Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz rudi #102 üzenetére

    Köszönöm a választ! ;)

    "Igazíto majd ezen a garancia dolgon, mert több forgalmazónál 2 évvel van ez a táp. Ha a kisker, ahol veszed a tápot tőlük vette, akkor 2 év után elküldenek levelezni az FSP központtal, ami szíváslesz kissé."

    (Ha megengedsz egy megjegyzést... a forgalmazó a kiskereskedő jogi megnevezése. A nagykereskedő pedig az "importőr". Kivételt képez az eset, amikor a kiskereskedő közvetlenül a termék tényleges előállítójától rendel. Hiszen akkor forgalmazó és importőr is egy személyben.)

    Az FSP Aurum tápegység jótállásáról (ill. általában véve a gyártói jótállásról) sokat beszéltünk itt a fórumon a tápegységekkel foglalkozó témában is.
    A lényeg az, hogy a jelenleg hatályos jogszabályok, valamint a 151/2003 (IX.22.) kormányrendelet miatt, ha valakit egy ilyen táp esetleges 2 éven túli meghibásodása esetén az FSP központhoz irányít a forgalmazó, akkor az illető nyugodtan forduljon a területileg illetékes békéltető testülethez, az eljárás sikertelensége esetén (vagy attól függetlenül) pedig bírósághoz.

    A többi gondolatoddal alapvetően egyetértek, mindazonáltal a fix kábelezésre sem hátrányként tekintek.
    Elismerem, hogy hasznos dolog lehet, ha egy moduláris táp esetén a 6-7-x db kábelből az embernek csak 2-3 kábelre van szüksége, akkor csak azokat kell csatlakoztatnia.

    Én azonban jobban kedvelem a fix kábelezésű tápot, mert minden egyes csatlakozó (beleértve a moduláris tápon található "kábel-aljzatokat" is) egy potenciális hibaforrás(oxidáció, lötyögés, stb. miatt), amely a működésre hatással lehet.

    Úgy vélem, egy korrekt számítógépházban, igényes, megfontolt kábelkötegelés mellett semmi problémát nem jelentenek a tápból kilógó "plusz" kábelek. ;)

    Hogy kinek mi a "drága" az relatív. Én a "villanyszámlán való spórolás" mellett az ilyen termék esetében a fenntartható fejlődés jegyében történő működést tartom a legfontosabbnak.

    Nem csak az a lényeg, hogy a jó hatásfok miatt tudok spórolni a villanyszámlán, hanem az is, hogy az előállított energiából a lehető legtöbbet tudom veszteség nélkül felhasználni. (Egyébként itthon minden világítótest energiatakarékosra lett cserélve már évekkel ezelőtt.)

    Sokszor leírtam, hogy ezt tartom a jövő egyetlen lehetséges útjának.

    Várom a hatásfok tekintetében szinte végletekig javított tápegységeket, s azt, amikor a lehető legnagyobb teljesítményű (akár "hardcore gamer") konfigurációk, illetve azok részegységei is a lehető legjobb energiatakarékosság jegyében fognak készülni, és üzemelni.

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák