Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MckBck

    csendes tag

    válasz Dunadan #183 üzenetére

    A GPS használatához: Szerintem ekkora ugrásokat akkor produkálhat, ha nem a valódi gps alapján dolgozik, hanem a mobilhálozati jelekkel.
    Ebben a telefonban (is) úgynevezett A-GPS van, ami azt jelenti, hogy a telefon képes letölteni az internetről a mobilhálózati pozició alapján közelítő GPS koordinátákat, és ez alapján kezd el dolgozni a GPS. Így néhány perc alatt tud pontos poziciót találni és utána ezt stabilan megtartani. Ha nincs internet, akkor nem tud közelítő koordinátákat szerezni, ekkor akár 20 percet is eltökölhet mire poziciót talál. És ez idő alatt praktikus egy helyben állni a telefonnal.
    Programok:
    Én már igen sok mindent kipróbáltam, és végül az EVOLVEO-ra már csak 2 offline térképes program került fel. Az egyik az OSMAND, ami akár az egész világon alkalmas navigációra is. A free változata csak 10 térkép letöltését engedi meg, de az 1800 ft-ért megvehető teljes verzió korlátozás nélkül akárhány térképét. A térképei Opensteetmap alapúak, és havonta 3 alkalommal frissíthetőek (frissülnek a szerveren) Magyarország egy térkép, rajta vannak a turistautak is, csak nem olyan szépen kartografáltan, mint egy nyomtatott turistatérképen. Ja és szintvonalas. Persze élő intenetkapcsolat esetén tetszőleges online térkép is elérhető. A navigációja jó, tud magyarul, mit mondjak még róla?
    A másik program a Geopaparazzi. Ennek az a fő előnye, hogy a letölthető offline térképeken túlmenően (amik szintén Openstreetmap alapúak, szintvonalasak, turistautasak, havonta frissíthetőek) tetszés szerinti térinformatoikai adatállományokat is rá lehet tenni. Akár saját ortofotókat, akár vektoros állományokat. Sőt, a vektoros állományok megjelenítése saját jelkulcsra beállíthatók, transzparencia állítható és akár felirat (Label) is beállítható hozzájuk. Lehet vele a térképen rajzolt távolságot mérni, illetve a vektoros állományhoz tartozó adatokat megjeleníteni.
    Ezeken túl még játszottam a Maverick-kel és az OruxMaps-szel. A kettő közül valamelyikhez volt magyar turistatérkép, de már nem emlékszem hogy melyikhez.

Új hozzászólás Aktív témák