Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bwoay

    nagyúr

    válasz dabadab #13 üzenetére

    viszont ha valaki beéri az elődjével is...

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • bwoay

    nagyúr

    valóban jó amúgy feleleveníteni, miként indult a netbook koncepció: kicsi gép alapvető feladatokra, olcsón. Most már ott tartunk, hogy azért legyen minőségi anyagokból (tehát drágább lesz), meg azért ha lehet, akkor a kijelző felbontása is nőhetne (drágább lesz), HD videokat meg akkor már vihetné is (drágább lesz), és végül kikötünk a pár évvel ezelőtti subnotebookok áránál, amikkel nagyjából azonos méretekkel és súllyal bír, teljesítményben meg csatlakozók terén viszont elvérzik. Stílusos ez a Nokia, tényleg nagyon tetszik a formavilága, meg az okos megoldásai, de aki második gépnek (mi másnak?) ilyet vesz, az azért az én szememben egy elég fura figura. Tudom, nem erről szól a netbook piac, de aki ultrahordozható gépet keres, az 100-120 között x61-es TP-ket talál Core2Duo processzorral, és azok az ODD-t leszámítva teljes értékű gépek, nem ilyen félmegoldások. Az árkülönbség meg bőven betakar egy SSD-t is.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • bwoay

    nagyúr

    válasz fateless #62 üzenetére

    kicsit ellentmondásosnak tartom ezt az okfejtés, mert úgy indul, hogy védelmedbe veszed a gépet, de úgy végződik, hogy te is inkább egy használt subnotebookot választottál annak ellenére, hogy saját belátásod szerint te benne vagy a célcsoportban, mivel pont ilyen gépre volt szükséged.

    a postokat olvasgatva nekem nem úgy tűnt, hogy a többség notebookkal hasonlítgatná össze, illetve ugyanazt a teljesítményt, funkcionalitást várna el tőle. ugyanakkor tény, hogy jópár alternatíva van ebben az árkategóriában, amik súlyban, méretben nagyjából ugyanezt nyújtják, teljesítményben pedig többet. mint már írtam, tisztában vagyok vele, hogy a netbook piac nem pont ilyen elvek alapján működik, de kérdem én: mi pluszt nyújt ez a masina egy subnotebookhoz képest? a célcsoportot azok képezik, akiknek a gép esztétikai megjelenése oly' sokat nyom a latban, hogy képes számára ellensúlyozni a hátrányait, és egyben igazolja a magas árat. minden más esetben találni olyan alternatívát, ami a formavilágot leszámítva egész egyszerűen felülmúlja. ez természetesen még jópár egyéb netbookra is igaz, de ha egyszer ezek már mind árukat, mind méreteiket tekintve kinőtték az eredeti koncepciót, akkor nehéz az embernek (legalábbis nekem) egy annyira kifordított értékrenddel viszonyulnia hozzájuk, hogy elismerje a létjogosultságukat. Magyarán: amíg Rudit nem csábítják el ezek a gépek az X60-tól, addig miről is beszélünk? Az ne legyen már feláras, hogy egy netbook "direkt gyengébb", mint egy notebook, hiszen annak idején pont emiatt volt olcsóbb.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • bwoay

    nagyúr

    válasz fateless #89 üzenetére

    abszolút igazad van abban, hogy a saját mezőnyével kellene összevetni, de mint írtam, nehéz ezeket úgy szemlélni, hogy "hát nem arra van, hogy kiváltson egy teljes értékű gépet", ha adott esetben a teljes értékű gép nem nagyobb, nem nehezebb, nem drágább és üzemidőben sem számottevően gyengébb - nekem pont annyiba került az x200s-em (újonnan, 3 év garival), mint ez a Nokia. Nekem is nagyon tetszik egyébként, mint azt írtam, de ez annyit tesz, hogy ha mindenképpen netbookot kellene választanom, akkor erre voksolnék :)

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Új hozzászólás Aktív témák