Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Zotya84 #19 üzenetére

    Értem a dolgot, amiről beszéltek, de ez a dolog vissza is igaz. Ha ezek a diákok megtanulnak mondjuk open Office-t használni, vagy mondjuk Libret utána mihez kezdenek egy Ms Office-szal? Ugyan ez a helyzet visszájára fordítva. Ez a logikai bukfenc szerintem a dologban. ( Amúgy én MS programcsomagot használtam főiskola óta, de egyáltalán nem voltam elveszve OpenOffice használata közben.) Pár nap alatt belejöttem, de az tök jó volt hogy egyáltalán tudtam , hogy egy Excel táblázatban milyen dolgokat lehet és tudok megvalósítani.
    Ezek után már csak keresnem kellett rá a megoldást az OpenOffice-ban, amit kis kitartással hasonlóan jól lehet kezelni. De ez most nem rólunk szól, hanem a kezdő diákokról akik most tanulják meg a táblázatkezelést, a szövegszerkesztést. Milyen gáz lenne ha mondjuk az ország egyik felében informatikán OpenOffice-t tanulnának, a másik felében pedig libret nem? szerintem ez a megfelelő megoldás erre.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Zotya84 #30 üzenetére

    anno én is tettem ki egy linuxos pc-t a sok windowsos közé. csak azelőtt volt tömeg, mert az mindig működött. a windowsos gépek mindig keheltek valamin...

    (#31) b.: "Ugyan már azt kell tanulniuk ami a mai világban a legelterjedtebb, amit használnia kell az életben egy munkahelyen.": ezt bizonyos fokig el tudom fogadni, de valójában azt is kell tanulniuk, ami később jöhet. nem csak a mára, a jövőre is fel kell őket készíteni. és ha nem készíted fel őket másra, csak a windowsra, akkor amíg világ a világ, a munkahelyek mindig rá lesznek kényszerítve a windowsra. na ez a vendor lock-in.

    (#32) King Unique: ahol én utoljára komolyabb tervező cuccot láttam (nem mostanában volt, ez tény), ott solaris volt alatta...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • King Unique

    titán

    válasz Zotya84 #34 üzenetére

    Az életben sincs nagyon sok dolog ingyen és sokszor egy termék nem hiába ingyenes, másik meg nem hiába fizetős...
    De most jelen esetben, fizet érte az állam, diáknak, tanárnak full free, pont, akkor meg? Sok alapból free szoftvernél, most ezen a területen meg azzal fog "fizetni", h olyan programokat tanul meg, amit vsz legtöbb munkahelyen nem használnak és a másik szoftver ismeretét fogják elvárni...

    (#38) bambano: azt elismerem, h ezen a téren lehet vitatni az üzletet, de ez már a 2 fél dolga, ők állapodtak meg, bólintott rá mind a kettő. De azt is el kell ismerni, h szükség van MSO-ra, bizonyos területeken egyszerűen nem igazán lehet kiváltani a free alternatívákkal.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Zotya84 #44 üzenetére

    Ennek az üzletnek burkoltan az is a célja, h diákokat megtanítsák megfelelő szinten, bizonyos szükséges programokat használni, mint pl. az Office. És ebben ne az akadályozza, h nem áll rendelkezésre az adott szoftver. Vagy épp nincs otthon MSO, egy beadandónál ne kelljen a különféle formátumok miatti "kavarodástól" tartania. Az, h mért MSO, fentebb próbáltam taglalni.
    Mert a nagy helyzet az, h sok user, sok diák alapból hülye bármilyen Office-hoz, főleg táblázatkezelőhöz, pl. Excelhez, mert netezésen kívül más nem is érdekli a többséget...ezen lenne jó változtatni és azt remélik, ha már suliba, meg esetleg otthonra is megkapják ingyen, akkor talán nagyobb lelkesedéssel használják, tanulgatják.
    Aztán, h ez bejön-e, az más kérdés, mert otthonra eddig is "ingyen" volt sokaknak. :DDD

    Értem azt is mire gondoltál, h ne csak adott programban tudja megcsinálni azt a dolgot, hanem magát a folyamatot értse meg, tudjon gondolkodni. De általában, ha vki megtanult rendesen kezelni xy feladatra egy adott programot, akkor kis megszokás után egy hasonlóban sem fog elveszni. Pl. AKi tudja MSO-t kezelni, az azért kis ismerkedés után egy LO, WPS-ben is elboldogul.

  • WinPho

    senior tag

    válasz Zotya84 #1 üzenetére

    Nem csak ezt a négyet kapod. Megkapod az egész ProPlust.

    I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

Új hozzászólás Aktív témák