Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Reggie0 #39 üzenetére

    Ha a csúcsfogyasztást nézzük sem értem az 5-600-as tápokat. Itt vannak a PH! mérései, szerintem a legtöbb gép ezeknek az értékeknek a felét ha fogyasztja.

    Nem tudom, hogy a marketing hatása-e, vagy csak ezeket gazdaságos gyártani, esetleg mindkettő, de nekem sem szimpatikus ez a trend.

    [ Szerkesztve ]

  • nyunyu

    félisten

    válasz Reggie0 #39 üzenetére

    Pont ezert kene 300-400W-os 80+ Gold vagy jobb tapokat kiadni.

    Csak azoknal nem olyan egyszeru 20% terhelesnel az adott 80+ minositeshez szukseges hatasfokot elerni, mivel a tapban keletkezo fix vesztesegeket (pl. ventivezerlo, PFC) nehez lefaragni, illetve nem lehet rajtuk annyit keresni, mint az 500/600/..1500W-os modelleken.

    Peldanak jo lenne a Seasonic G360, mert nincs telepakolva minden hulyeseggel es mar 24k-ert kaphato.
    Mondjuk masodik VGA tapcsatit tehettek volna ra, de ugy tunik, azt szeretik lesporolni a 450W-nal kisebb tapokrol.
    GTX460-am pl. nem indul el, ha csak egy tapcsati van radugva, pedig a fogyasztasa boven nem indokolja a masodik csatit. :W

    Esetleg FSP Aurum S 400 23k-ert, ezen van masodik VGA tapcsati is, de az nem tartja annyira atomstabilan a feszultsegeket, mint a Seasonic.

    Egyebkent egy atlagos gamer konfighoz egy ilyen 350-400W-os tap is boven tul lenne meretezve.

    Mittudomen, en konfigom 100 es 270W kozott fogyaszt a konnektorbol: nem tul energiahatekony proci platform egy regi, szinten nem tul konnektorbarat valaha kozepkategoriasnak szamito VGAval. (Most mar az alsokategoriasak ilyen gyorsak, feleennyi fogyasztassal)

    Mindenesetre a szintetikus tesztekben agyonnyuzva 240-250W terhelest rohogve viszi a tapom, meg akkor is minimumon jar a ventije, ennyire felesleges hozza az 520-as tap.

    Csak hat, amikor a masodik FSP Zenem is bedoglott, akkor nem lehetett VX450-et kapni, kenytelen voltam rafizetni a HX520-ra.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Reggie0 #44 üzenetére

    "Csak az osszefuggesek nem stimmeltek, amit irtal."

    Azokat sb írta. :) Úgy látom, stimmelnek azok csak nem mérvadóak, mert ahogy írtad is, a maximumra kell méretezni. De ezt csak azért teszem hozzá mert reggel van és bal lábbal keltem fel. :)

    [ Szerkesztve ]

  • nyunyu

    félisten

    válasz Reggie0 #44 üzenetére

    Szerintem meg a Silver is elmegy. Ilyen kis teljesitmenyen az az 1..2% mar mit sem szamit.

    Egyszer mar eljatszottam a gondolattal, hogy mi lenne, ha lecserelnem a tulmeretezett, oregedo 80+ Bronze tapomat valami teljesitmenyben hatekonyabban kihasznalhato 80+ Goldra.

    Mint korabban irtam, a gepem 100 es 270W kozott vesz ki a konnektorbol a mostani tapommal.
    Itt teszteltek reszletesebben, de az amerikai 110V-rol taplalva. Europai 230V-on atlagosan 3%-kal produkalnak jobbat a tapok.

    Win desktopon mert 100W fogyasztasom az valahol 72.5+3% es 77.1+3% kozott van feluton, igy 74.8+3%-nak veszem. -> 77.8W-tal terheli a gepem nyugalmi allapotban a tapot.

    Jatekok kozben merheto 180W az durvan 81+3% hatasfokot takar -> 151.2W terheles.

    Szintetikus tesztekkel gep szemet kinyomva 270W az a tap optimalis terhelese kornyeken van, itt 85+3% a tapom. -> 237.6W terheles.

    Itt vesezik ki reszletesen az altalam emlegetett Seasonic G360-at, szinten 110V-on tesztelve, igy az ott lathato ertekekhez is hozza kell adni a 230V +3% hatasfok javulasat.

    Win desktop 77.8W terheles: 86.7+3=89.7% hatasfok -> konnektorbol 86.7W (13.3W kulonbseg!)
    Jatek kozben 151.2W terheles: 90.0+3=93% hatasfok -> konnektorbol 162.6W (17.4W javulas!)
    Szintetikus teszt 237.6W terheles: 89.8+3=92.8% hatasfok -> konnektorbol 256.0W (14W javulas!)

    Kb. 14W-ot nyernek fogyasztasban a tapcserevel, ez a sokadik rezsicsokkentes utan orankent 0.014kW*37.6Ft/kWh=0.526Ft, ~43700 uzemora alatt hozna vissza az arat egy 23 ezerbe kerulo tap. ez 24/7-ben jaratva 1820 nap...

    Egy 35-40k-ba kerulo 80+ Platinummal vegigszamolva meg rosszabb megterules jonne ki.

    Konkluzio: marad a regi tap, amig ki nem hal.

    Nyilvan ha valakinek egy regi 70%-os rettenet van a gepeben, akkor mas lenne a felallas, azokat szemrebbenes nelkul cserelnem minimum egy Seasonic SS400ET-re, elvegre az 80+ Bronze, meg a vedelmeket sem sporoltak ki belole, igy esetleges taphalal eseten csak a tapot kene cserelni, nem az egesz gepet...

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • sb

    veterán

    válasz Reggie0 #39 üzenetére

    Tudom, hogy arra kell méretezni, de nem ez volt a téma és nem így értettem.
    Arról van szó, hogy ha elég 2-300W egy mezei géphez csúcsra terhelve és 5-600W-os táp a legkisebb amit kapsz akkor te mire méreteznél ha 90-95%-ban 15-30W között, idle megy a gép?

    (Abba ne menjünk bele, hogy csúcsban mekkora gépre van szükség, de szvsz átlagusernek, de még koca power usernek is elég 2-300W. Top vga top procival kijön 300W környékén.
    Persze 20 perc alatt össze tudok rakni és is 500W-os konfigot, pl. eszetlenül meghúzott FX-el meg hasonló vga(k)-al... de akinek ennyi esze van ez kell az meg is érdemli a 7-800W-os tápokat. :)

    Duracellm...
    Értem amit írsz de szvsz nem olyan nagy ez a probléma valósan.
    A példádat pedig épp fordítva csinálnám: Én pazarlásnak érzem a 13-65 és 40-300W gépet. Akkor lehet 13-300W és max annyira nem lesz jó a hatásfoka lent aztán annyi...

    CÉL szerint megosztva persze már más a helyzet. Ha mondjuk van egy NAS jellegű gép 24/7-re vagy akár csak napi 10-12 óra működésre és teljesen más célra, pl. eseti használatra/játékra egy nagyobb gép akkor azt én is kettészedném... ahogy most is. A fogyasztás (nomeg a hűtés) is jobb lesz és az sem mellékes nagy uptime-nál, de alapvetően a kétféle felhasználási mód miatt szedném szét.

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Reggie0 #39 üzenetére

    Alap gondolat az volt, hogy ehhez szét kellene osztani az ágakat, több AC-DC-t használva.
    Hogy idle/low load le lehessen állítani a fölösleges ágakat és a táp névleges teljesítményének 10-20%-nál is ~95%-os hatásfokot lehessen elérni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák