Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    Kedves Rudi!

    Nagyon vártam ezt a tesztet, s köszönöm Neked, hogy elkészítetted! ;)
    Tetszik a cikk, minden lényeges információ kiderül belőle. :R

    Annak különösen örültem, hogy leírtad ezt: "Az nagyjából 360 watt volt, tehát a nagy négymagos processzor és a dupla GPU-s VGA mellé is elég egy jó 400-as táp." :C

    Viszont javaslom, hogy a cikkben javítsd ki az FSP Aurum tápegység jótállására vonatkozó alábbi bejegyzést: "A legkisebb, 400 wattos modell is meglehetősen drága, 19 000 forintba kerül, ráadásul csak két év garancia vonatkozik rá."

    Ez ugyanis nem állja meg a helyét. A termékre az FSP Group 5 év teljes körű jótállást vállal.

    Ez világosan kiderül a cég taiwan-i, valamint észak-amerikai részlegének honlapjáról is.

    Ha jól tudom, Magyarországon nincsen kizárólagos képviselete az FSP termékeknek, de egyik közülük, a Juventus Team Computer a forgalmazók számára 5 év (60 hónap) jótállást biztosít erre a termékre.

    Egyik legnagyobb partnerük a Gépbolt a törvénynek megfelelően a fogyasztók felé is továbbadja az 5 év jótállást, de nem ők az egyetlen vállalkozás, mert a PC Diszkont is hasonlóan jár el.

    Gyanítom, hogy a tesztben a tápegység azért kapott csak "Tetszett" minősítést, mert a 2 év jótállást keveselltétek.

    Én úgy gondolom, hogy a teszt megállapításainak, eredményeinek függvényében, ennyi pénzért, 5 év jótállással még a "Különösen ajánlott" minősítés sem lenne túlzás az FSP Aurum esetében. Ez a táp jelenleg valóban "Best buy".

    Üdv: Piftuka

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz rudi #102 üzenetére

    Köszönöm a választ! ;)

    "Igazíto majd ezen a garancia dolgon, mert több forgalmazónál 2 évvel van ez a táp. Ha a kisker, ahol veszed a tápot tőlük vette, akkor 2 év után elküldenek levelezni az FSP központtal, ami szíváslesz kissé."

    (Ha megengedsz egy megjegyzést... a forgalmazó a kiskereskedő jogi megnevezése. A nagykereskedő pedig az "importőr". Kivételt képez az eset, amikor a kiskereskedő közvetlenül a termék tényleges előállítójától rendel. Hiszen akkor forgalmazó és importőr is egy személyben.)

    Az FSP Aurum tápegység jótállásáról (ill. általában véve a gyártói jótállásról) sokat beszéltünk itt a fórumon a tápegységekkel foglalkozó témában is.
    A lényeg az, hogy a jelenleg hatályos jogszabályok, valamint a 151/2003 (IX.22.) kormányrendelet miatt, ha valakit egy ilyen táp esetleges 2 éven túli meghibásodása esetén az FSP központhoz irányít a forgalmazó, akkor az illető nyugodtan forduljon a területileg illetékes békéltető testülethez, az eljárás sikertelensége esetén (vagy attól függetlenül) pedig bírósághoz.

    A többi gondolatoddal alapvetően egyetértek, mindazonáltal a fix kábelezésre sem hátrányként tekintek.
    Elismerem, hogy hasznos dolog lehet, ha egy moduláris táp esetén a 6-7-x db kábelből az embernek csak 2-3 kábelre van szüksége, akkor csak azokat kell csatlakoztatnia.

    Én azonban jobban kedvelem a fix kábelezésű tápot, mert minden egyes csatlakozó (beleértve a moduláris tápon található "kábel-aljzatokat" is) egy potenciális hibaforrás(oxidáció, lötyögés, stb. miatt), amely a működésre hatással lehet.

    Úgy vélem, egy korrekt számítógépházban, igényes, megfontolt kábelkötegelés mellett semmi problémát nem jelentenek a tápból kilógó "plusz" kábelek. ;)

    Hogy kinek mi a "drága" az relatív. Én a "villanyszámlán való spórolás" mellett az ilyen termék esetében a fenntartható fejlődés jegyében történő működést tartom a legfontosabbnak.

    Nem csak az a lényeg, hogy a jó hatásfok miatt tudok spórolni a villanyszámlán, hanem az is, hogy az előállított energiából a lehető legtöbbet tudom veszteség nélkül felhasználni. (Egyébként itthon minden világítótest energiatakarékosra lett cserélve már évekkel ezelőtt.)

    Sokszor leírtam, hogy ezt tartom a jövő egyetlen lehetséges útjának.

    Várom a hatásfok tekintetében szinte végletekig javított tápegységeket, s azt, amikor a lehető legnagyobb teljesítményű (akár "hardcore gamer") konfigurációk, illetve azok részegységei is a lehető legjobb energiatakarékosság jegyében fognak készülni, és üzemelni.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Kotomicuki #137 üzenetére

    Szia!

    Ne haragudj, de ha a tudatos fogyasztókat emlegeted, akkor úgy gondolom, hogy érdemes lett volna Neked is tudatos fogyasztóként eljárni, s elolvasni az FSP Aurum jótállására vonatkozó információkat!

    (Hozzáteszem, hogy nyilván nem a Te hibád, hogy még mindig "2 év jótállás" szerepel az ominózus cikk szövegében.)

    Igen... fontos, hogy a fogyasztó tudatos legyen. Egyúttal az is, hogy olvasson, legyen körültekintő (ettől lesz "tudatos"), s ne félinformációk, téves következtetések alapján "tálaljon" butaságokat (már elnézést!) tényként beállítva.

    Didyman cikke valós problémát ismertetett, de egyrészt Te meglehetősen egyoldalúan ismertetted az ott elhangzottakat (személyes sértettségedből adódóan az FSP Group szidalmazására kihegyezve mindent), másrészt a cikk egyelőre aktualitását veszítette.

    Egyrészt CapXon és CapXon kondenzátorok között is van különbség, másrészt a cikkben említett FSP és Zalman tápok újabb gyártású darabjaiban a vállalat kicserélte a sok hibát okozó, 85°C-ra hitelesített, rossz minőségű CapXon kondikat jobb minőségű (más típusú), 105°C-ra hitelesített példányokra, amelyekkel nincsenek olyan gondok, amelyek korábban felmerültek.

    Ezt pedig szintén Didyman mesélte, a tápegységekkel szerzett tapasztalatai alapján.

    Szintén az ő javaslata alapján vásároltam meg az adatlapomban látható, FSP belsővel szerelt Zalman tápot, s cseppet sem félek attól, hogy 4-5 éven belül problémám lesz ezzel a termékkel. (Amelyre egyébként 3 év jótállás van.)

    Nem kell félni tehát az FSP márkától. Méltán tartoztak mindig is a termékei a megbízható, minőségi tápegységek közé.
    Mint Didyman cikke is mutatja, egyszer elindultak egy "vakvágányon", de szerencsére viszonylag gyorsan reagáltak a piac visszajelzéseire.

    Az pedig nem véletlen, hogy az FSP Aurum tápegységre 5 év jótállást vállal a gyártó.
    Teljesen nyilvánvaló, hogy nem kalkulálnak az 5 év időtartam alatt óriási példányszámban garanciális javításra/cserére visszaadott termékekkel.
    (Minden vállalat, minden egyes terméke kibocsátásakor kikalkulálja, hogy adott alapanyagokból épített, adott műszaki cikket, adott jótállási időtartama alatt 1, 2, 3, stb. éven belül milyen számban fognak a vásárlók leadni garanciális javításra. Mivel erősen üzleti alapon működnek, ez számukra létkérdés, hiszen a túl sok hibás termék jelentős költségnövelő tényező.)

    Ez (is) sokat elárul ezeknek a tápegységeknek a minőségéről.

    Az FSP Aurum esetében 10.000 forint körüli, vagy annál olcsóbb árakat felemlegető hangok pedig eléggé megdöbbentőek.

    Csak azt nem értem, hogy például egy Chieftec CTG tápegység esetében miért nem 2.000-3.000 forintos árat várnak el? Az FSP APN pedig mehetne 1.000 forintért, hiszen "csak annyit ér", nem? :U (Vajon ezen logika alapján a Chicony Hipro-t pedig ingyen kellene osztogatnia a boltosoknak? :F )

    Nonszensz! Nem ártana a realitások talaján mozogni!

    Inkább annak kellene örülni, hogy egy vállalat kijött egy ilyen jó hatásfokú, minőségi tápcsaláddal, amelyet ilyen jó áron lehet megvásárolni.
    Biztos vagyok benne, hogy abban az esetben, ha az FSP Group teljes mértékben a felső kategóriás japán alkatrészeket választotta volna, akkor a fent említett hangok azért panaszkodnának, hogy a "pórnép számára elérhetetlen árkategóriában lehet csak igazán jó hatásfokú tápegységeket venni".

    Nekem ez a véleményem.

    Üdv: Piftuka

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz MrCsiT #142 üzenetére

    Így van. S ők legalább adják a kötelező 5 év jótállást. :R Tőlük kell megvenni.

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák