Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz dezz #312 üzenetére

    1: Miért? Nekem annyira bejött a játék PDP-n (szigorúan 1080p60, ha fixen 30fps-el szaggat, akkor kezd hiányozni a beépített motion blur, bár olyat lehet csinálni szoftveresen is), hogy ha holnaptól csak LCD-n tehetném, akkor talán inkább leszoknék a játékról (legalább is a dinamikusabb és/vagy sötétebb féle mozgás/képi világúakról, amik általában tetszenek [vagy ragyogjon és pörögjön mint a spuris rivaldafény, vagy nyugisan bóklásszuk a dragonokat a sötét dungenben :D] ||| és inkább elkezdenék moziba járni itthoni filmezés helyett, "mint a kőkorszakban").

    2: Erre én is csak akkor, ha közelebbről ismerem az illetőt és a szokásait, hogy tudjam képes-e megfelelően kezelni az ügyet és megérheti-e ez neki. (Te nem ismered véletlenül Locutus-t? Régen SG-n moderátor Borg néven? Na, őt pl. kivételesen biztattam erre, és még nem nagyon panaszkodott.) Én így tettem bele idestova ~7000 üzemórát egy Panasonic 42G30-ba. Az egyetlen, amit bánok, hogy akkor úgy gondolkoztam inkább kicsit veszek, és hamar cserélek 50-es szériás 50"-ra, de közbeszóltak a körülmények, és 42"-on ragadtam (jobban hiányzik a méret, mint az az amúgy kellemes minőségugrás a 30-as és 50-es széria közt, mert a 30-as sem rossz).

    3: Téves! A legfőbb gondjai a valós (illetve háttérvilágítás osztós/szabályzós trükközések esetén a gyakorlatban átlagosan és ténylegesen jellemző) kontrasztarány (amiben egy nagyságrenddel vannak lemaradva a PDP-k [több nagyságrenddel az OLED] mögött, így ha hozzászoksz az utóbbihoz, már képtelen vagy fájdalommentesen visszaszokni a másikra - ez olyasmi, mint a HiFi audió, akkor érzed igazán, ha elveszik a jót, amihez hozzászoktál) és a képernyő homogenitás (beleértve a statikusan jelenlévő gyártási és összeszerelési hibákat, a hőmérsékletfüggő dinamikus hatásokat [legalább is a Samsung azt állította, hogy az ő LCD TV-iknél a hőhatások okoztak kirívó gondokat 2012-ben, ami mondjuk szerintem kamu, de ha ők mondják vegyük bele], illetve azt is, hogy valamelyest mindig szögfüggő a szín és/vagy fényerő és/vagy relatív fényerő [aka "gamma"], de egyszerre csak egy kisebb pixelcsoportot tudsz kellően szemből nézni ahhoz, hogy ne lehessen hatása, tehát egyszerre egy embert szolgál ki rendesen, de már neki is bajok lehetnek a képernyő sarkaival [akkor is, ha nincs ottfelejtve a zseblámpa]). Az valóban igaz, ahogy mondod, hogy megfelelő trükkökkel (amit én "plazma emuláló mód"-nak szoktam csúfolni) manapság már egész jól kordában lehet tartani a sebességbeli problémákat (de én még nem láttam olyan LCD-t, amin tényleg olyan jól működne a "plazma emuláló mód", mint egy korabeli plazma -> mikor elkezdett kiforrni a BFI, akkor a Panasonic is rátekerte a kakaót a plazma meghajtója sebességére, jött a marketingnéven 2500Hz-es FFD, ami megint leülteti a BFI-s LCD-t, de ami azt illeti a Samsung egy évvel előtte hozott ki hasonlóan gyors PDP paneleket, csak ott a kontraszttal vannak bajok [nem sokkal jobbak, mint a legjobb LCD :P]). Sőt, szerintem csak az IPS-nek elég a BFI (a PVA-nak csak részben, korlátozott tartományban és/vagy korlátozott mértékben mozogva), hogy "plazmás" legyen, viszont ugorj vissza a bekezdés elejére, hogy a kontrasztaránnyal vannak óriási bajok (ha az ellenkezőjét vallod, akkor most csóválod a fejed, hogy lófing, meg hogy elég az, de csak nem vagy hozzászokva a jóhoz, hogy egyértelműen zavarhasson a hiánya), és általánosságban abban az IPS az egyik leggyengébb.

    +1: A plazma vibrálását könnyen megszoktam. Amit egyszer egy Sony produkált nekem 24Hz-es BFI-vel, azt nem tudtam volna elviselni. Általában, ha egy LED-s LCD-n nem látom vibrálni a BFI-t legalább közvetlenül a bekapcsolás után, az lósz@r, közelébe sem ér annak, ahol lennie kéne, csinál is valamit, meg nem is. De amikor már ott van, hogy csinál valamit, akkor legalább annyira, ha nem zavaróbban vibrál, mint a plazmák. Szóval akit zavar a vibrálás, annak egyik sem alternatíva. Akit nem, az mindkettőt el tudja viselni, ha hajlandó hozzászokni. Csak egyiknek több előnye is van és olcsóbb. Innentől nem is tudom miért nehéz választani. Vagyis tudom, csak nem olyan az, amit elhisznek, ha kimondunk. (És talán ezért hiányzik nekem mindenhonnan ez a "vita", ahol előbukkan a csírája, aminek amúgy ritkán adnak dedikált helyet úgy, hogy tábora is legyen.)

    U.i: Nem egy másik topicba írtam és ide csak linkeltem, mert nincs kifejezetten erre való topic, valamelyest mindenhol offolás lenne, akkor meg már maradjon ott, ahol indult.

    ---

    Amúgy jó az a korábban belinkelt 2007-es cikk az EAX haláláról. Gyakorlatilag előre megjósolta, hogy az AMD is előfog állni a saját, valamilyen terméke mellé társított co-processor szerű audio DSP-jével. Beletelt pár évbe, de itt van, most biztos büszke magára a cikkíró, még ha igazából nem is erre gondolt. :))

    Ja, meg ha már ennyit offoltunk a megjelenítőkről, érdekes, hogy a TrueAudio mellett mit húzott most elő az nVidia: G-Sync. Még most olvasom, hogy pontosan mi is lesz abból, de érdekes, hogy a képhez kötődik, nem máshoz, mint például a hang. Talán jobb ötlet egy GPU gyártótól, még akkor is ha személy szerint én üdvözlöm a kezdeményezést, hogy legyen végre hang is.

    Igazából jobban örültem volna, ha újjászületik az OpenAL. Pontosabban egy másik néven jönne valami, ami olyan lenne, aminek az OpenAL-nek lennie kéne (az OpenGL mintájára), és mögé állna valaki, hogy ténylegesen használják is. És úgy működne, mint most az OpenAL EFX, hogy lehet szoftveres (CPU-n futó), de lehet hardware-esen is gyorsítani, netán például OpenCL-en vagy ComputeShader-en át, és akkor Intel, AMD, nVidia mind megírhatta volna hozzá a drivert, az API-t pedig lenyomná valaki a fejlesztők torkán (rápa vagy botként, most mindegy, de inkább édességként).

    De most azzal is beérem a szoftveres Wwise helyett, ha tényleg egész szépen elterjed a TrueAudio.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák