Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tranceplanet

    addikt

    Számomra nagyon szimpatikus ez a Kaveri! A 45W TDP példányt tárt karokkal várom. Remélhetőleg a csúcspéldány ára is fog normalizálódni valamelyest, jó cucc lesz ez.

    " Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

  • tranceplanet

    addikt

    válasz Janus27 #428 üzenetére

    "Szerintem ha nem erőltetik a Bulldozert akkor ma 5.5 Ghz körüli Llano APU-ról szólna a cikk GCN IGP-vel, mely valószínűleg procierőben is (másnem a frekvencia okán) simán felvenné a versenyt akár a Haswell Core i5-el is."

    Na ébredj már fel! Légy szíves stanulmányozd át (ha megvolt, akkor nem szóltam, bár akkor nem írnál ilyeneket) az AMD APU-k felépítését, mennyi helyet foglalnak el a modulok és a GPU ... Nézd meg a százalékos eloszlást is! A technológia még nem tart ott, hogy ez megvalósítható legyen, egyébként már mindenki APU-n tolná a BF4 multit dVGA néllkül magas min. FPS mellett. Legyen erős fizikai négy mag, sűrítsék bele az L3 cache-t is, legyen benne egy combos GCN GPU is, keveset is fogyasszon, max. 125W TDP, mindezt 28nm GLOFO gyártástechnológián, ez utópia ! Az intel sem képes rá, pedig már teszteli a 14nm gyártástechnológiát, nagy a technikai előnye, saját gyártósorokkal, ezek után mit vársz az AMD-től? Ha már itt tartunk, vizsgáld meg, az intel proci felépítését is, hogy hány százalékot foglalnak el a CPU magok és mennyit az IGP, L3 cache ... Ha megvan, akkor rájössz, hogy miért olyan erős az intel cpu erőben és miért gyenge az IGP AMD-hez képest!

    Amúgy nyugodtan megveheted a Kaverit, mert a régi cpu+dvga kombódat lenyomja. Bár várd meg az áraik normalizálódását. Egyébként van még az új cpu+dvga lehetőség is, mert ezek erősebbek jelenleg. A mantle viszont okozhat még kellemes meglepetéseket a jövőben!

    " Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

  • tranceplanet

    addikt

    válasz dergander #869 üzenetére

    Majd ha hegesztenek a 7850K-hoz normális drivert, akkor javulhat a helyzet. 3570K-ról váltani 7850K-ra, hát ez igen nagy naivitásra utal nálad, AMD marketing ide vagy oda! Ez a kaveri nem i5 verőnek készült, legalábbis dVGA mellett abszolút nem!

    [ Szerkesztve ]

    " Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

  • tranceplanet

    addikt

    válasz sad_Vamp #890 üzenetére

    Ez a termék azoknak készült, akik képesek is felfogni, hogy mire használható ez a GCN APU, tisztában vannak a low level directcompute fogalmával és látnak benne fantáziát, használni is szeretnék. Valamint elegendő nekik az APU-ban található GPU ereje főleg dVGA nélkül, tudnak kompromisszumot kötni játék esetén, szóval nem FPS huszároknak. Rengetegen játszanak IGP-n, nem mindenki hardcore gamer, én egy HD2000 IGP-t nyúzok játékokkal, gondolom akkora csalódást nem okozna ez az AMD APU. Hozzáteszem nincs kint a teljes termék paletta és nem kötelező csúcs példányt vásárolni kaveriből, teccikérteni? Igenis létezik gaming ezen a szinten is, jómagam is élő példa vagyok erre, nyilván AAA játékok és multi esetén nem ezt a szegmenst céloznám meg, hanem erősebb CPU+dVGA kombót. Az a szomorú, hogy már százszor leírtuk ezt itt, de hiába, mindig van valaki, aki talán végig sem olvasta a cikket és a tesztet, ide jön értetlenül és nyomja a hülye dumát, igazán unalmas már.
    Abu is százszor kifejtette a dolgot, de mindhiába (922 HSZ, aminek a java troll fröcsögés - kinek nem inge...) ... "Kérem kapcsolja ki!"

    ----------------------------------------------------------------
    N.Ferry

    "szar 3 éves i5 mellé" i5-2500K procit lecserélni, minek? CPU erőben még mindik nagyon ütős, az IGP pedig megjelenéskor is lepkefing volt a konkurenciához képest. Párosítani egy erős dVGA-val és örömébódottá jóideig.

    [ Szerkesztve ]

    " Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

  • tranceplanet

    addikt

    válasz sad_Vamp #924 üzenetére

    Tudod én idén tervezek egy HTPC-t összerakni! Számomra a dűne, kukoricás és társai szutykok, amikért egy fillért sem adnék! Laptop, nettop és társai értéktelenek számomra (ezeket meghagyom a kolisoknak és az üzletembereknek a hordozhatóság jegyében), nem akarom én hordozni ezt a multimédiás gépet. Belecuppan a miniITX cuccerbe egy A8 és kalap-kabát. Ebbe legalább bármikor belenyúlhatok, kicserélhetem az alkatrészeket garivesztés nélkül, nekem a szerelés a legnagyobb élmény a számítástechnikában. Az pedig csak hab lesz a tortán, hogy olyan multimédia lejátszót használok, amit akarok, ha kedvem támad játszhatok is rajta alkalmi játékosként kompromisszumokkal, ja a 8.1 ki fogja használni a hardver képességeit. Esetlegesen az IGP-hez az AMD biztosít illessztőprogramot 8.1-re, jövőben a 9-re. Intel pedig max. 2 év után beint, hogy vegyél új CPU-t, ha használni akarod az IGP-t új oprendszerek alatt... :O HSA pedig nem biztos, hogy bejön, de, ha mégis beindul a szekér, akkor az újabb hab lesz a tortán, csak előnyöm származik belőle.

    " Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

Új hozzászólás Aktív témák