Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz Blindmouse #9 üzenetére

    "Ha 2-3 fokkal lejjebb tekerjük a termosztátot, akkor 20%-al többet használunk el erre, és lefogyunk."

    A mondat első fele igaz, a második nem, mivel hormonális változás nem történik. Meg fog nőni a bevitt táplálék mennyiség, lényeges fogyás nem lesz. :N

    (#10) banhammer
    Olvastad az írást? :F

    (#11) Crystalheart
    Vannak olyan évek, amikor a táplálék bőséges, a száraz/hideg időszak viszont enyhe és rövid. Ilyenkor se híznak el az állatok. Én pl. kövér oroszlánt a természetben fotózva még nem láttam. Akkor se, amikor rengeteg volt a fiatal gnú, és utána rövid a száraz időszak. Nyilván van egy természetes ciklusosság a természetben, amihez az ember is alkalmazkodott a gyors hízási képességgel. Csakhogy a menetrendszerint érkező böjtölés manapság nem valósul meg. Az őszi felhízás, majd az azt követő téli böjtölés hormonális vizsgálata pontosan meg is adja a választ a kérdéseinkre.

    (#12) sutszi
    A főzéssel egyetértek, mi pl. tegnap kenőmájast csináltunk. Asszony resztelt májat, majd összeturmixoltuk vajjal, tejszínnel (de lehetne libazsírral is) és fűszerekkel. Fényévekre van a boltban kapható szutykoktól.
    A csontozat problémái is elsősorban táplálkozásra vezethetők vissza. Egyrészt eszünk egy csomó olyan dolgot, ami hasznos tápanyagot alig tartalmaz, ellenben emésztést, felszívódást gátló anyagot annál többet. Másrészt nem eszünk egy csomó másikat, ami gazdag zsírban oldódó vitaminokban (a csontozat alakításának alfája és omegája), megfelelő arányban tartalmaz aminosavakat, zsírsavakat, és ásványi anyagokat.
    Itt egy érdekes, friss cikk ezzel kapcsolatban: A fogak a mezőgazdasággal együtt kezdtek össze-vissza állni és romlani

    (#13) banhammer
    És mi történik, amint azt és annyit ehetnek, amit akarnak? És hogyan érzik magukat közben?
    Az egész logika hibás, éppen ezért még csak ellent sem mondasz annak, amiről én írtam.

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák