Hirdetés

Aktív témák

  • Panther

    HÁZIGAZDA

    Bocsásson már meg a világ, de mi a kutya f...áért kell 600 MB hely egy hangkártyának?!

    [ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

  • Ketama

    aktív tag

    válasz Panther #1 üzenetére

    Hogy a hozzá adott driverek, meg progik elférjenek. Gondolom...

    Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

  • nap

    addikt

    válasz Panther #1 üzenetére

    Kell a hely a spyware-nek ! :)

    browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

  • Male

    nagyúr

    válasz Panther #1 üzenetére

    Már az 5.1-es Live is majdnem 300 megát rakott fel.

    Amúgy azért kell sok hely, mert pl.: DD zenéket rak fel (12-15 mega egy), a programok tele vannak képekkel (nem egy sima win ablakot nyit), és végül a remek programozói munka (az elv, hogy a méret nem számít -> esetleg régi IBM módra, amikor a programozókat a program hossza alapján fizették)

  • Terminátor 4.

    tag

    50 e forint? Ezért?

    Lényegében tettek a régi kártyára egy 24bit/96khz-es A/D konvertert, ennyivel lett több a cucc, a chip maradt ugyanaz az a híresztelésekkel ellentétben gyenge sz*r EMU 10k2, ami a sima Audigy-n is volt. A kártya ASIO drivere nem támogatja a felvételt, úgyhogy komoly zenész munkára nem használható. A többi feature-t (DVD-Audio, EAX, 5.1, 7.1, 9.1, 157.1, meg a többi játékra csinált szarság) meg valószínűleg egy driver frissítéssel a régi Audigy is tudni fogja, mert ezekhez nem kell a 24/96os A/D. Úgyhogy zenész ilyet nem vesz, játékra meg ott van a sima Audigy, az gondolom olcsóbb lesz.

    30 ezer a Terratec DMX6fireLT, az ennél többet tud.

    "Még visszatérek!"

  • emvy

    nagyúr

    válasz Terminátor 4. #5 üzenetére

    Nem védem feleslegesen, de a Dolby-s cuccokat nem fogja tudni driverfrissítéssel az A1.

    while (!sleep) sheep++;

  • emvy

    nagyúr

    válasz Terminátor 4. #5 üzenetére

    Ja, és a hangminőségről nem tudok nyilatkozni, de a DSP szerinted miért kurva gyenge szar? (zenészek és audiofilek ellenszenvét értem, ha lenne lakásom meg lóvém én sem gépen hallgatnék zenét).

    while (!sleep) sheep++;

  • fgp303

    csendes tag

    ''Elérkeztünk a második lényegi ponthoz. Ilyen pontosságú analóg-digitál konverzió eddig csak a profi hangkártyák sajátja volt, ezzel már nyugodtan nekiállhatunk ''bedigizni'' egy bakelitlemezt, a minőség valószínűleg kielégítő lenne -- zenészek pedig egész nyugodtan használhatják még az amatőr szint felett is. Ha az Audigy 2 ára 50.000 Ft alá süllyed, ez a feature szintén egyedülálló lesz a maga kategóriájában.''

    Ezt ti sem gondolhatjatok komolyan..... ez a kartya egy akkora sz*r lesz, mint a regi Audigy vagy meg nagyobb. 24bit96kHz vagy 192kHz na es ezek csak dobalozasok a szamokkal. A legfontosabb az lenne hogy elerjenek egy minoseget es utana hozzanak uj ''szamokat'' a kepbe, amikor azt mar sikerul teljesiteni egy minoseget. Peldaul hasonlitsuk ossze a kis kedvencemmel Emagic Audiowerk 8 16bit/48kHz max ez a kartya az egyik legjobb minosegu kifizetheto aru hangkartya igen csak 16bites, de siman veri a szet reklamozott Terratec 24bites zsugat...
    Szoval legyetek resen es nem a szamoknak hinni, hanem a fuleteknek/hallasotoknak marha van ilyen (gyors teszt: Szerinted jo a minosege az MP3-nak? Igen akkor jo lesz meked az audigy)

  • McJames

    senior tag

    El vagytok kicsit keveredve. Mindenki azt szereti amit csak akar, de az a hozzáállás, hogy nem is láttad, nem is hallottad, mivel azonban Creative (és nem pl. Turltle vagy GUS), akkor biztosan és helyből szar, na ez a negatív csúcs. Fikázni, mert az divat, meg mert csak... Hát, gratulálok. :(

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • utax

    aktív tag

    válasz McJames #10 üzenetére

    na pont ezt akartam mondani, a lelkesújoncok becsöppennek ide aszt egyből psztják az észt. nem mintha én szeretném a creativot, külön útálom amiért kinyírta az aurealt, évek óta egy mx300-am van, de gondolom az is biztos egy nagy határ szar. pedig a hangmérnök öcsémnek jó zeneírásra ... hmm, nem értem
    na de valamit így fikázni messziről, hát ez tényleg sok észre vall, én is csak gratulálni tudok ...

    Use the force, Dude !

  • marso

    tag

    ilyen topicokban hirtelen mennyi hozzaerto zseni tud osszefutni...

  • emvy

    nagyúr

    válasz fgp303 #8 üzenetére

    Kedves fgp303!
    1. Nem volt még a kezemben A2.
    2. Egy jó A/ konverziót a bemeneten nem ver szét egy 16 bites. Szvsz hallottam már egypár A/D-t, és sajna nagyon számítanak itt a számok, másrészt a DVD-Audióról írtam, hogy gyakorlatilag csak egy szám az a 192 Khz nekünk (bár óvjon meg a sors, hogy lekonvertált DVD-t hallgass, emiatt azért lehet lényeges az a 192 Khz).
    3. mint mondtam nem volt még a kezemben a2-es kártya, a hallásom nem extra, mondjuk meg tudok különböztetni egy írt és egy eredeti cd-t, ha itt lenne az a2, kiderülne mi az igazság, de olyat, hogy ''akkora szar lesz mint az regi Audigy'' ezt egyszerűen nem lehet. Kijön, meghallgatod, beírod hogy szerinted szar, az OK, legalább majd lesznek szubjektív véleményeink.
    4.Az Emagic kártyáddal digizz nyugodtan bakelitet pl., én majd használok A2-t, a végén hasonlítunk. Eddigi tapasztalataim szerint a konverterek megépítése döntően befolyásolja a hangot...bár számítógépes környezetben nem hiszem hogy a kedvenc kártyád megver egy jó minőségű 50e-s cd játszót...ha meg nem veri meg, akkor minek összehasonlítgatni.
    5. Ez egy GAMER kártya, gondolom sejtitek.

    while (!sleep) sheep++;

  • bazs

    aktív tag

    Hi!

    Bár nem vagyok nagy szakértője a területnek, szerintem amíg valaki 5-10e forintos hangfalpárokkal nyomul, bőven elég neki egy SB16 vagy SB128.
    Ha nincs profi hangcucc (háromutas hangfalak+mélynyomó minimum) akkor felesleges ilyennel foglalkozni. Márpedig nem sokan engedhetik meg maguknak, hogy tisztességes felszerelést vegyenk.
    A profiknak és szakmabelieknek meg úgyis van, vagy addig gyűjtenek amíg lesz :) és nem is foglalkoznak ilyen Creativ-okal.
    Ezek a termékek a lelkes amatőröknek, otthoni kisfelhasználóknak készültek és abban a kategóriában is kéne összehasonlítani

    Pont most fogyott el...

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz fgp303 #8 üzenetére

    Emberek, fgp303 amolyan dj-arc, ha értitek... szóval újoncnak ugyan újonc, de képben van. Mondjuk bőven túl harsány volt (vágod? :D), de tudja, mit beszél általában.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • emvy

    nagyúr

    válasz Parci #15 üzenetére

    Értem én, de .... :( van egy hifista szokás, ami a szokások alapján lefikázás kategória, sört rá hogy fgp303 sem fog tudni megkülönböztetni egy A2-t és egy xxx-et 10e-s hangfalakon, zenehallgatáskor. Ennek a hangkártyának a lényege, hogy sokmindent tudjon, ne túl drágán és nem fontos annyira az audiofil minőség. A DSP-je szerintem teljesen jó, mondjuk egy 20-25-es 6 hangszórós rendszerrel teljesen jól lehet vele quakelni, és ezeknek az embereknek a száma messze meghaladja a zeneszerkesztő emberek számát a világban. Szerintem jobb ez a kártya játszani mint egy Turtle Beach, a támogatottságánál fogva pl.

    while (!sleep) sheep++;

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz emvy #16 üzenetére

    Az biztos, hogy ő komolyabb cumókon nyomul. Oda esetleg nem illik az Audigy, máshova igen, így én alapvetően egyetértek azzal, amit írsz.

    fgp303 pedig megvédi magát, ha kell, én csak leírtam, amit tudok, mielőtt nekiesik mindenki :).

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • McJames

    senior tag

    válasz Parci #15 üzenetére

    Mi a' Parci? ''Kikóserolod'' az embereket? :)
    Ok, azt lehetett látni az hozzászólásán, hogy tudja mit szid, na de tényleg nem tesztelhette még, és az, hogy a chip ua. ... ezt mondták sokan a Live --> Audigy esetében is, stb. stb.
    Azt pedig, hogy sokan szidják a ''piacvezető'' - vagy nem - hardware és software-cégeket gondolkodás nélkül, csak ''mer' a have' is aszonta és az tutti nem hazudik'', hát az nem igazán konstruktív, ugye...
    Nem beszélve arról, hogy a cégek sem hülyék és az esetek nagyobb részében simán deklarálják, hogy az adott terméket/termékcsoportot milyen célra hozták létre, de erről már a nagyérdemű nem vesz tudomást, mer' akkor büntetlenül ''oszthatja az észt'' vagy semmit sem tud, mer' olvasni nem fog, minek... :)

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • tomas

    tag

    Volt egy SB 128-om (talán még a legjobb Creative), gondoltam lecserélem egy Live ra, mert a havernak is az van (nem 5.1), és jól tudtunk felvenni vele. Berakom az új 5.1-est és kb -10 db fölé nem lehetett kivezérelni csak CD-ről, de ott meg ''leszabályoz'' a kártya, nem lehet túlvezérelni, azaz ''félautomata'' a kivezérlés, a dinamikának meg annyi. Hajrá házimozi... Így elcseszni egy jó kártyát !! Kártya ki, csere, ugyanaz. Na mondom Veszek egy SB 512-t. Felvétel: zajos. Csere, ugyanaz. 5 Creativom volt. Soha többet. Most egy Phillips 705-ös van és működik. Lehet hogy jó az Audigy 2 (az 1-es XP mizéria után), akinek sok pénze van próbálgassa !!!

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz McJames #18 üzenetére

    Hát hogy a francba ne arról szólna? Nyilván azt szeretnénk, ha nem csak olyanoknak írnánk, akik amúgy is mindent tudnak... :).

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Terminátor 4.

    tag

    válasz emvy #7 üzenetére

    Szerintem pedig tudni fogja a Dolbys cuccokat a sima Audigy 1. is, ha felrakom rá az Audigy 2. drivereit. Ebben szinte biztos vagyok. Igaz, hogy a 8.1-et nem fogja tudni, mert nem lesz rajt annyi kimenet, de amit 5.1-en le lehet játszani, azt le fogja tudni játszani. Ha mással nem, hát a Kx project driverekkel biztosan.

    A chip pedig azért gyenge, mert az utasításkészlete megegyezik a 10k1-ével, valószínűleg csak a sebességét tornázák feljebb. A 10k1 100 MIPS-et tudott, ha ez tud 500-at, akkor még mindig messze van a Terratec 1000 MIPS-es cipjétől. Ezt persze egyedül ASIO alatt lehet érezni, játékban kevésbé.
    A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy Quake 3 alatt nem lehet megérezni, hogy milyen kártya dolgozik a gépben, ahhoz a pár effekthez elég a Live! teljesítménye is. Sőt, a 8.1-es dolgokhoz is elég lesz, nekem a Quadro&THX-es hangkeverés alatt is ugyanannyit jelez a CPU-terheltség a kártyáimon, mint a sztereo keverés alatt. Ez azért van, mert az ehhez szükséges teljesítmény nem túl nagy, mondjuk az ASIO-hoz viszonyítva. A DVD-Audio kivétel, de azt a Live! úgysem tudja, a két Audigy kettő között meg nem lesz kivétel.

    Az APS live! drivere elmegy Audigy-n, a KxProject driver meg jó Live!-ra, Audigy-re és Audigy 2.-re is, legalábbis a készítők szerint. Én ez utóbbin kivül mindkettőt próbáltam, és tényleg tökugyanazt tudták.

    A 24/96-os A/D és D/A a legfontosabb eleme a kártyáknak, ezek minőségén múlik általában, hogy milyen lesz a hang, viszont sajnos a Creative nem árulta el, honnan szerzi be ezeket. A D/A chipek még hagyján, mert a piac tele lehet ilyenekkel, hiszen a DVD lejátszók ilyet használnak, az A/D azonban kérdésesebb, ezekből ugyanis nincs már ilyen nagy kínálat és az áruk is drágább.

    Egyébként pedig nem igaz, hogy zenészek nem használnának ilyen kártyát. Én s örülnék egy olcsó és használható megoldásnak Real-time effektezésre és ASIO-ra. Nem szeretnék 150 ezer forintos hangkátyát venni erre a célra, de még az 50 ezer is nagyon sok.

    A hangminőségről pedig nem érdemes vitatkozni, mindenkinek a saját füle a mérce, szerintem nem volt olyan rossz se a Live!, se az Audigy hangja, ez utóbbinak pedig a jel/zaj viszonya is már nagyon jó.

    "Még visszatérek!"

  • FFeri

    csendes tag

    ''mivel az mp3 minősége minden híresztelés ellenére is messze elmarad még a közönséges CD-Audiótól is''

    Azert ez tulzas. Megnezem azt a mukit, aki egy 384 kbit-es, jo(!) minosegu encoderrel keszitett jo(!) minosegu lejatszoval lejatszott mp3-at meg tud kulonboztetni az audio CD-tol...

    Tesztelo.hu - Hardver, mobiltelefon, autó...

  • emvy

    nagyúr

    válasz FFeri #22 üzenetére

    hehe.
    megdumáljuk:)
    sör? :)
    persze kolink multimedia speakeren nem fog menni, de az otthoni, discman kivételével saját kezűleg épített rendszeremen tuti...:)
    Semmi bajom az empéhárommal, gépen OK, de amikor mp3-ból audio cd-be írnak, majd azt mint tökéletes minőségű cuccot árulják...:((

    while (!sleep) sheep++;

  • #25954560

    törölt tag

    válasz emvy #23 üzenetére

    A 256-os, lame-mel kodolt mp3-nal meg en is hallom a kulonbseget. Philips Seizmic Edge, ecceru Pioneer erolkodo, Preludium hangfalak. A 384 kbps meg mar nem jelent akkora helymegtakaritast, hogy erdemes legyen hasznalni (nekem).

  • utax

    aktív tag

    válasz Parci #15 üzenetére

    dj-arc :)))))
    nem tudom ő mennyire örülne ennek a megnevezésnek :))

    Use the force, Dude !

  • andropov

    csendes tag

    válasz emvy #6 üzenetére

    Hat 6.1 nem lesz driver frissitessel, de szoftveres DD dekoder mar eleve van benne. Mondjuk oldalso fotot meg nem lattam a kartyarol, de nekem nem tunt fel, hogy hirtelen megtoldottak volna egy fasza kis DSP-vel, ami sokkal tobbet tudna mint az Audigy 1. Meg THX se lesz, de az csak annyi hogy ''jo minosegu'', valszeg a zajszint kismerteku csokkentese mar eleg volt a THX minositeshez.

    andropov

  • biker

    nagyúr

    nem akarok értelmetlen vitákba szállni featurok terén, mi jó, mi nem, csak egy téren:

    Jel-zaj viszony, 2V kimenetnél:

    Jobb és bal csatornák: 106 dB
    Center, hátsó center és Subwoofer: 90 dB
    Teljes harmonikus torzítás (súlyozott, 1 kHz): 0.004%
    Frekvenciaátvitel: 10 Hz - 46000 Hz, +/-3 dB.


    nézzük csak:

    1: 2V kimenetnél 106 db.
    ha erősítőre kötöm, max 100mV kell, van-e line kimenet, vagy le kell húzni a hangerőt? ha le kell húzni, akkor no 106 db!!! csak akkor ha át lehet állítani line-ra, akkor kaphatod meg a 106db-t.
    ha meg előerősítő nélkül kötöm be, akkor is elég a 1V-os jel, nem kell 2V!
    nekem van házi előerősítőm, ami 2V-os, szigorúan aktív hangfalhoz ajánlott, diszkóba, ahol a végfokok a maguk 2-300 W-jával a terem másik végében levő hangfalban van, mert ugyebár akkor is marad legalább 1-1.2V, és túl is lehet vezérelni, nem kell a 90V-os, 5A-eket szállítani... hát rendesen le kell fojtanom, hogy a 10cm-re levő végfokom ne üsse ki.

    2: THD-t úgy tudom, teljes sávban mérik, ezért TotalHarmonicDistortion, nem pedig 1khz-en. 1khz-nél csak harmonikus torzítást mérünk, nem teljes harmonikus torzítást.

    de mindez elvész, ha pl rárak valaki egy 30k-s 6hangszórós valamit, amiben van egy 16cm-es mély, ami 1600W PMPO :)) (kb 30W), és tud kb 40hz-ig szólni, meg 6db 10cm-es szélessávút müanyagdobozban :), és kb 88db a max hangnyomása a cuccnak...

    szóval, nem estem hanyatt, bár lehet hogy nem látom eléggé a lényeget, de az tetszett hogy a hangvisszaverődést igy sztároltákj, végülis csak 4éve csinálta meg az aureal a vortex2 (au8830)-vel ugyanezt...

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz utax #25 üzenetére

    Most ebbe ne menjünk bele, nem kispályás a srác, de ha rugdalni akarod, írj neki mailt... :P

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • utax

    aktív tag

    válasz Parci #28 üzenetére

    nem rugdalni akarom, ezért volt ott a '':))''
    csak hozzászóltam

    Use the force, Dude !

  • megott

    tag

    Sziasztok!

    Amikor eloszor meglattam a cikket, azon gondolkodtam, hogy vajon tenyleg komolyra akarja forditani a hangkartyagyartasat a Creative? 10eve van PC-m, az elso HK-m egy SBPRO volt, valami istentelenul zajos eloerositovel, beepitett potmeterrel a kartyan, isteni FM hangal. Kisebb szenvedesek aran sikerult tole megvalni es vennem egy GUS-t, ekkor kezdtem a zenelessel foglalkozni igazan, tudjatok olyan volt mintha, a SOKOL radiomat lecsereltem volna egy Videoton toronyra.Ertelmes dinamika tartomany, izgalmas effektezesek, na es a 44kHz mind a 16 csatornan HARDVERESEN, szegeny SB csak szenvedett a Fast Trackerrel, a GUS eletet adott azoknak az .s3m-eknek es .xm-eknek. Rohejes visszagondolni azokra az idokre, de marhara tudtam annak a keves igenyessegnek amit a GUS nyujtott!
    Mivel a GUS kisse utalta a WIN95-ot, ezert beruhaztam egy GUSPNP-be, persze vegre 16bit-es digizes, tanithato effektek, kegyetlen hangszerkeszletek, es messzemenokig az akkori legjobb jel-zaj viszony es dinamika (persze a maga kategoriajaban, azert a TB St-Tropezt is kisse megszorongatta), majd vettem egy TB Montego I-et majd egy Montego II-t, megszoktam hogy a TB egy kisse mashogy kezeli a termektamogatas cimszavat, es kisse nehezkes szoftverellatotsaggal, de mindent karpotolo hangminoseggel nyuztam a kartyat 2 even keresztul, egyszeruen tokeletesen ment vele a Cubase, a Sound Forge is tamogatta (persze patch-el) es nagyon jol birta a csatornankenti multieffekteket.
    Most egy TB Santa Cruz-t sanyargatok, benne sem tudtam meg csalodni, igazabol csak a 24bit/96kHz-et hianyolom A/D-ben, konnyebb lenne az akusztikus hangszereket, teltebb karakterisztikaval beilleszteni es nem kene kicsalni szoftveresen.
    Na mar csak e-miatt erdekelne a kartya, kisse eltantorit a tudat, hogy Creative termek, es hogy egy tetves SB, de elgondolkodtato a THX minosites a kisse korrekt A/D. Az egyeduli kerdes csak az, hogy mit is fog hozza szolni a Sound Forge es a Cubase, mennyit is fog a procirol levenni. Na es hogy mit is tud nyujtani egy ceg 8 ev tavlatabol, lehet, hogy igenyes kartyat gyartottak?
    Igazabol egy uj GUS-ra vagyom!!! EVEK OTA!


    Megott

    Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

  • TitiRii

    senior tag

    nos hogy is van ez
    ügye jo hangzáshoz legelöször is csócsminöségú hangszorok kellenek..
    thx ben azaz 7.1 ben
    nem! nem arra gondolok hogy 7 db 1 utas 10*10*10 es kis müanyga doboz + egy 3* akkora ''mélnyomó''
    hanem rendesen egy center sugárző ami MINIMUM 2 utas zárt
    aztán 2 db MINIMUM 3 utas basreflex elsö olyan 100w rms környéki
    2 db hátér sugárzó ami MINIMUM 2 utas basreflex de ennek is illene 3 utasnak lennie
    és ügye a 2 db oldal sugárzo amik MINIMUM 2 utas de ez is inkább 3.
    ja és nem 10*10*10 hanem minimum 70-90 liter közötti mba fábol készült dobozokban
    ja a ményomó... MINIMUM 150 literes 200w rms értékü zárt rendszerü 30 cm es ményomoval ami a földfelé van forditva mba fábol

    nos ez a inimum hangfalak terén ez ha az ember SOMOGYi magyar nem ép high end böl kiványa megcsinálni csak 150 e ft(+ a rengeteg munka)
    ezen kivül az mba fa nem épp 2 fillér+ a boritás ami legolcsobban is csak puritán lakk...

    mindehez kell 1 erösitő is ügye
    nos egy thx es erölködö 200 nál indul és ez mit ne mogyak elég elég beginner akkor.. persze a mélyet is kell erősiteni valamivel..
    Vegyük csak megint a somogyit aminek a mélyomo erősitője 30.000 ft nál indul ami azért nem egy nagy duranás és lebontom vele a szomszéd házát is kategoria de megteszi.
    akkor most kábelezünk is
    egy átlag szoba 10-és 20 négyzetméter között van
    teszem azt ügye az ember nem egy háloszobába csinál iet ez egy nappali vagy egy nagyobb szoba tehát vegyök pl 20nm re
    4 sarok 4 hangszoro +2 oldalt +1 center + 1 mély
    nos ez azért töb 10 méter kábel és gondolom ha már ien hangcucunk van nem hálozati kábelel vagy nem a sarki boltban kaphato 2 eres kábelel kiványuk csak odacsiptetni. hanem rendes banándugos hangfal kábelt akarunk használni
    nos ez 10-20e ft legalább még.
    ok szal eddig mindenböl a legolcsobbat választottuk
    és eddig erösitő hangfalak kábelek és nem léptük túl a 700.000 ft ot.
    enyiért már 1 jobb kocsit vagy jó nagy tvt söt nem akármien gépet is lehetne venni
    veszünk egy audigy2 öt mindehez gondolom nem 10 en ezrekért hisz az audigy platinum is mai napig 70.000 ft ...
    akkor menyi az uj?:)
    tegyük fel a gépünk már meg van hozzá.
    meg a dvd romunk is.
    akkor végre felteszem a kérdést.
    megérte közel 800 de akár 1millio!!!!!!!! forintot is rá ádolzni minderre?
    anyival jobban fog rajta szolni advd audio lemez?
    nos aki megcsinálja megérdemli...
    én a botfülüek társaságához tartozom. mp3 max audio cd vagy rádio bőven sok mindenre
    1 amit aláirok én is filmnél egyadül a 7.1 jobb mint az 5.1.
    a többöt az átlag ember nem veszi észre fölleg nem ha azt fülelli hogy menyire szar.
    persze akinek kötegekben állnak othon a mátyás királyok és a deák ferencek annak jo muri lehet :) föleg 2 projektorral n viewben(hát még matroxal 3 :)
    stereo kép thx han
    lassan megütik a mozik szinvonalát.
    csak sajna ezt szinte senki nem engedheti meg magának
    és 2 db 10*10*10 es vagy hasonlo hangszorokra a 2 w os rms erősitőjével minek audigy2?

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • emvy

    nagyúr

    Szeretek zenét hallgatni, szeretem, ha jó a minőség is.
    Házimozi.
    Kinőttem az akciófilmekből. Puff, házimozinak lőttek.
    Meg ha mégis kellene:
    Valahol 1 milla körül kezdődik a ''házimozi''. 1000000/1000=1000 filmet nézhetsz meg moziban.
    Van különbség multiplex és otthoni, 3 millás házimozi között?? Á, csak ég és föld.
    Amire egyedül rá tudnék szánni kb. 6-7százezret, ha NAGYON, de NAGYON gazdag lennék, az néhány jó hangszóró (nem hangdoboz), egy jó kapcsrajz és minőségi alkatrészek, meg egy SACD-játszó. Meg kb. 2 évet, amíg összeraknám mindezt úgy, hogy szóljon. De számítógépen zenét hallgatni... a zenehallgatásnak filozófiája van, és számomra nem fér össze a számítógép és mondjuk egy szombat délutáni kétcédés mű meghallgatása. Nagy gépes vagyok, de más stílus a kettő...hogy ott zúgjon mikor zenét hallgatok??? na nem.
    Hangkártya, persze, fontos, de ha nem lennék zenész, soha nem szánnék egy pc-s hangcuccra 70-100e-t.
    Csak belegondolok, hogy annyiból raktam össze otthon a két hangfalat, (kb. 70 össz), és más érzés a kettő, az egyiket megveszed, empéhármat meg kvéket nyomsz rajta, aztán 1-2 év múlva megválsz tőle, a másik meg évtizedekig melletted lehet.

    while (!sleep) sheep++;

  • TitiRii

    senior tag

    valahogy én is igy..
    most egy au10 em van
    bőven sok div x meg mp3 halgatásra söt ha lesz dvd romom arra is és nem 100 hanem 10e ft volt
    és biztos nem lesz cserélve
    csak a géppel 1 ütt
    ami ugy 4 év mulva esedékes és akkor sem tuti
    ugyanis mindenki észnélkül megvesszi a lergujjabbat söt nem egy haverom az alig 1 hetes cuccát már agya is olykor 3/4 áron mert kijött egy ujjab egy '' jobb''
    de könyörgöm baze
    a mai játékok épp hogy elkezdik kihasználni a gef 3 teljesitményét
    de ök már radeon 9700 pro ra sporolnak..
    megveszik mayd kijön 1- holnap mulva valami még ujabb pl n force2 és máris kuka eladni azt megvenni stratégia ..
    hagy villogjak hogy mien drága gépem van ugyan használni nem használom..
    szvsz mai programok 99% ának 1000mzh celeron duron tb 256 sd vagy esetleg ddr rammal és egy geforc2 elég(nfs6 bhd ut2003 ezek mind futottak nálam egy 1000 duron gef2mx400 256 ddr rammal jáchatóan) és az egész gép már ujonann lassan 1 éve nem volt több mint 50e ft.. manapság enyi egy jobb gef4 ti.. :))
    xal mayd ha semmire nem tudom használni a gépem amire nekem kell akkor uj gépet veszek és nem a régitr foltozgatom toldozgatom és mivel kicsi az esélye hogy én nyerek a lotton ezért audigy2 sem valószinü hogy venni fogok a közeljövöben
    de ha nyerek akkor asus a7md 2 db 2200mp procival 3.5gb ddr recc rammal :))
    ja matrox vga meg 3 db projektor :) és akkor esetleg egy audigy2. :)

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • cri

    csendes tag

    Én csak annyit tudnék hozzá szólni, hogy régebben volt egy cég Aurel néven, amit sikerült tönkre tennie a SB-nek. De a lényeg a lényeg, hogy amikor az sb live kijött a jo kis digitális kimenetével ami tulképp nem is digitális, mert pl a digi bemenet jelét átalakitotta analogra és azt vissza a digi outra...szal mondhatjuk hogy elég gagyi volt.. ennek volt a vetélytársa az aureal 8330 as káryta, amin oprikai kimenet volt, 24 bites ellenben a live 16 bites rendszeréhez képest.
    Na már most az akkori aureal ami már van vagy 3-4 éves akkor tudta ezeket a térhatásu hangokat, hang visszaverőd és és társai..
    Kiváncsi lennék hogy valójban ez az audigy 2 -es csip kinek a munkáját hordja magában...

    Cri

  • fzr1000

    tag

    Ha valakit erdekel: mar lattam arlistan dobozos Audigy 2-t 132 euroert, kb 32000 Ft, szoval ugy tunik, nem lesz sokkal dragabb az elodjenel...

  • Krix

    őstag

    válasz fzr1000 #36 üzenetére

    És hol láttad? Engem érdekelne, de a platinum változat.

    If it is not broken then don't fix it!

  • fzr1000

    tag

    válasz Krix #37 üzenetére

    A Platinum 241.90 euro, kb 60eFT. A lista a www.loveno.be cimen van. A bolt sajna Belgiumban van, Leuven-ben (en ott lakom :) ), de szerintem egy honapon belul valoszinuleg lehet kapni majd Mo-n is, ha mar itt megjelent, es lehet, hogy egy picivel olcsobb is lesz, mivel az itteni arak a legtobb esetben nagyobbak, mint a magyarok, bar vannak kivetelek...

  • _Visi_

    csendes tag

    Hi!

    Engem az erdekelne, hogy valakinek van-e informacioja arrol, hogy az Audigy1/2 SB1394 portjan keresztul meg lehet-e szolitani egy normal IEEE1394-es kamarat?
    Ha valakinek van konkret tapasztalata is, akkor ne tartsa vissza magat!

    Koszi elore is...

  • fzr1000

    tag

    Ha mar a Firewire portnal tartunk, nem tudja valaki, hogyan lehetne az Audigy-n ugy letiltani ezt a portot win98-ban, hogy ne hasznaljon fel egy IRQ-t se. Ha csak a hardware profilban tiltom le, akkor meg mindig hasznalja nalam az IRQ10-et (latszolag)... Most lusta vagyok utananezni, hogy BIOS-ban es/vagy oprendszerben kell-e matatni...

  • tocsa

    senior tag

    válasz tomas #19 üzenetére

    SBPro-val kezdtem, aztan jott egy SB16, majd most AWE64-em van. Arra lennek kivancsi, hogy zaj tekinteteben milyen egy Live 5.1. Azt hittem az SB16 utan, hogy a AWE64 nem lesz mar olyan istentelenul zajos. Nem igy lett.

    Tobb okbol palyazom Live 5.1-re. 7k HUF kornyeken van, olcso, nekem ez fontos. Valszeg Sis745-os ECS lapot veszek, szoval VIA chipsettel nem kavar be problema. Ami nekem meg nagyon fontos, hogy a linux alatti tamogatasa a legjobb a hangkartyak kozott (mplayer rulez). Minden reszletekbe menokig szabalyozhato.

    Tehat a kerdes, hogy serintetek SB16 vagy AWE64-hez kepest jobb-e a zaj tekinteteben.

    Udv.

    Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

  • Krix

    őstag

    válasz tocsa #41 üzenetére

    Ne várj sokkal többet a Live-tól. Nem sok különbség van az analóg kimeneteik között.

    Ha tiszta kevesebb zajú kártyát szeretnél akkor: Audigy 2.
    Ennek sokkal kisebb a zajszintje a Live-nál, és a fejhalgató kimenete is nagyon jó.

    If it is not broken then don't fix it!

  • Tuib

    aktív tag

    Ha tényleg jó lesz az a 24bit-96KHz-es A/D átalakító, akkor nem drága érte a 50k huf... Ja igen, az MP3 tényleg nem audió CD, elég azt egy egy egyszerű Hifi láncon meghallgatni, hát ég és föld!!!

    ''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

  • utax

    aktív tag

    válasz megott #31 üzenetére

    végre egy hozzáértő ! :)
    nem tudod, ki forgalmaz itthon Turtle Beach kártyát ? Nagyon-nagyon jó ez az Aureal 2, de a natív XP driver halál szar.

    Use the force, Dude !

  • Hacked_4129

    csendes tag

    válasz emvy #13 üzenetére

    Kedves Emvy!
    orulok, hogy végre talàltam valakit, aki ugy làtom elég jol ért a hangkàrtyàkhoz!
    Lenne egy kérdésem, mert sajna èn nem igazàn értek hozzàjuk!
    Van egy audigy hangkàrtyàm, az ki van még plusszban vezetve egy hàzimozi erossitobe, és onnan megy 2*125 w-os hangfalhoz!
    Azerosito ez esetben 2*40 watt!
    Amikor lejàtszottam, bizony hàromszor fordult elà, hogy kinyomta a hangfalamat! Légyszi segits, hogy mennyire kell levenni a hangerot a szàmitogépen, hogy ha az erossitot teljesen felveszem, ne nyomja ki a hangfalt( rendszerint a magasat)
    Koszi!

    A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

  • Hacked_4129

    csendes tag

    Haho Valaki!
    Aki làtja a kérdésemet légyszi vàlaszoljatok!
    Koszi

    A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

  • bassfan

    csendes tag

    Bár látom, hogy a topic mostanában nem nagyon pörög, azért remélem valaki tud és hajlandó nekem segíteni.
    Hangkártyát szeretnék venni. Sok okosságot olvastam már de meggyőző érveket semmi mellett nem találok. Kb. 50 ezerig bezárólag szeretnék valami használható megoldást, amivel jó minőségben lehet analóg hangszert is rögzíteni (alapvetően bassgitáros vagyok) a szokásos mintahasználat, MIDI ügyek mellett. Win Xp-n akarom használni. Korábban egy Terratec káryával sokat szívtam az oprendszer, meg egyéb kompatibilitások miatt. Ezt most szeretném elkerülni.

    Valalki segítsen! Plz

    Live music rulez!

  • Hory

    aktív tag

    válasz tocsa #41 üzenetére

    Az SB16 hangja egy nagy fos az sb128-hoz kepest, es meg egyszer ekkora ugras van az sblive-hez. De meg az sem az igazi. Ezt szeremcsere a munkahelyen volt alkalmam kideriteni, ott megfordult mindegyik tipus.
    Ha live-t veszel, mindenkeppen 4 csatornasat vegyel, vagy ha jobban tetszik, tritech D/A-sat; nekem ilyen van, es nagyon szepen szol (nincs messze a kulso erositom hangminosegetol!). A DA pontos tipusa a linux kernel szerint ''id: 0x5452:0x4123 (TriTech TR A5)''. Ez jo. De a munkahelyen levo, 5.1-es es 4 csatornas sblive-kben valami masik DA van, azok ratyibban szolnak, bar egy sb16/32/64-hez kepest igy is megvaltas lesz.

    Ha normalis support kell, akkor egyertelmuen az sblive marad. Az aztan mindennel elmegy. Audigy linux supportja elegge gyerekcipoben jar meg most is, bar alapszinten muxik, de pl. a live-hez meg emu10k1 assembler is van, irhatsz hozza jo kis effekteket, stb..., es tudja kapcsolgatni a digitalis ki/bemeneteket, hatso hangszorokat, stb..., audigy drivere tudtommal ezt meg nem tudja.
    Windows ala meg boven eleg ma is az sblive barmilyen jatekhoz.

    Ha tenyleg komolyan gondolod a hangminoseg dolgot, nezz utana a regebbi, tritech da-s sblive-knek a hasznalt piacon (a DA tipusat a kernel bootkor/modul berantaskor kiirja). Esetleg vehetsz audigy-t, idovel biztos lesz kiforrott drivere linux ala is.

    Ja, zaja az abszolut nincs (vagy nem hallhato, tokmindegy), azt csak az sb16/32/64 ugyes kis beepitett erolkodoje adta, az meg ilyenekben mar nincs. Ja, erre gondolj, ha sblive-re tersz, kell hozza kulso erosito, anelkul csak fejhallgatoval megy...

    Esetleg a neten is kereshetsz meg masfajta jo tipusu DA-kat, mert eleg sokfelet hasznalt a creative... lehet, hogy a tritech-en kivul van meg egy par jo. De amit a manapsag arult 5.1-esekbe raknak, az eszrevehetoen rosszabb annal, amit a 2-3 eves 4csatornas sblive-emben van. Nem zajos, csak torz(abb) a hangja.

  • Ahhoj

    aktív tag

    No, akkor több dolog.
    1. a kezdeti fikázás volt, ezen már-már meg se lepődök :( (talán irigyek vagytok azokra, akik ilyet vesznek, hogy ennyire lehangolóak vagytok?)
    2. mi a különbség a sima a2 és a platinum változat között? (Ha van még más változat is, akkor azt is írjátok le)
    3. van már vkinek ilyenje, aki tapasztalatból is meg tudja mondani, hogy milyen?

  • szucsi

    őstag

    válasz Ahhoj #49 üzenetére

    A Platinumban (én A1-ből akartam azt megvenni, de aztán mégsem :) ) van egy szerkezet, amelyet, akár egy mobil rack-et be lehet penderíteni a gép elejére (érzed a hozzáértésemet szavaimból?) szóval van az elején dugaljzat, nem kell négykézláb pucsítva dugdosni az aranyozott végű micsodákat. Aztán még van asszem hangerőszabályozó, meg ilyen tekerős ketyerék az első panelen, és a lényeg, a távirányító, hogy még a budiról is fel tudd hangosítani a kedvenc nótádat, ha ahhoz van kedved.

    Szóval én elálltam a vásárlástól anno, és nem bántam meg. Egyszer beküldtem a dugacsot, és azóta szól, mint a mese. Hangerő meg szoftveresen, vagy a hangfal tetején...

    Távirányító helyett meg itt van a kezem, jó hosszú.

Aktív témák