Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dunadan

    csendes tag

    Sziasztok!

    Két hete vettem egy ilyen csodát, nagyon meg vagyok elégedve. Az előző egy Xperia X10 Mini Pro volt, szóval nagy az ugrás tudásban...

    Pár sor vélemény:
    +Okos. Nagyon. Szerintem mindent tud, amit egy ilyennek tudni kell, gyors, meg minden mi jó. Igaz, nagyon brutál játékokra, ilyesmire nem használom.
    +A wifi antenna nagyon jóféle rajta, azokban a helyiségekben is alkalmas akár videónézésre is, ahol tesóm Xperia P-je néha már a gmail-fiók betöltésével is szenved...
    +A hangszóró brutális. Kissé torzít, de a hangerő mindenért kárpótol... :C Nincs több "Bocsi, nagy volt a zaj a metrón, nem hallottam, hogy hívsz" szitu.
    +Létezhet, hogy kapott a szoftver egy hotfixet, frissen behozott darabot vettem május közepén, és a legtöbb említett szoftverhibával nem találkoztam (nem fagy sorozatképnél akkor sem, ha a gombot használom, a kép még nem szállt el, mint páran írták, magyartalan kifejezésekbe se botlottam)
    +Nem utolsósorban rohadt jól néz ki... Itthon az "Atomállat" becenévre hallgat, az általános reakció az ismerősöktől pedig kb ez: :Y

    Három problémám volna vele, ha tudnátok segíteni, annak nagyon örülnék (telefonokhoz nem nagyon értek sajna, csekély informatikai tudásom számítógépekre korlátozódik... :D )

    1) Amint többen írták is, a zsebben nagyon könnyen felold a képernyőzár zsebben. Van olyan megoldás, amivel a hívásszabályzó gomb ezen funkcióját teljesen ki lehet lőni? Tehát úgy, hogy hiába nyomom, a képernyő ne ébredjen fel, csak a ki/be kapcsoló gombra a tetején. Töltögettem le alkalmazásokat a Playről, de olyan opciót nem találtam sehol, hogy teljesen lelője a gombot.

    2) A másik, a GPS-el is szívok kicsit, milyen alkalmazást ajánlotok? A gyári cuccok, illetve két letöltött GPS test alkalmazás (amit egy kolléga a GLONASS-teszthez linkelt még az első oldalakon, illetve egy hasonló), furán működnek, nehezen talál jelet, pontatlan, stb. Volt egy érdekes afférom is vele ma délután, a buszmegállóban kerestettem vele pár műhódot, és letrackeltem vele a tíz perces utat. Nos, a BKV nagyon ott volt ma, az utólagos adatok szerint tíz perc alatt megtettünk kb 100 kilométert, a max sebesség 55 km/h volt, az átlagsebesség ellenben 188!!! :D Szóval, na...

    Mivel aktívan teljesítménytúrázom, illetve többnapos vadkemping-vándortúrákra is elragadtatom magamat nyaranta (ezért is esett a drágaszágra a választás...), nagyon jó volna, ha naprakészen meg tudná mondani a cucc, hogy mennyit mentem, milyen átlagsebességgel, szintkülönbség, stb. És bár az analóg térkép nagy híve vagyok, azért baba lenne, ha bizonytalan helyzetekben meg tudná mondani, hol vagyok pontosan, szóval ha tudtok olyan alkalmazást, ami androidon fut, és inkább való a nem közutakon, tehát turistautakon, és egyéb, jelzéssel nem ellátott erdei utakon való navigálásra (magyarul túra-GPS funkció... :D )

    3) A MicroSD-n lévő, az elődről átmentett zeneszámok között azok, amiknek a címében/előadóban/albumnévben magyar karakter lenne, ott ezek helyett különböző kínai/japán/koreai (jó ég tudja, melyik nyelv... :D ) karakterek jelennek meg, zenelejátszótól függetlenül. DE: ha megnyitom a zeneszám adatait szerkesztésre, akkor ott, a szerkeszthető adatok jól jelennek meg, magyar karakterekkel. Ha újraírom/átírom őket, mentem, kilépek, akkor újra kínai... :W Mit lehet ezzel kezdeni? (A telefonban máshol nem futottam ilyen problémába, csak a zenéknél).

    Előre is köszönök minden segítséget!

    Ha bárkinek bármi konkrét kérdése van a telefonnal kapcsolatban, vagy tesztelni kéne valamit, akkor ilyesmiben szívesen segítek!

Új hozzászólás Aktív témák