Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz berVi #11 üzenetére

    Ez az 5% honnan származik és minek is az aránya tulajdonképpen? Én nem ismerem az aktuális számokat, de azt tudom, hogy számos új film jön ki BD-n a DVD-vel egyidőben (nem sokkal drágábban), és nem kevesen veszik a BD változatot.

    Amelyik film nem kelendő, az DVD-n sem az... A kelendő filmek HD változataira viszont nagyon is van igény (nem csoda, ott már nagyon sok háztartásban van HDTV), ennek jelenleg (a többségnél) az árak is határt szabnak. A nagyobb gyártók sora így is jó üzletet csinál, akkor miért adnák olcsóbban (az ő szemszögükből nézve)...? Elvileg 2010-től szállhatnak be a kisebb gyártók, ami az asztali lejátszókat illeti.

    Szerintem nagyobb az igény az offline cuccokra, mint az online-ra, már leírtam, miért. (Nyilván a teljes népességre számolva, nem a ph! törzsközönségére. :) )

    A régebbi lejátszók is viszik az új filmek többségét, a Profile 1.2 és 2.0 főleg kiegészítő fícsörökkel gazdagodott. A 3D-t nem tudom, úgy oldották-e meg, hogy 2D-s lejátszón 2D-ben is nézhetőek-e a 3D-s filmek, majd kiderül, de ez egyelőre eléggé kuriózumszintű dolog.

    Kint alig drágább a filmek BD változata, mint a DVD (és mindkettő jóval olcsóbb, mint itthon)... A lejátszók árai meg az ottani (normál) fizetésekhez képest nem túl magasak -- csak egyszerűen magasabbak az átlagember "ingerküszöbénél".

    Golli: Az tényleg nagy poén lenne, tekintve, hogy a memóriakártyák és pendrive-ok gyártási költsége a sokszorosa a műsoros lemezekének, és az előbbiekre gyártás után kell rámásolni az adatot (ez több perc is lehet), a lemez meg eleve úgy készül, másodpercek alatt... ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák