Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    Ha linuxos vagy akkor van több emulátoros distro, attól függ melyik kell neked, hogy milyen emulátorokat akarsz használni. Itt sajnos kell egy kis kutató meló ezt senki sem fogja tudni neked megmondani.

    Ha még most kezded a linuxozást akkor mi a bajod a windowssal? Sokkal egyszerűbb lenne vele az életed és most az, hogy egy update után újra kell indítani szerintem kb irreleváns.

    File server se rossz megoldás, bár a laptop a korlátozott IO miatt limitált lehet mind kapacitásban, mind sebességben.

    Az elérési kérdésedre a rövid válasz az az, hogy kb minden NAS diszro (pl OpenMediaVault) tudja ezt. Kell egy fixed IP vagy be kell állítanod dynamic DNS-el, hogy lehet egy fix cím amit meg tudsz adni a VPN kliensnek. Aztán vagy a routeren vagy a NAS-on bekonfigolod az OpenVPN-t vagy wireguardot hogy mégse túrkálhasson bárki szabadon a NAS-odon és kb ennyi ennyi. Az OpenMediaVault fórumon van egy részletes leírás kitűzve én kb 2 éve az alapján állítottam be és tökéletesen működik.
    Nem vagyok nagy szakértője a témának, valaki biztos kijavít ha átfutottam valami felett.

    Nem tudom milyen laptop lehet, de nem biztos, hogy megéri megvenni az új aksit, mert nem növeli annyival az árat mint amennyibe kerül. Ha csak oda akarod adni valakinek akkor se tennék bele aksit, oldja meg ő.

    Amúgy drágák nagyon a laptopok szerintem el tudod adni normális pénzért még aksi nélkül is. Egy csomó mindenkinek nem gond, mert amúgy is kvázi helyhez kötve használja.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák