Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bluegene

    addikt

    válasz nemtommi #36 üzenetére

    A papír alapanyaga az erdő. Igen, nem írtam el, ipari célokra nem egy-egy fát szokás kivágni, hanem erdőket tarvágással, azok teljes élővilágát tönkretéve, dombvidéken és homokos altalajon az erózió és a lefolyási tényező káros növekedésével. nincs teljesen igazad, sanszos h faültetvényeket irtanak, mint őserdőt

    a faültetvény pedig egyfajta gyorsan növő fa(pl nyárfa), ami 20 év alatt kinő levágják oszt újat ültetnek, és a faültetvény elővilága(biodiverzitása) igen szegényes ;)

    [ Szerkesztve ]

    Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

  • Bluegene

    addikt

    válasz nemtommi #44 üzenetére

    igen és hol gyártják a tápokat? sztem Tajvanon(magas GDP)

    Sajnos még Magyarországon sem általánosan.nehogy azt hidd! erdőt tilos kivágni, büntetendő cselekedet, elég csak az autópálya mellett kinyitni a csipákat és láthatod mennyi faültetvány van

    Magyarország a rendszer váltás idején igen erdőszegény ország volt, a helyzet azóta nagymértékben javult(asszem duplázódott az erdővel borított területek, 10% volt, most talán 18-22%)!

    miért úgy képzeled kiküldenek a gyárból néhány munkást és kiirtják az erdőt?! úgy sittre vágják őket, de még a vezérigazgatót is

    nem 20 éve vagyunk, azóta igen megerősödött a környezetvédelem, ráadásul a papír egy részét újrahasznosítják

    Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

  • Bluegene

    addikt

    válasz nemtommi #44 üzenetére

    vagy gondolj arra hogy a karácsonyfákat sem lehet úgy eladni, h kimész az erdőbe kivágsz fiatal fenyőket és eladod, ez bűncselekmény

    szinte az összes karácsonyfa, direkt erre a célra ültetett fenyőfaültetvényekről származik

    nem az ötvenes években vagyunk, akkor talán még lehetett lopni az erdőből fát

    persze van olyan is mikor őserdőt irtanak, igen, de ellenőrzött körülmények között, de sztem ipari szempontból gagyi, hisz az egyik tölgy a másik bükk, a harmadik korhadt, körülményes feldolgozni h az egyik törzs 120cm, a másik 30cm, a faültetvényt sokkal jobb feldolgozni hisz egykorú, egyfajtájú fiatal fák, gondolj bele az egyik karton papír sötétebb barna, másik világosabb, szted egy neves tápgyártónak nem lenne ciki? még megvádolják környezetrombolásért, meg honnan szerzi az engedélyeket? szal sztem nincs igazad, tuti h faültetvények és nem őserdő :K

    [ Szerkesztve ]

    Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

  • Bluegene

    addikt

    válasz nemtommi #47 üzenetére

    , hogy azt hidd, hogy a csomagolóanyagot Tajvanon készítik a termékekhez (simán lehet, hogy még csak nem is ott nyomják). honnan veszed? mi bzonyítja? és ha helyi fákat használnak? semmi értelme amit mondasz, tudod mit írj nekik egy emailt és kérdezd meg, akkor kiderül h ki a hülye

    na jó hagyjuk, én vmikor ősrégen olvastam egy cikket onnan dereng pár dolog nem vagyok szakértő a magyar és egyéb erdők terén, de azt sejteni lehet h elsősorban ipari célokra faültetvnyeket használnak, ergo nincs igazad

    a másik a PR rész?, simán bemószerólja az egyik cég a másikat h amazonasi kartont használ, bezzeg ő újrahasznosítottat, sztem nem kockáztatnak, ráadásul ezen nem lehet sokat spórolni amúgy se h erdő vs faült.

    [ Szerkesztve ]

    Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

  • Bluegene

    addikt

    válasz nemtommi #51 üzenetére

    a karton így is úgy is olcsó szvsz

    lehet van ilyen, de nem hinném h tápgyártó spórolna ezen

    [ Szerkesztve ]

    Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

Új hozzászólás Aktív témák