Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • troviko

    senior tag

    válasz dilajoska1 #16 üzenetére

    Hogy a kíváncsiságodat kielégítsem:

    A Z5 jobb kijelző káva arányban, mint a még meg sem jelent X Performance, plusz nagyobb akksi van benne, mégis vékonyabb. Az meg, hogy műanyag lesz az XP oldala egyenesen botrány. Teszem hozzá, ugyan ezt mondtam a Z5 hátlapjára, mégis lecseréltem rá a Z3-at. Lejjebb majd kifejtem, hogy miért.

    Az S7 pedig mindenben megveri. Pl kijelző felbontás, kijelző/káva arány, ennek hála az S7-es kijelzője nagyobb, mint az X Performanc-é, maga a telefon kisebb annál.
    Az S7 vékonyabb, és mégis nagyobb akksi van benne, az S7 kamerájában van optikai képstabilizátor, és a lencse fényereje is köröket ver a Sony-ra. Több a RAM az S7-ben, és nincs benne műanyag, teljes egészében fém és üveg a külső burkolat, ellentétben az X Performance műanyag oldalkeretével.
    Az S7-ben egyedül a fizikai gombokat utálom, a Sony virtuális billentyűzetét jobban szeretem.
    Chipset-ben és vízállóságban egálban vannak, az USB C-type hiánya mindkettőnél komoly hiba, de ez is egál.

    Anno már a Z5-t is sok esetben visszalépésként éltem meg a Z3-hoz képest, de mégis maradtam a Sony-nál, mert a Z5 sok fronton jobb volt, mint az S6. Pl a vízállóság, és a bővíthető memória, ami nekem nagyon fontos.
    Most, hogy az S7 már ezt is tudja, és emellett még minden (fentebb felsorolt) paraméterben elveri a Sony-t, nincs értelme a Sony-nál maradnom. Főleg úgy, hogy nem is tetszik az iszonyat vastag, ortopéd új dizájn.

    Nagyon sok éve csak csúcs telefont veszek, így számomra már nagyon fontos az anyaghasználat, és hogy legalább 1-1 paraméterben piacvezető legyen a telefon, amit veszek. Mint említettem, a Z5-t már nagyon komoly visszalépésként éltem meg anyaghasználatban, de reménykedtem benne, hogy egyszeri hiba. A Sony-nál most másodszorra hibáznak nagyot a kialakítással, valamint ha van a piacon egy minden tekintetben jobb megoldás, miért ne váltanék arra???

    https://www.oldtech.hu/

  • Fejvadi

    nagyúr

    válasz dilajoska1 #21 üzenetére

    Te nem nézed a külsőt? Nekem fontos, mert ha ránézek és nem kap el a hú ez jól néz ki érzés, semmiképpen nem venném meg, mert nem tudnám szeretni, bármennyire is jól működne.

Új hozzászólás Aktív témák