Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz tetrix #134 üzenetére

    Itt általában mindenki a maga nevében beszél, de azért Te is gondold át leközelebb: a jövő EVF-je, ahogy fejlődik a technika, félvezetőipar, kb. éjjellátó-szintű lesz komoly dinamikával, nem beszélve arról a csillió infóról, ami kitehető rá extraként és a szimpla felbontásnövelést még nem is említettem.

    Tudod, amikor 2000m magasan a romániai Retyezát hegységben kellett egy fényszennyezés-nulla szintű körbe-hegyek katlanban újholdkor FX 14 milin meglőni a Tejútrendszert, valahogy rohadtul nem akartam a végtelen fókuszt az optikai keresőre bízni, inkább liveview-ban ráálltam a millió zajpixel és erősítés ellenére arra a pár legfényesebb csillagra, amire 10x nagyításban még nagyjából fókuszt tudtam állítani. Szóval az optikai kereső kb. a nulla értéket képviselte az egyenletben, persze egy esküvőre és egyéb riportfotóra vagy bármilyen munkára kiváló, de arra az EVF is. Erről hülyeség vitát nyitni, pár év és jobban fogsz látni EVF-el, mint optikaival, úgy fejlődik a technológia, de sok esetben már most jobban látunk EVF-el. Ez nem hitvita, ez tény. Nincs ebben semmi rossz amúgy, csak valszeg sokaknak az ördögtől való dolog és Neked sem tetszik, meg általában sokan beleesnek abba a hibába, hogy visszafele tekintenek és érvelnek, miért fejlesztették ki az EVF-et, ahelyett, hogy előre néznének, mennyi előnye lehet egy durván komoly EVF-nek az OVF-el szemben. Szóval kissé rövidlátás. :U

    Tehát a méretbeli előnye, amiért eleinte fő szempont volt ilyet alkalmazni, lassan kiegészül azzal a technikai fölénnyel, hogy hiába van egy büdös nagy gépvázban optikai elemeknek meg prizmának hely, be fog kerülni az EVF, mert a paraszt igényelni fogja a live hisztogramtól kezdve a shadow-highlight villogtatásán át mindazt a klassz feature-t, focus peaking, stb, amit az optikai nem tud. A maradék helybe pedig a kedves utazóközönség igényelni fogja a plussz kis Raspberry-Pi méretű alaplapot, procival, androiddal, ami a tapicskaképernyőről, wifiről, gps-ről, instant fotómegosztásról és minden egyéb geek hülyeségről gondoskodik :U

    Imádtam én is a D800 optikaijába belenézni, de rohadtul semmi-bajom a milc EVF-jével sem, pláne nem egy szenzorstabis gépen, ahol az összes létező üveg, amit feltekersz rá, "kistabilizálódik" és ez a technológia még csak fejlődni fog, a prizma meg marad az, ami volt évtizedekkel ezelőtt is már, aztán egy sötétebb koncertfotón kb. kuksizol, hogy most mit is látsz .. (a nagy semmit). Csak példa.

    Színek: annyit soha nem fog egy EVF a referenciától (bármit is jelentsen ez) eltérni színhűségben, hogy totál elk*rj vele egy képet, na pláne nem raw-ban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák