Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Prof

    addikt

    válasz Kiki18 #856 üzenetére

    Igen aki csak CPU-t akar venni annak boven sok az i3 is (nekem is volt jo kis CPU, akarcsak az i5), de van aki jatszani is akar es nem akar feltegla VGA-t venni. Mondjuk van egy 1280x1024-es monitora es vigan eljatszik mindennel rajta, aminek egy resze az Intel i3-al jatszhatatlanul lassu/nem indul el. A Kaveri es Mantle reven pedig mindez mar az aktulais AAA-s jatekokkal is lehetseges.

    Nem veletlen, mig a regi i3-akban (Ivy) harmatgyenge HD2500 volt (errol kb benchmarkot se talalsz, mert ha IGP teszt, mindig az I7 kerult elo a maga 8 szalaval, magas orajelevel, nagy cache-evel), az AMD nyomasara az Intel lehozta a nagyobb procijaibol a komolyabb teljesitmenyre kepes IGP-ket (csak a legujabb Haswell generacio hoz be 4400, 4600-as IGP-t).
    Ha nincsenek nyomas alatt az AMD APU-k altal, meg mindig Intel HD graphics lenne bennuk.

    Termeszetesen amikor teljesitmenyrol beszelek akkor csak az fps-t ertem alatta, mert kepminosegben/driver teren az Intel IGP-i sehol nincsenek az AMD-hez kepest. Es akkor meg az OpenGL-ben kb. nemletezo/instabil tamogatasukrol nem is beszeltem.
    Valamint sokan elfelejtik, hogy a 20 fps az I7-tol (80e) egy rosszabb minosegu keppel annyi, a 30 fps-es A8 APU (30e) kepehez kepest. Bezzeg ha AMD es mondjuk Mantle elokerul, mar az elso public betanal sirnak a fucsomokert :))

    De leginkabb azt felejtik el, hogy AMD APU-ra nem CPU-kent kell nezni. Aki ennek ellenere csak CPU-kent nez ra az megerdemli, hogy az idejet (penzet) pazarolja es sorozatosan csalodjon majd a 20. generacios AMD APU-ban is.
    A pirosaknal maradva a Ferrari-ra se aruszallitokent tekintenek, mert abban bizony leszerepel, hiaba van eros motorja es nagy tankja. ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák