Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cocka

    veterán

    válasz Sethdobaloah #30 üzenetére

    Hát konkrétan pont arra gondoltam, hogy melyik az a módszer, amivel kihagyható, hogy bankba kelljen menni.

    Ez vagy a cib24 vagy a netbank. De a netbankon elvileg csak igényelni lehet, de amikor a múltkor behoztam azt a részt úgy vettem észre mintha lemondani is lehetne. Csak akkor nem értem, hogy miért igénylés a menü neve.

    Ja amúgy a cib wap bankot meg kell rendelni vagy megy alapból? Mert a netes azonosítókkal nem enged be.

    Ja egyébként volt régebben olyan téma, hogy hogy mehet negatívba az internetkártya egyenlege. Pl. jelenlegi egyenlegem mínusz akármennyi Ft. Amit a bank zárolásra elkülönít az nem lehet negatív. Értelemszerűen ha nincs meg a kellő fedezet a számlán a vásárláshoz, akkor nem tudnak se zárolni, se levonni. Tehát az egyenleg a netkártya számláján csak úgy mehet mínuszba, hogy a pénzt sikeresen zárolják, az eladó megkapja az összeget, a bank meg von x nap múlva, de ha közben pl. nőtt az árfolyam, akkor a levonás után átkerülhet mínuszba az egyenleg.

    Olyanról azért igen ritkán hallani, hogy több százezer Ftnyi negatív egyenleget halmozott fel valaki. Ha csak az illető nem költ milliárdokat a netkártyájával, hogy a konverziós különbségekből ilyen sok összejöjjön. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák