Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TommyX_

    őstag

    Én is olvastam az írást.
    Nekem Ati 4250 + 6470 páros van a HP laptopomban, de hogy is mondjam a hp, nem igazán foglalkozott a driverek kiadásával.

    Az egész azzal kezdődött, hogy muszáj volt új laptop után néznem, mert az iskolai programok a p4-es gépen nem igazán mentek jól.
    Az is hozzátartozik az egészhez, hogy igen sokat sem akartam költeni új laptopra, ezért választottam a HP G6-1117sh-t 110k-ért.
    Papíron jónak tűnk a teljesítménye, mondjuk amikor néztem, akkoriban ez volt jó áron + a pénzügyi keretbe még éppen belefért.

    Rátérve a kártya váltásra:
    Pl játékok indítása előtt mindig nekem kellett váltani, hogy a 6470-t használja, sose volt automatikus a váltás, mondjuk ez elfogadható lett volna, de az egész utána lévő dolog már nem.

    Amikor kezdtem leszedni a drivereket, akkor 2 videokártya driver volt fent, persze a legújabbat szedtem le, majd később láttam kiraktak egy frissebbet, de az nem igazán működött, később le is került a hp oldaláról és ezzel ennyi volt a win7-re való driver kiadás erre a laptopra.

    Kijött a win 8, itt is meg mutatta a hp, hogy nem foglalkozik sokat a driverrel, felraktak a support oldalra 2 videokártya drivert, persze mindegyik ugyanolyan verziójú volt és természetesen a 6470-t támogatta, de a 4250-t nem, mivel nem volt benne a driverbe így én nem tudtam használni.
    Jeleztem is ezt, de nem is foglalkoztak vele, szóval magamra maradtam ebben és elkezdtem megoldást keresni.
    Volt az, hogy használom a win 7-es drivert, de pl az IE-ben a flash videok "villogni" kezdtek/win 8 pdf olvasó is hasonlót produkált, és ez nem kártya hiba volt, mert win 7-nél ez a hiba nem volt.

    A win 8.1-ről nem is beszélek, mert ehhez már nem volt jó a win 7-es driver, így csak azt használhattam, amit az eszközkezelő talált, de itt nem lehetett váltani ugye a 2 kártya között, szóval sok értelme nem volt az egésznek, pedig a win 8.1 nem volt rossz a laptopon, de sajna így vissza kellett térni win 7-re.
    Röviden ennyi lenne az én kis történetem a dual graphics témájával kapcsolatban.
    Ez számomra kicsit drága tanulópénz volt :U

    Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

  • TommyX_

    őstag

    válasz ImI87 #131 üzenetére

    Nálam a driverben lehet beállítani, hogy az adott, mondjuk játék az energiatakarékos gpu-t, vagy a nagy teljesítményűt használja (és itt látom, hogy mondjuk a flash player melyiket használja).

    Mondjuk más gyártónál nem tudom hogy van, de azt tudom, hogy az én hp laposomnál, csak a hp oldaláról leszedett driverrel lehetett mind2 kártyát használni/váltani a 2 közül.

    Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

Új hozzászólás Aktív témák