGPU-t, akkor ez mar nem igaz.)
    - A modulokban a kozos reszeknel bottlenecket vezettek be (Reszben kivasaljak a steamrollerrel)
    - A programok jelentos resze meg mindig keves, de gyors magot igenyel (A jatekfejlesztok tamogatasa egy fntos teruletet valtoztat meg ilyen teren.)
    - A GpGPU meg mindig csak kamaszodik (De mar kamaszodik :) )

    https://frescho.hu

  • frescho

    addikt

    válasz Abu85 #27 üzenetére

    Pont ezert irtam, hogy az FP szerintem zsenialis. A frontend viszont jelen esetben szuk keresztmetszet. Erre jo pelda a kernel forditas, ahol nem fogsz FP utasitasokat talalni, max csak elvetve, tehat marad a fronted, a memoria es a diszk alrendszer, mint szuk keresztmetszet.

    A memoriat es a merevlemezt kilonem, mert a modulok szamaval aranyosan skalazodik, de a mag/modullal nem. Lehet meg a cache is, ami eleg 3 maghoz, de hathoz mar nem, de 2 modullal is hasonlo eredmenyre jutottam, sot egyel sem sokkal jobb az arany.

    Tehat 1 K10 mag vs. 1 Bull modulra gondolsz? Igen, ott van amiben hozza, de ez nem tisztan a modulos felepites erdeme, eleg sok uj utasitas es mas optimalizacio is benne van a kepben. Ma mar nem, de holnap osszevetem az X3-mat, az FX-6100 ket beallitasaval. Mondjuk nem lesz korrekt, mert Athlon 440, de a semminel jobb, hogy mennyit jelent az ujabb proci optimalizacioja, utasitaskeszlete es mennyit a modulos felepites.

    Gondolom a A8-4555Mre gondolsz. GPU-ban igen jo, hazon belul nagy elorelepes. A gond az, hogy hazon kivuli CPU-bol inkabb egy i7-3667U-t szeretnek a gepemben latni. Egyelore nincs szuksegem GPU-ra, a regi GMA is megteszi RHEL ala.

    https://frescho.hu

  • frescho

    addikt

    válasz Yodamest #30 üzenetére

    Elso oldalon leirtam, hogy mire keresem a valaszt:

    "- Erősen GPU limites környezetben számít-e a processzor?"

    Ha a cel a processzorok koztti kulonbseg kimutatasa lett volna, akkor 720p-ben tesztelek. Abban az esetben viszont masok reklamaltak volna. Pont ezert exact celok kerultek kituzesre, amiket az elso oldalon olvashatsz.

    KAMELOT: A hasonlo sommas megallapitasok soha nem igazak. Tobb peldat is tudok idezni a tesztbol, ahol erdemes valtani. Az ajanlott Intel nem eppen egy arban van a teszt alanyaval.

    https://frescho.hu

  • frescho

    addikt

    válasz Abu85 #36 üzenetére

    Amit magnak nevez az AMD, az valojaban nem erdemli meg a mag nevet.

    Nem csak az ujtasitas keszlet fejlodott. Egy modul nem teljes erteku ket mag, legalabbis nem a klasszikus ertelemben. Leginkabb sziamiikerhez hasonloak, akiknek a szerveik nagy resze kozos, bar az agyuk nem. A 80%-os teljesitmeny ugrashoz mindjart megcsinalom a grafikont, de addig Oliverda cikkere hivatkoznek. O is 50%-ot tudott kimutatni X4-hez, de azt is csak a 8350-el az elozo generaciohoz kepest. Sajnos nalla nincs 1 core-modul eredmeny, pedig korrektebb lenne, mint az Athlon X3 elleni merkozes. Szoval a hivatkozott 80%-ot nem latom igazoltnak.

    A Consumer piacra gyuras nem rossz strategia, csak kell melle a megfelelo szoftveres korites. Az is jon, csak lassan. Hasonloan az Apple sem a legcsucsabb hardverre, hanem a user experienc-re gyur, csak ott a sajat fejlesztesu OS megadja a pluszt.

    En forditva kozelitenem meg, de teljesen egyetertek. Az AMD mas teruleten nyujt nagyot, mint az Intel. Amire hasznalod, ahhoz valassz processzort, APU-t, tabletet vagy SFF PC-t...

    https://frescho.hu

  • frescho

    addikt

    válasz Abu85 #46 üzenetére

    Nem, az athlon 1 mag + HT. A bull pedig 1 modul, amiben ket nem teljes mag van osszenovesztve. Egy maghoz tartozik prefetch, dekodr, regizterek, FPU es minden mas. Ennek egy resze a bullnal kozos.

    A bull sem tud szetvalni, mert a modulban levo masik mag terhelese csokkenti a masik magon futo program sebesseget a kozos reszek miatt. Az elmeleti skalazodas ertelmetlen, mert a gyakorlatban nem tudja felmutatni, max egy ket program eseteben.

    Athlon X3 440-hez hasonlit az alabbi grafikon, ami nem eppen acelos az X3-mak kozott. Egy korrekt X3 Phenommal 10-15%-al csokkentene az FX elonyet. A LinX es Vantage eredmenyeket kivettem, az applikaciok erdekesebbek. A multicore eredmenyeket nezve csak 72% az FX elonye, amibol 12-ot az uj cache, utasitaskeszlet stb. hozott. Ha ezt levonod, akkor mar csak 60% a modulos felepitesbol szarmazo elony, bar ez igy szammagia. Ertelmesebb nem csak a multithread atlagot nezni. Igy az elonye cca. 49%. Szoval nem latom az elmeleti 80% elonyt, csak a winFF (uj utasitaskeszletet ki tudja hasznalni, szinte megtaltosodik tole) es a WinZip hozza majdnem ezt.

    Meg lehet probalni merni. Ha ez vakteszteket jelent, akkor ugy. Audiofil cuccok jelentos reszenel sem merhetoek, csak hallhatoak a valtoztatasok. Nem rossz az irany, de akkor lesz igaz az, hogy megvan a sw korites, ha a programok jelentos resze kihasznalja majd a GPU-t peldaul megjelenitesre, filterekre, arcfelismeresre, hang/vido ki-be kodolasra. A win 8 hatalmas lepes ebben az iranyba.

    https://frescho.hu

  • frescho

    addikt

    válasz Abu85 #48 üzenetére

    Ami itt igazan faj, az a prefetch es leginkabb a dekoder. A steam rollerben nem veletlenul fogjak duplazni. Az jo kerdes, hogy mit hivunk egy magnak, de anno a tobb integer feldolgozo beepitesenel sem kezdtek elnevezni a processorokat, hanem elneveztek szuperskalarnak. Az elvet az AMD kiterjesztette, ezert hajlok leginkabb arra, hogy inkabb modulokrol beszeljek, mint magokrol, tehat az FX-6 az 3 modulos. 1 modul egy "szuper-szuper skalar" cimet is kaphatna, vagy CMT modulnak is lehetne hivni. A CMT-vel bevezetett modulon beluli magok kozotti fugges miatt viszont nem hivnam magnak azt, amit az AMD magnak hiv.

    Mar irtam, hogy nem a FlexFP a gond szerintem, hanem a dekoder reszleg, ami nem tudja megfelelo sebesseggel kihordani az ujabb tal rizst a konyhabol a ket gyerekenek, hogy a te hasonlatod vigyem tovabb.

    "Ha az integer feladatokat nézed, akkor a Bulldozer modul kapott egy extra integer clustert, vagyis logikus, hogy két integer clusterrel jöhet 80% plusz." Erre reagaltam, hogy ez elmeleti 80%. A szamitasaiknak a fele erheto el a gyakorlatban atlagolva. Valamiert az az erzesem van folyamatosan, hogy az AMD a jovonek probal tervezni, de valamiert a jelenben nem tudja ugy eladni a termekeit, ahogy kellene.

    https://frescho.hu

Új hozzászólás Aktív témák