Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PhoenixK

    őstag

    válasz Dexxion #15 üzenetére

    Sajnos arra kényszerítesz hogy idézzem magam: "Nem vetted a lényeget, hanem ügyesen kiragadtál egy részt, és habzó szájjal fröcsögöd a hülyeségedet..."
    Én pont az együttélésről, az alkalmazkodásról beszéltem!

    Nem akarom - mivel nem tisztem - megszabni, ki, mikor és hova menjen. Véleményem van a dolgokról, de az más tészta. Amiről én beszéltem, az az érdekes kettősségek, a józan ész, a nevelés hiánya és az Orwell-i "duplagondol" (lsd. a harcos kisnyugdíjasok)
    Az iskolásokról: Nekem itt volt édesanyám, aki a munkája mellett megtanított a világban élni úgy, hogy másoknak ne okozzak kárt semmilyen téren. Erre nevelt, és el is várta tőlem már 8-10 évesen is. Ez az, ami mára eltűnt!

    Az, hogy a nagyszüleink mit építettek nekünk: óvodákat, iskolákat... Nos, ez megint egy érdekes, hosszú és sok vitát kiváltó téma lehetne. Sajnos ebbe a "rendszernek" (értsd: kormány, a mindenkori hatalom) van csak beleszólása.Az "átkosban" is voltak akik dolgoztak, voltak naplopók, és persze politikusok is. Anno aki nem dolgozott, az munkakerülő volt -> akár börtönnel is büntethették! Tehát mindenkinek volt munkahelye (szándékosan nem írtam azt, hogy dolgozott) Mára a körítés változott: akinek nincs munkája, azt sajnáljuk, akinek van, azt még jobban lehúzzuk. Ez a sajnálkozás az, ami oda viszi a társadalmat, ahova tart... És ez nem csak a vagyoni dolgokra vonatkozik, hanem a tudásra és a morálra is!
    Röviden: Az idealista rendszerek építették az óvodáinkat/iskoláinkat és a kapitalizmus rombolja Ez a világ rendje.

    Egy ideális világban igazad lenne! De ez itt messze nem az!

    A #16-ra pedig téged idézlek: "Ne politizáljunk kérem."

    "Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

Új hozzászólás Aktív témák