Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    Nem védeni akarom a szerzőt, (nem is tisztem) de az első mondat valahogy elsikkad mindenkinél... Pedig az a többi mondatot is más kontextusba helyezi...
    "Egyelőre úgy tűnik, ma még nem az igazságosabb társadalom és az igényesebb kultúra iránti igény érvényesül sok embernél, hanem elsősorban a fogyasztási szokások átvétele."
    Azaz a gond az, hogy nyugatról nem azt vettük át először amit kellett volna, hanem amit könnyebb és kellemesebb volt.... :U

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz CloZee #30 üzenetére

    Azaz gyakorlatilag így megmondod nekem mit kezdjek el, ha azt mondod, hogy Mindenki azt vesz át amit akar és onnan ahonnan akarja. máris önellentmondásba keveredünk, hiszen az önkényuralmi rendszerek is csak átvették a legtöbb előírást szokást és törvényt máshonnan, igaz utána másoknak már ezt nem akarták, akarják engedni... ;)
    Egyébként meg csak annyit akartam elérni, hogy ne egyes mondatrészekről folyjon a vita, hanem a szöveg egészét próbáljuk elemezni... Mondjuk az eleve kérdéses, hogy a tankönyvek szövegei mennyire vannak közvetlen és konkrét hatással a belőlük tanulásra kötelezettek gondolkodására. Anno a '70-es '80-as években, amikor én tanultam, az ilyesmit eleve fenntartásokkal kezeltük.... :)

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz CloZee #32 üzenetére

    "Ne kezdjük már el azt, hogy "én megmondom" hogy mi a jó és mi a rossz." azaz bár magadat is belevonod, de megtiltod nekem, hogy hol kezdjem el.... :U A második mondatod már így semmit nem ér, hiszen az elsővel már korlátozol...
    Tehát aki nem így cselekedett: "az értelmesebb réteg úgy küldte el a gyereket az iskolába, hogy ne higgy a tanárnak el mindent, csak bólogass itthon majd elmondjuk az igazat." az nem volt értelmesebb réteg? :U

    A mai hatalomról és céljairól ellenben itt ne folytassunk vitát, mert az aktuálpolitika itt nem engedélyezett.

    A tankönyvekről ellenben lehet, itt már jobban visszaköszön a nekem már oly ismerős: "Coca Cola mámorban fetrengő nyugati ifjúság" rémképe.. :D
    Az ellenben máig igaz, hogy az iskolában a társadalomról tanultakat érdemes a szülőkkel megbeszélni, hiszen az "ők" és "mi" a többség számára ma is fennáll, bárki legyen hatalmon bármelyik pártból, mert az az érzése az embernek, hogy "ők" vagy még soha nem élték az egyszerű emberek életét, vagy nagyon gyorsan elfelejtették...

    [ Szerkesztve ]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz CloZee #34 üzenetére

    Itt mit érzel korlátozásnak? :F
    Szerintem Te nem éltél felnőttként a Kádár-rendszerben, mert azok az úttörő és KISZ megnyilvánulások amiket én átéltem azért nem voltak annyira ideologizáltak, leginkább unalomba fulladtak. Mivel pedig nem volt mindenki ellenzéki, aki nem volt pártkatona, az általánosításod milliókat sért. A kisember, a dolgozó, a lakosság, ahogy akkoriban emlegették egyszerűen túlélni akart akkor is és ha tehette jól élni, az akkori körülmények között is és most is. Egy mai hetedikes nagyjából lesz.ja a tankönyv mondatait, aztán fölmegy a fészbukra, hogy lájkolja mondjuk Rihannát vagy Fankadelit akár. A média sokkal nagyobb hatással van rájuk mint a tankönyv, nem véletlenül szereti minden kormány a maga oldalára állítani őket. ;)

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz dabadab #38 üzenetére

    A szerző egész gondolkodását figyelembe véve ez a mondat természetesen hatalmas öngól is, hiszen elismeri, hogy az ún. demokratikus értékeket nem vettük át, persze ez alapvetően nem is a kisember feladata lenne, ( aki a mekdonáldcban szok fészbukozni) hanem a politikusoké, akik szokás szerint mindig csak a másik oldalnak róják föl azokat a hibákat, amiket maguk is elkövetnek.

    Mivel már régi vicc, nem nevezhetjük napi politikának:
    Géppisztolyos terroristacsoport szabadul be anno a Parlamentbe. Minden képviselő föltartja a kezét, a terroristák vezetője megkérdezi:
    -Melyik az a Torgyán József?
    Ellenzékiek és kormánypártiak egy emberként megkönnyebbülve mutatnak Józsi bácsira. Mire a vezér azt mondja:
    -Józsi bácsi húzza le a fejét!
    Majd rövid sorozatokkal pásztázni kezd a teremben.

    Az állampolgárok jó részének véleményét ma is tükrözi ez a vicc.... Mikor veszik már végre észre politikusaink, hogy elviekben a politika célja az államot alkotó állampolgárok szolgálata, nem az állampolgárok feladata a politika kiszolgálása. Hasonló humor, hogy "A politikusok a javunkat akarják. Mindet."
    Ezért nem megy el az ország szavazópolgárainak lassan fele szavazni. :(

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Coccolino_O #45 üzenetére

    Nagy részük csalódott a politikában. Mondjuk én már '90-ben is azt hallottam az akkori öregektől, hogy:"Ne zavard el a jóllakott bolhát!" Sajnos úgy tűnik nem üres szólás volt teljesen... :(

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz dabadab #47 üzenetére

    Majd, nemzedékek múlva. Magyarországon mikor volt valódi demokrácia? Az embereknek azt mondták ez már az, de azért addig, míg mindenki nem érez felelősséget a szavazatáért és föl nem fogja, hogy az állam mi vagyunk... :( Az igazi demokrácia olyan emberek közössége lenne, akik egyáltalán föl tudják mérni, hogy miről is döntenek szavazáskor, azonban a pártok érdeke nem az, hogy ezt könnyen megtegyék. Tegyük föl Te szavazol. Az általad választott párt hozzád kiosztott képviselőjét méred föl? A párt ígéreteit? Mi alapján tudsz dönteni? A Hozzád legközelebbi ideológia, a személy hitelessége? Nehéz ügy ez.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Hieronymus #49 üzenetére

    Persze, csak arra akartam célozni, hogy '90-ben még én is fiatal voltam, tele reménnyel. Ma már realista vagyok... Lehet, hogy ide fogok eljutni... :O

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák