Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tulku

    veterán

    válasz Ati1979 #39 üzenetére

    Általában (!) a minőség különbség (különböző tömörítési algoritmusok között) nem rögtön hallható...a hallás egyébként is erősen szubjektív bizonyos esetekben, de ha ettől eltekintünk, és csak a vaktesztre koncentrálunk, akkor ki kell jelentenünk, hogy minden esetben megfelelő időt kell biztosítanunk egy adott felvétel(ek)nek, ez ugyanis nem kg-ban, méterben mérendő.
    A hang megítélése nem egy azonnali wow állapot (ha ilyen akkor a különbség óriási) hanem egy folymatos állapot...amibe belejátszik a térérzet, felbontás, zeneiség...stb...és ezeket nem 1-2 perc alatt "érezzük" hanem egy jobb-rosszabb állapotként foghatjuk fel...ezért aztán egy ilyen teszt elég monstre, gyanítom fárasztó lenne nekem...

    DAP:

    Külön kell választanunk azt, ha valakit egyáltalán nem érdekel a minőség (itt ők maximum a pálya széléről kiabálhatnak be ilyet-olyat, de nem releváns) illetve ha érdekli, szeretne minőségi zenét hallani (természetesen ehhez illő felvételekkel, mert ez is hozzá tartozik).
    Amennyiben keres valaki minőségi hangkeltőt, lép életbe az ár, minőség, és/vagy ezek viszonyszáma (best-buy).

    Ilyen viszonyítási faktor esetén elbukik az AK paletta...nem ez a profiljuk.
    Amennyiben igazi minőséget keresünk megfizethető áron (100 ezer alatt) akkor nem vagyunk célcsoport.
    És erre is vonatkozhat (AK), hogy szidhatjuk, nevethetünk rajta, de létező kategória, brand, amit vásárolnak egyesek.

    Én személy szerint ebben az árszegmensben (1000 dollár vagy fölötte) mást ajánlanék...de ez az én preferenciám tükrözi, sokan nem így gondolkodnak.

    Különbség pedig készülékek között igen is van...de nem egyenesen arányos az árral...ez biztos...

Új hozzászólás Aktív témák