Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    Az új széria dizájn pocsék, de a felületkezelés és kialakítás annál jobb..
    Áraik nagyon magasak, pedig én is benne lehettem abban a kis közösségben, akik idő előtt tesztelhettek az új szériából. g700s és g400s s jutott hozzám.
    G700s sajnos nem fejlődött a G700 hoz képest, hardcore fps játékhoz továbbra sem ajánlott, időnként túlreagál a szenzor sajnos.Inkább jó minőségű, nagyméretű szövetpadon érzi jól magát a véleményem szerint. Pl (goliathus speed alpha)
    G400s jóra sikerült, 400-1200 CPi között kifogástalan, ajánlott, de nem ilyen áron. inkább sima G400.
    Valaki írta itt hogy a súlyozás felesleges. Egyáltalán nem az, szomorú hogy G400s ben ennyi pénzért nincs rá lehetőség.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz rudi #95 üzenetére

    G5 alapból is túl könnyű volt nekem, akár csak az mx 518 . Nem csak nekem furcsa ha túl könnyű egy egér. a súlyozhatóság csak pluszt ad hozzá, nem kötelező használni, de ha kell akkor kéznél van. Q3 és Enemy Territory válogatottság után mondom ezt. Számomra még az is mérvadó volt, hogy anno G5 egerembe hova tettem a súlyokat- átlós irányban középre és a sarkokba tettem be 3 súlyt, mert amúgy észrevettem hogy nem egyenlő a súlymegoszlás.
    Most g400 egerem van. Az optika szenzációs, a súlyozás hiányzik, túl könnyű. kb 3 hónapja használom most kezdek hozzászokni és hozni a megszokott szintet.High sens és tenyeres fogáshoz előny ha az egér egy kicsit súlyosabb, jobban "beleül" . low sensnél szövetpadon felesleges a súlyozás ,de egy surfacen vagy egy Steel 9HD-n már megint jól jöhet. Kinek mi jön be.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Lewzke #127 üzenetére

    Saját véleményem.,Ez teljesen ember ,stílus, és alkat függő, valamint attól is függ ki melyik módot szokta meg,(alkalmazta a legtöbbet) és talán a legfontosabb hogy milyen egeret használsz.
    Egy kis egérhez értelemszerűen nem való a tenyeres fogás.A pontosság nem függ a fogástól, mert például én tenyeres fogással pontosabban lövök mint sokan karmossal.
    Tényleg egyén függő,
    Számomra nagyon jó átmenetet képez a G9(x) egér, mert az szinte minden fogáshoz alkalmazható és kiválóan helytáll, de ergo egyikhez sem kifejezetten ajánlott. Nagyon szerethető egér, mert észrevétlenül "megtanít" arra hogy melyik stílus is az ami igazán fekszik neked. Ha megteheted próbáld ki, automatikusan azt a fogást fogod rajt megtalálni, ami neked való, amit szeretsz. Ez privát vélemény. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz gabipaci #145 üzenetére

    Nekem van is G700 egerem ,de nem használom mert ET hez és Q3 hoz gyengén teljesít.Valami oknál fogva néha túlreagál, mintha be lenne kapcsolva az egérgyorsítás. ( pedig registryben is offon van ). próbáltam performanccet, darkfield izé technológia ide vagy oda, sajnos ugyan az a jelenség. 3 féle egérpaddal, stb- sajnos hardcore fps hez nem való valóban.G400 madzaggal, optikával 600 CPI-n halálosan pontos. 40 acc alatt szinte soha nem lövök.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz gabipaci #149 üzenetére

    lehet lemaradtam, de a vezeték nélküli technológiát vitattátok épp hogy észrevehető e a különbség valóban és arra fogható e a negatívum. Ha nem jól gondolom akkor bocs. Erre írtam amit írtam. itt van a pro-hardveren épp a g700 egerem a performancet most vette meg egy kollega . Ezen kívül 14 Logitech rágcsálóval rendelkezem , igaz ebből van egyforma 2 mx518és 2 g9x egerem, tehát van összehasonlítási alapom. Anno a Logitech támogatott minket csapatszinten több versenyen is. Q3 és társai, kaptam egyedi festésű és gyártású egeret is. ennyi a dicsőségfalról :C l

    Pont ezt írom neked hogy észrevehető a különbség. Ha a G700 egeret vezetékkel használod akkor se változik semmi, megmarad valami oknál fogva a túlhúzás. Próbáltam kideríteni külföldi fórumokon is ennek az okát, sőt magától a gyártótól is érdeklődtem helpdesk szinten, de sajnos nem tudták megadni a választ. Az operációs rendszerre fogták.tettem fel szűz Xp-t és Win 7-t is, alap driverre,l kikapcsoltam mindent, amit kellett.)
    Ha meg más egérhez viszonyítom mondjuk a g400 hoz akkor a g400 sokkal jobban teljesít azonos játékban , beállításokkal. De igazából majd meggyőz téged is a próba, de ha ajánlhatom neked mindenképpen Q3 vagy Enemy territory,hasonló gyors mozgású játékban teszteld. Battlefieldben értelmetlen. ott úgy is jó lesz.

    Anno olvastam a Logitech supportos cikkedet, meglepődtem a szétverős részen :D nekem soha nem kellett pedig 2005 óta csak tőlük vásárolok és volt garanciális gondom is. :D

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz gabipaci #151 üzenetére

    Én nem éreztem különbséget, és ezt nem értem miért.Esetleg ha sikerült neked is tesztelni ezt a dolgok nagyon kíváncsian várom , hogy mi a véleményed róla, nem más itt megírhatnád.
    Direkt azért választottam,hogy ha kell otthon netezni , single offline játékhoz,akkor majd jó lesz vezeték nélküli módban, hardoce szintem meg USB-n át majd tolom. Valami oknál fogva nem volt az igazi, pedig fogásban, egyeneshúzásban simán jó volt. Néha jobbról balra nem ugyan annyit fordult, mint balról jobbra. Pedig alacsony felbontáson használtam, több féle padon.( talána Qpadot szerette a legjobban).
    Gyanakodtam a sensorra is, meg arra is hogy az én példányom a rossz, de volt szerencsém kipróbálni másikat is és ott is produkálta néha. Szóval kényszerűen és keserű szájízzel vettem tudomásul, hogy ez a vezeték nélküli technológia valahogy hardcore szinten tényleg nem tud kiszolgálni. Kíváncsi vagyok neked mi lesz a véleményed :) :R

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz gabipaci #153 üzenetére

    Elképzelhető lenne de szerintem nem pro szinten. ahhoz messze van még , bár a másik oldalról sok jót hallottam viszont a Razer Mambáról, az új verzióról.Állítólag vezeték nélküli gamer egerek között alázza a G700 -t. Azt hiszem bármilyen istenkáromlás is, de ki fogom próbálni. Cs fanatikus ismerősöm oda van érte, pedig ott is kell a jó reflex.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz gabipaci #155 üzenetére

    De az új generációs Mambáról beszélsz?mert ha jól tudom van egy ősöreg, van egy újabb és van egy 3. generációs. valami apró átalakítással. Eddig ahol olvastam azt írták milyen jó meg ez meg az. Próbálni nem próbáltam még .Volt egy deathadder v2-m még nem rég, fél évet bírt aztán elkezdett duplán kattintgatni. el sem hittem , először arra gondoltam hogy biztos softver hiba, de aztán itt a fórumon azt olvastam hogy ez elég megszokott. fél év alatt kifektettem.

    gekkoXT : Nekem se volt vele különösebb gondom, de hardcore szinten sajnos kevés volt. Amúgy ergonómiailag nem tökély, de nagyon szépen lehetett húzni vízszintesen akár 12 cm hosszan.Pl Nagyon fontos ahhoz hogy sok HS-t tudj szórni a népnek :) Sokan azt gondolják hogy a szimmetrikus egér elavult, pedig a G300 ET ben és Q3 ban példaértékű, hogy milyen könnyen tudod húzni egy vonalban akár 180 fokon át. A jobb kézhez kialakított egerekkel ez nehezebb mert automatikusan "elhúz" a a kezed. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz gabipaci #158 üzenetére

    Maradok a Loginál akkor :) G400 kiszolgál már egy ideje, G9x-t küldte nálam nyugdíjba. pontosággban ráver ,de a súlyozás nagyon hiányzik :(

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz gabipaci #160 üzenetére

    Szerintem nagyon fontos dolog,G5 egér óta nagyon szeretem belőni vele. Persze karmos fogáshoz nem fontos annyira de, tenyeres fogásnál a finom mozdulatok kialakulásához jó ha nehezebb az egér egy kicsit. persze függ az egérpadtól is és a sensytől is.High sensnél ( amit én is használok) nagyon jól jön és persze a jó öreg Func padomon , amit néha még most is előveszek :)teflon skatezzal megspékelve át lehet rajt fújni 2 levegővel a G400 egeret :)

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Narasim #191 üzenetére

    nekem 3 g9x egerem volt , most is van, semmi gondom nem volt soha a dpi váltó gombokkal, 1.5 éves amit most használok ( tam) és tökéletesen teszi a dolgát.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz cairojack #203 üzenetére

    G500 nálam 2 hétig teljesített szolgálatot, G400 sokkal jobban bejön. Precízebb, jobb a fogása és nem akad össze a két fő gomb, ugyanis G500 nál ha például guggolva lövésre állítod a 2. fő gombot és folyamatosan nyomva tartod majd nyomkodod lövéshez az 1. gombot akkor összeakad. Epic Fail. A görgő számomra sokkal rosszabb hatású mint a G400 nál.
    Az hogy nem érzel a sensoron különbséget az pedig - ne vedd bántásnak- de nem az egeret minősíti, hanem a felhasználót. G400 optikája szenzációs és aki régimódi motoros , mint én és még itt egy páran,az észreveszi az első pár perc használat után hogy mi a különbség.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Narasim #213 üzenetére

    Szerintem exactmatot felejtsd el, de ez csak privát vélemény. Nem olyan jó pad, mint többen állítják és az optikai valamint a 3G infra sensorok egyen húzása is gyengébb rajta. Goliathuson problémamentesen működik pl szinte minden egér, amit eddig tesztekben olvastam. saját használatban is ez van. nyáron is kiváló, egér jól csúszik rajta és nagyon precíz.

    Mozgásnál- (bocs, ha neked evidens dolgokat mondok)- nagyon fontos hogy Windosban az egérmutató sebesség csúszkája pont középen, gyári beállításon legyen, mert ha bármely irányba elmozdítva használod, árnyalatnyi eltérések lehetnek, és hiába offolod regben az accelt akkor is fogsz tapasztalni, mivel a oprendszer erre van kényszerítve.Fontos még hogy lehetőleg kisebb CPI-n használd, én pl anno 800 fölé soha nem mentem, így jutottam ki Nations Cupra ahol Most Headshotos polót kaptam a Logitechtől :D
    G9 nél még,( tudom hogy gáz) az első szériáknál volt mozgás a cserélhető markolatok és a test között, ez nagyban befolyásolta az oldalsó gombok működését.
    Gáz vagy nem gáz, ha szereted az egeret, akkor azt ajánlom hogy mozgasd meg rajt a markolatot és próbáld kitapasztalni hova kellene betenni a markolat alá egy kis "tömítést". Én 2oldalas ragasztóval papírcsíkokat tettem rá és utána tökéletes lett. G9x nél már nincs ekkora gond. de ott is voltak lötyögő példányok.
    Hidd el jó kis egér, G5 után számomra a lézeres egerek egyik legjobbja.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz cairojack #209 üzenetére

    Ez a hozzászólás annyira gáz volt hogy inkább jobb nem is reagálni rá., kb minden bekezdésedre akár több dolgot is tudnék írni , de kár lenne trollháborúvá alakítani a dolgot, így is elég személyes lett.
    WolfheartGR kollega nagy türelemmel leírt dolgokat és totál egyetértek vele, esetleg próbáld magadban keresni a hibát, hátha...

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz WolfheartGR #216 üzenetére

    Hát igen Qck tény hogy tovább bírja, de mondjuk ezeknek az ára nem eget rengető, 1 éves csere nálam belefér :) . Barátom Qpadja már 3 éves de tökéletes, sőt jobb mint új korában, már bejáratta :D
    Most nálam egy Steel 4D fogja ezt váltani, eljött az ideje már.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz WolfheartGR #218 üzenetére

    gyönyörű ez a pad, most már én is ilyet akarok :D

    számomra ez az etalon :[link]
    Amúgy igazából számomra ez a pad volt mindig a mérvadó, de már áttértem a szövetre. jó skatezzal fújni lehet rajt az egeret.
    Az egerükre nagyon kíváncsi lennék, specifikációk alapján csúcsmodell, kinézetre is nagyon szép.
    [link]

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Narasim #226 üzenetére

    Műanyag az egérpad.
    Szerintem részben parasztvakítás a lézer,főleg az 5000 xxx CPI felbontás stb. Részben eladhatóvá teszi az egeret, de azt azért meg kell hagyni hogy egy gyengébb optikai egeret odavernek, valamint hétköznapi játékra , sőt, versenyszerűen is megállják a helyüket.
    Igazából azok a finom dolgok amikről mi beszélünk egy hétköznapi felhasználónál vagy gamernél alig vagy egyáltalán nem észrevehetőek.Aki viszont már rendelkezik bizonyos rutinnal a gamer egerek és főleg a gyors és régi ( ID tech engine, Quake stb) játékok terén, azok értékelik a dolgot.Szerintem ez a Lézer vs Optika hasonló az LCD vs Plazma helyzethez. Amúgy Razer nyomatta jó darabig az infra szenzort is.
    Ajánlom figyelmedbe ezt az öreg cikket , ez a hírhedt lemezjátszó teszt :D

    [link]

    [link]

    Így aláz egy öreg A4tech egér érzékelője a híres gamer egerekkel szemben :)

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák