Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hurkafej

    aktív tag

    válasz axlfsi #20370 üzenetére

    Én ilyen folyaszószert használok, nemrég vettem, tehát sok tapasztalatom nincs, viszont azóta bármilyen vezetéket előónozok egy pillanat alatt, és a réz cső forrasztásnál is megkönnyítette már egyszer a dolgom.

    Én motorokon mérek vele, jeladókat lehet vizsgálni, feszültségszabályzót stb...
    Kezdésnek jó, legalább eldől, hogy egy idő után tényleg kell-e komoly szkóp.
    80kHz-es szinusz még szép, viszont a 40kHz-es négyszög jelről már nem mondható ez el.
    Viszont a mérései pontosak, egy fórumon ugyanazt mérte a 100e Ft feletti is, mint ez.

    Ilyen mérőfejet vettem hozzá, hasznos tud lenni, mivel könnyű rögzíteni, van benne 10-es osztó is, tehát kibővül a mérhető feszültség. Valamint van benne egy trimmer kondi is, amivel a kábel kapacitását lehet összhangba hozni a műszerrel.

    Nekem telefon akkuról fog menni ha be lesz dobozolva. 3.7V-os kb 850mAh-s akkuval olyan 45 percet bír ki, ebből kap kettőt. Ha lemerül, akkor pedig majd micro usb-s töltővel lehet használni. A feszültség 8.2V, egy ilyen konverterrel lehet a 3.7-ból nagyobbat csinálni.

    Azért ezekkel eléggé jó zsebszkópod van, ami nem hátrány, mert egy nagy katódsugárcsövest cipelni... :D

    Spidersoft-hoz hasonlóan szerintem is a hangfrekvrenciás tartományba elég jónak tűnik, és elég is.

Új hozzászólás Aktív témák