Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    Hát ez az összehasonlítás szíven vágott. :DDD Én eddig abban a hitben éltem, hogy az i5-ösökkel vannak egy szinten a 900-asok (bár az árakat mostanság nem néztem, ennyire durvulna az Intel?). Nem lett volna igazságosabb, ha egy Phenom II X2-vel eresztitek össze?

    Amúgy ezt a "bencsmárkok nem számítanak semmit" picit fura olyan tesztek után olvasni, amikben pont ezek miatt lettek az i7-esek magasan, mezőnyverően győztesnek kikiáltva.

    No mind1. :))

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    válasz wwenigma #35 üzenetére

    Azért egy HT-val szerelt kétmagos még nem igazán felel meg egy valós 4magos procinak... Ez meglátszik abból is, hogy a tuning táblázat alapján nagyon sok helyen csak ~4,2GHz-en fogja be a 2,8GHz-es 925-öt.

    Mind1, ha az ~azonos árat nézzük, akkor nincs mibe belekötnöm. Szintetikus tesztek alatt tartotta az elvárt szintet, játékok alatt meg alapból nem szoktak kiemelkedő különbségek születni, tehát plusz 10 procival csak optikailag lennének távolabb egymástól teljesítményben.

    (#45) fLeSs: Hm. Akkor visszább nézegetek, lehet, hogy a többi oldal tesztjei miatt rémlett így. Ha igen, akkor előre is bocs. :DDD

    (#46) szumo: Sajnos ez az "1 foglalata van" várhatóan a Bulldozer/Fusion architektúra megérkezéséig fog tartani, utána jön az AM3/AM4/AM5/etc, és FM1/FM2/FM3/etc., tehát ugyan úgy ketté fogja az AMD is szedni a piacot. A különbség annyi, hogy a nem APU-s procik és alaplapok ára csak a későbbiekben kúszhat fel, vagy talán a későbbiekben sem, ha az Intel árversenybe kezd.

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    (#45) fLeSs: Még egyszer is elnézést, rosszul emlékeztem. Az zavart be, hogy ennél a tesztnél már bevezettétek a 1600x1200 és 1920x1200 felbontást is játékok alatt, ezért hajlik másként a mérleg, mint az i7 teszt alatt, ahol az 1280x1024 a max volt, nem a minimum. :)

    (#82) joi29: ÁÁÁ! Kösz, ezt a tesztet megnézve kicsit megnyugodott a szívem. Mégha nem is nekem linkelted és igy nem is illett ráklikkelnem. :DDD

    (#85) mmdms: Ezek a procik, ha jól emlékszem, már mind voltak tesztelve, CPU limites beállítások mellett itt a PH!-n. Érdemes azokat visszanézni.

    Amúgy miért jó, ha a CoD multi CPU limites? Azt hittem, hogy ez a 600fps csak urban legend.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák