Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oxox

    addikt

    Nem tetszett sorry...gyakorlatilag minden tavolkeleti nagyvarosban lehet kapni hamisitvanyokat...plaza is van mindenhol, es meglepo de taxi is. Keves a leiras, rengeteg a folosleges kep.

    Miert nem a taxik belso vedo rajzairol irtal akkor inkabb? vagy, hogy vicces, hogy nalunk rozsafuzer log, nalunk kulonbozo istenek szobrocskai, vagy az, hogy naluk a dudalas kb annyit jelent, cimbora itt vagyok, teljesen megszokott resze a kozlekedesnek, es nem akarjak kirangatni a masikat ha radudalnak, vagy a tuk-tuk-okrol, vagy az alkudozasrol a sofforokkel... ha meg mar vasarlas, akkor silom road az alaphely, annak van (volt) igazi tavolkeleti hangulata a plazaknak nincs...

    remelem lesz masodik resz is, mert ebbol nem lehet bangkokot megismerni/megszeretni

    lehetne irni arrol, hogy kint minden feher ferfi Brad Pitnek erezheti vegre magat, akkor is, ha eppen a nejevel megy kezenfogva (a barokbol integetnek a csajok)....lehetne irni a pin-pong show-rol (marha voltal ilyenen), az embernek uj fogalma lesz a nok kepessegeirol (foleg egy szervet erintve), lehetne irni az etelekrol (kepekkel), mert azok sem megszokottak, a klimarol (hogy az ember ugy erzi magat mint mikor belep a fovarosi allatkert uveghazaba, es raraknanak meg 30kg cuccot kb a hatara, es kozben valami igazan furcsa egyszerre gyomorforgato de megis egzotikus illat/fust uli meg a levegot.....vagy a templomokrol, az utcan szaladgalo patkanyokrol (ami szinten resze a varosnak, de az ember megsem erzi ugyanolyannak mintha itthon szaladna at elotte egy), rengeteg impulzus eri az embert, dehogy teged pont a telefontolto automata fogott meg, meg a forgalom....furcsa

    Amugy a velemenyem az, hogy Bangkokbol 2-3nap eleg boven (ezt uszopiaccal, a regi fovarossal ki lehet tolni 3-4re), tobbet nem eri meg raszanni (3x volt szerencsem elmenni, es szeretem es szivesen emlekezek ra, de eleg volt...akkor inkabb le kell menni delre. Kint elni biztosan nem szeretnek (heteket-honapokat sem), ha muszaly lenne akkor inkabb Kuala Lumpur, vagy Hongkong *inkabb az utobbi.

    ill. lehetne irni arrol, hogy a nyomor ellenere a kiralyuk kepe mindenhol kint van, es latszolag szeretik is.

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz oxox #41 üzenetére

    atneztem megegyszer a kepeket gyorsan, hogy tenyleg annyira nem szol semmirol amit irtal, vagy csak elsonek tunt szamomra ennyire kevesnek...sajnos masodjara meg kevesebbnek ereztem (plane, hogy csomo emlek besurrant az agyamba, ami szinten az ottani elet/varos resze, es meg sem emlitetted)...siman atlehetne nevezni a cimet Bangkok/Thaifold egy plaza, es a szallasom bemutatasa...cimre.
    Az, hogy meg nem erdekel az ejszakai elet....hat ez kb olyan mintha kimennel amsterdamba, es azt irnad, hogy nem erdekelt a red-line district...az is resze a varosnak az ottani hangulatnak, ott sem kotelezo semmi, ahogy BKK-van sem... (engem az elso alkalommal a csajom (aki azota az oldalbordam) "vitt" el a pin-pong showra, merthogy o mar volt kint korabban kint, es viccesnek/erdekesnek talalta, es mint mondta ilyet otthon ugysem latok...

    szoval a cikk sry de szerintem vacak, az egyetlen ertekelheto benne szamomra, hogy vetted a faradsagot...de mintha valaki Budapestet ugy probalna bemutatni, hogy elmegy a westendbe lo 20kepet, majd megmutatja az alberletet + a hutojet...jahh es csinal 10kepet a reggeli hungaria krt-i dugorol....

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz Kobe #31 üzenetére

    alkudozasrol:
    elso alkalommal voltunk kint..silom road...kineztunk valami vazat talan.
    kerdezzuk mennyi...ugye angolul nem mennek a szamok az eladoknak, ezert szamologepben mutogatja (ez bevett szokas a tavolkeleti orszagokban), azt irja 700 bat (talan 8ft volt akkor a bat), mondom az asszonynak *aki mar volt, hogy mondjon ra 500-at...olyan magyarosan...mire leintet, hogy figyeljek.
    beir a szamologepbe 20-at...(20) ...nezek ra, hogy most ez mi...az elado no elkezdi fogni a fejet (en elkezdtem sajnalni), majd beir 400-at...ejj mondom....asszony kovetkezo licite..... 30...nezek ra megint kerdon...elado jajong majd beir 300-at...a vegen mar lattam elore, hogy hol fog talalkozni, es valami 120korul elvittuk...ha meselik nem hittem volna el. (mondjuk asszony nagy magus ezt eljatszotta pekingben is....a korabbi vasarlo, valami amerikai, belenezett a szatyraba, halva az arat, hogy mi mit vettunk (3x annyi cuccot negyedannyiert...felnezett az eladora kerdon, hogy mivan? , majd rank...majd odaszolt nekunk "good deal" ) :) :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz Kobe #44 üzenetére

    mi a repteri transfert oldottuk meg taxival, varoson belul BKK-ban csak tuktuk...egyreszt a hangulata szerintem oriasi (foleg este), masreszt nagyon olcso (volt, hogy 30batbol furikazott minket keresztbe a varoson...jo, volt is olyan mikor a kezunkbe nyomott (en meg egy cimbim mentunk csak akkor), egy felnot magazinba is elmeno brossurat, hogy valasszunk, az egymast habzo csajok kozul, meg megallt valami templomnal 10percre "budaday" miatt...de ez sem zavart minket (nyaraltunk, es elveztuk a tavolkeletet).

    Amugy Pekingben, es Kualalumpur-ban is nagyon jo a tomegkozlekedes...ill. ahogy hallottam Hongkongban meg jobb (kollegina volt kint), de abbol marhogy HKG-bol csak a palyafenyeket lattam kb (mondjuk azt kozepen ulve a pilotafulkeben... :D )

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz Kobe #46 üzenetére

    anno meg a regi terminalra erkeztunk, ott nem volt magasvasut (vagy legalabbis nem tudtunk rola) az uj terminal eseteben meg valamikor nagyon koran/hajnalban erkeztunk, keso este indultunk...ill. volt, hogy nem fertunk fel a vissszefele jovo jaratra (meg szabadjegyeskent....hat az is elmeny volt (bar csak igy utolag)).

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz Sinesol #59 üzenetére

    laknal egy hetig a vatikanban :DDD
    neztem, hogy 14orszag az komoly....aztan szamoltam egy kicsit, es 19-ig jutottam europaban ahol eddig volt szerencsem eltolteni tobb kevesebb idot (es Sipol/NL-t nem szamoltam bele, pedig dekkoltam mar nehanyszor...dehat Hollandiabol csak a repteret lattam...ohh Svajcot sem szamoltam, igaz ott is csak a terminalhoz volt szerencsem), ill. mar nem letezo +4 orszagot sem vettem bele :DDD

    Amugy tavolkelettel, es pl Thaifoldel is pont az a baj mint amit leirtal..sok az europai, es akaratlanul is formaljuk a sajat kulturankra....de pl Kubaba is most kene meg elmenni, amig nincs minden sarkon Mcdonalds...

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

Új hozzászólás Aktív témák