Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ceia

    őstag

    Nem 9, hanem 10 lesz a neve a 8.2 helyett.. Én nem látok lényeges különbséget, csak tovább javítgatják a 8-at. Persze ami eleve rossz, azt nem kéne, inkább be kéne látni hogy rossz volt a koncepció és végre desktop OS-t készíteni a desktopra :U

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    Hiába a motorháztető alatti akármennyi változtatás, ha a felület jobbára ugyanolyan marad mint a 8.1-é - az attól idegenkedőknek a 10 sem fog tetszeni. Több fogy majd belőle mint a 8 / 8.1-ből, beleszámolva az ezekről és Win7-ről áttérőket is - de szerintem így sem lesz tényleg sikeres. Még sokat változhat, de legyünk őszinték: hisszük, hogy a felületet illetően is fog? Semmi metro, normál startmenü, ennyi kéne (kellett volna) csak a sikerhez! (felőlem mehet bele aero glass és bármi, ringlispíl meg búgócsiga, csak legyen kikapcsolható.. :P )

    King Unique Szerinted egy desktop gép rendszerébe minek a metro? (Vegyük figyelembe a WP csekély elterjedtségét is..)

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    (#302) pzstm Ha a M$ ki sem találta volna a metrot, a sarkokat, meg a charms bart, és ezzel a desktop felülettel, de normális startmenüvel hozta volna ki a 8-at, neked akkor is biztos tetszene, és mindenkinek, még nekem is.Felőlem lehet metro is benne, ha kikapcsolható. De ha jól tudom, nem az. És ezalatt a teljes eltüntetését értem, mintha soha nem is létezett volna. Ezt szerintem csak a telepítés során választhatósággal lehetett volna megoldani. Metro alatt nem csak a startscreent értem, hanem bármilyen csempét bárhol, és bármilyen modern appot! Úgy sem látok többé?

    (#303) tomtyi A Win7 aero glass által generált ablakok tényleg szó szerint hányadék ahogy kinéznek, főleg, ha olyan (pl. barnás) háttérkép van alattuk :P Nekem tetszik amúgy a Win8 desktop grafikája, csak a metrotól kapok szívrohamot. Hihetetlen, hogy mennyien nem tudnak különbséget tenni a letisztult és a primitív grafika között. Az tény, hogy a 8-hoz képest történt pozitív változás, de úgy látom, a metrohoz és a normális startmenü elhagyásához nagyon ragaszkodnak, mintha az életük függne tőle :( Persze, azzal elismernék hogy hibáztak, hát azt nem kapjuk meg. Lehet, hogy a metrot később lecserélik másra, de ki nem vennék a normál desktop melletti második felületet, megtartják a "skizofrén" OS-t. Ki tudja, talán tetszőleges formájú csempék lesznek, és a felület neve MOSAIC lesz ;]

    (#305) szabonagyur Nem csak nekem nem tetszik, nagy felháborodás volt az egész világon. Persze bármilyen sz@rt kitalálhatsz, mindig lesznek olyanok is, akiknek az is tetszeni fog.. Van akinek mindegy milyen az OS, csak ÚJ legyen. (szánalmas) Az átlag user nem nézi az OS-t tv-n, és a monitort meg messziről.. Egy OS-nek inkább az átlag tömeg igényeit kéne kielégíteni, nem a kevesebb extrém userét. Sosem vennék semmit a storeból (ne is lássam), de ha már itt tartunk, azok a remek appok futhatnának ablakban is és ugyanúgy jók lennének. A metro nem csupán a start képernyő, hanem azon kívül még a csempék, modern appok, és bármi, ami modern ui. Ez mind a probléma, nem csak a start. :U
    Win7-ben kikapcsolhatóak azok a tálca "okosságok" szokja meg a M$ amit én gondolok :D
    Azt nem hinném, hogy a PC-ken terjedne az érintőképernyő, laptop meg más kategória (nekem ingyen sem kéne), én desktop OS-ről beszélek!

    (#307) bzoley Én még nem tudom, ha az utálatos metrotól teljesen meg lehetne szabadulni, talán újabb OS-t használnék, nem a 7-et majd ameddig csak lehet. (egyelőre még XP-m van) Talán csak a 11 vagy 12 lesz az, de ha tényleg jó lenne a 10, miért ne? Az a baj, hogy nekem még mindig kevés ami változott benne. (majd meglátjuk) Na meg a másik, hogy amiket csinál a háttérben, ki lehet-e kapcsolni - értem ezalatt a hdd használatot? Indexelés, töredezettségmentesítés, naplózás, system restore, a jó ég tudja.., ilyenekre gondolok.. Nekem ne csináljon semmit! Az XP sem csinál, ebben is kikapcsoltam minden hülyeséget. 1. Nem azért veszem a vinyót, hog az OS maszekban elhasználja. 2. Bármit csinálok, a teljes erőforrásra és teljesítményre igényt tartok, ami csak lehetséges. (mivel mindig kis gépem van :B )

    (#313) bambano :DDD Az ilyenen meg sem lepődöm. Amikor 1x régen leírtam, hogy a két legnagyobb kém pont a M$ meg a gugli, írták rá a smileykat.. Vajon még ma is viccesnek találják..?

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    (#324) King Unique Ebben a megközelítésben te meg W8 (sőt, metro ui) troll vagy, és XP hater, ha már itt tartunk, de mindegy. ;)
    Azért bele Metro, h kedveskedjenek a másik rétegnek
    Értem, a kisebbség kedvéért szívjon a többség.
    h uazt a W7 féle Start menüt teszik vissza, kicsit olcsó lett volna
    Nem kell ugyanazt, annál jobbat kellett volna - ugyanis a W7 startmenüje sem tetszik. Nehezen eldönthető, melyik rosszabb: W7 vagy 8.1 startmenü? Annyit elismerek, a W10 startmenüje ha levakarom róla a csempéket, már jobb, mint a másik kettőé.
    Csak éppen W8 Metro nélkül egy szimpla W7 Start menü és AG nélkül
    Ez nem igaz, van egy csomó belső fejlesztés, (nem felület) furcsa, hogy éppen te feledkezel meg róla.
    Nekem az a Store-ral a bajom, hogy integrálva van a rendszerbe. Miért? Tenne ki a W8/W8.1/W10 egy ikont hozzá, legfeljebb azt kukáznám. Ne csak azokra gondoljanak, akik endszeresen tejelnek nekik, hanem azokra is, akik nem shoppingolósak, de ugyanúgy kifizették az OS árát.. OneDrive dettó. Aki nem akar 5 féle helyről hozzáférni xy motyóihoz (a többség) annak felesleges. Én miért töltögetnék fel oda bármit, a vinyóra sokkal gyorsabban és egyszerűbben kiírom. Szóval ezt a szolgáltatást is meghagyhatták volna tisztán webesnek, nem integrálni vaddisznó módon minden sz@rjukat.. áhh na meg az XBox, az még nagyon kellett a sok konzol nélkülinek meg PS vagy más tulajnak.. Metro ugyanez. Ha nincs érintős cuccom, beleértve a WP-t is, akkor miért is kellett nekem a metro? Ja, nekem semmire, hát ez az. És hiába tüntethetem el a felületről, ha attól még ott gubbaszt a rendszerben - márpedig minél letisztultabb a rendszer annál jobb. Persze van aki ezzel nem foglalkozik, megvan neki az erőmű gép, majd eltol mindent izomból, akinek meg nem telik, vagy nincs szüksége nagy gépre, az már nem számít felhasználónak.

    (#325) szabonagyur Így van, én desktop user vagyok - ahogy a legtöbben! Nem baj ha extrémebb igényeknek is meg tud felelni az OS, csak ne azt tolják a képünkbe default. Maradjon meg elsősorban desktop OS-nek, ami eddig is volt. Az extrém dolgokat meg lehessen telepítéskor választani ha nem kell, ne fogllalja a helyet és tegye feleslegesen még kiterjedtebbé a rendszert. Igen, még XP-t használok, de egyszer szükséges lesz újabbat is felrakni, és nem mindegy, milyen a felhozatal. Ha lenne olyan új, még jobb és még szebb rendszer, azonnal váltanék arra, csak hogy értsük egymást. Különben vannak dolgok az XP-ben is amik nem tetszenek, de elenyésző a W7/W8-hoz képest. A W10 máris szimpatikusabb lenne, mint a W7 vagy W8.1, kérdés hogy a nem tetsző dolgok kikapcsolhatóak lesznek-e. A felülete legalább kellemesnek tűnik úgy-ahogy. De sokminden nem tetszik. Pl. ezek a W7 ikonok nem is illenek a flat UI-hoz, ezt valaki monnya má meg nekik!

    (#329) Fontos? Király vagy, lehet, hogy egyszer hasznos lesz :R Mondjuk annyi kegészítéssel, hogy nekem a W7 sem tetszik, tehát inkább XP explorerre csere kéne, de már ez is fény az alagút végén, köszi! A támadók sztem csak nem jól értelmezték amit írtál.

    (#340) bzoley Általában a józan középutat szoktad képviselni hozzászólásaiddal, nem vagy metro fan, de W8 ellenes sem. Szerintem félrértetted Fontos? hsz-ét, csak segíteni akart azoknak, akiknek a W8 felülete jelent problémát elsősorban. Talán a hangneme miatt volt félreérthető, én inkább viccesnek találtam, nem megmondónak :) Tudott valamit, amit úgy tűnik mások nem, és megosztotta velünk ez a lényeg. A registryben én is szívesebben módosítok valamit, mint külön programot telepíteni emiatt. Pláne, ha az a program nem csak registry átírást végez el, hanem TSR-ként működik.

    (#356) King Unique Azt mondod, nem szemeteled tele a desktopodat ikonokkal. Jó. Én sem. De arra hivatkozol, hogy a start képernyő mennyivel jobb, mert ott sokkal több nagy csempét ki lehet rakni.. Csakhogy a start képernyő ugyanúgy full screen, mint a desktop. Ennek ellenére azt simán teleszemeteled csempékkel. Akkor nem mindegy, hogy melyik full screent rakod tele csempékkel/ikonokkal? Ha a desktopra raknád ki a sok (nagy) ikont, csoportokba rendezve, miben lenne rosszabb, illetve a start képernyőn ugyanez miért jobb? Megmondjam? Mert az az új csempe. Ennyi. Mer az új huuúúúú!
    Különben nem értem, miért jobb neked csempékről leolvasni feliratokat, mint szép egyedi ikonok alpján felismerni az appokat.. Témák szerinti csoprtosítás? Én is azt kedvelem, és nem foglal full screent, csak egészen picit :P xp start

    (#359) pzstm Nem, azt tudom, hogy a startmenüből ki lehet dobni a csempéket (na még jó..) Úgy értem, hogy sehol semmilyen modern UI-ból elemekből készített felületet nem akarok látni soha. Tehát sem rendszerindításkor, sem leállításkor, sem log off -kor, sem felugró rendszerüzeneten, sem véletlenül elindított metro app miatt, vagy updatekor.. Ez lenne az, hogy teljesen kikapcsolható a metro. Na ez garantált lesz akár a W10-ben? Mert ha ez nem így van, akkor nem igaz hogy a desktopra bootolással, vagy a classic shellel nem látok soha metrot. És páran meg azt írjátok.

    (#361) raskolnikoff +1 És a metro (még ha ki is kapcsolom), multimonitor, onedrive, store, xbox.. ezek talán semmit nem foglalnak tárhelyből, memóriából? Mert nekem egyikre sincs szükségem. Amúgy meg röhejes, hogy mennyi hely kell egy OS-nek.. Mihez? A desktophoz, meg hogy működjön az a pár vas a gépben? Érdekes, a W98 idejében is ugyanennyi dologból állt a gép, mégis vitte a max. 300 megás OS. (nem mintha az kevés lett volna, még az is sok!)

    (#363) King Unique Csupán érdekességképpen, ne vedd másnak :D XP-m 10 GB-os partíción van, és 6730MB szabad hely van és minden tökéletesen működik. Jé (nincs Office)

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    válasz King Unique #441 üzenetére

    Nem azt mondom, hogy vegyék ki a Onedriveot meg a Storet, még kiszaladnál a világból ha megtörténne :) Hanem hogy eleve nem is kellett volna bedrótozni egy OS-be. Legalább lehetne telepítéskor nem kérni, ha nem kívánsz a M$ kis szorgos méhecskéje lenni.
    de mért vannak ott a háttérben a rendszerben...? Azért, mert fel lettek telepítve, és hiába távolítod el az ikonját/csempéjét, attól még ott figyel a rendszerben, működik a szolgáltatás, ergo erőforrást és tárhelyet zabál.
    A start screenes részt olvasd el mégegyszer, sztem mukkot sem értettél abból, amit írtam. ;) Neked nem mindegy, hogy egy full képernyős start screenre teszed ki a csempéket csoportosítva, vagy szintén full screen desktopra teszel ki ikonokat szintén csoportosítva. Pedig ugyanaz, csak a desktop jobban néz ki és nem csempék feliratait kell olvasgatni, hanem egyedi szép ikonok alapján azonosítani az appokat. De ha neked jobb unalmas szögletes vga 16 color színvilágú csempéket olvasgatni, engem nem zavar. De miért ne lehetne az ikonokat is csoportosítani? Akinek meg annyi ikon kéne hogy nem fér el pláne egy full HD képernyőn.. az az ő baja. Én csak 16db ikont raktam ki a leggyakrabban használtaknak. Bohókás a starmenüm? Igen, ez az, látod barátságos az XP-m. Különben az a starmenü ilyen pici méretben tartalmaz mindent ami kell, és láthatod, kategóriákra van osztva. Mi sem egyszerűbb, mint abban megtalálni valamit. Miért adtam volna több helyet a rendszernek, ha így is ennyi szabad hely maradt?? Ahogy írtam, nincs Office, nem munkagép ez. Most vigyázz, nehogy leess a székről! Valóban WU kikapcsolva egyből telepítés után. Igen, a sok kacat amit felrakna, az lassítja le az XP-t, az enyém máig gyors pedig 4 éves már. Visszaállítási pont is felesleges, sosem volt rá szükségem. Virtuális memória kikapcsolva, minek kéne, 2GB rammal úgy is pörög az XP. hogy abból 512MB állandó ramdiskként van használva! ;] Ja, és nem a Program Filesba telepítgetek, bár azt áttehettem volna a D:-re is, de majd legközelebb.

    (#442) vlevi Én nem kétlem, hogy az XP már technikailag elavult, és érdemes volna újabbat használni. Csak éppen a 7 nem tetszik és a 8 még annyira sem. Rávehetne a váltásra, ha már nem tudnám használni az XP-t, de máig kiválóan használható. Sajnos az újabb rendszerek nem lettek olyanok, hogy önmagukért váltanék rájuk. A Onedrive és a Store nekem csak szemét a W8/10-ben. Appokat találok SourceForge-on, ha valakinek küldeni akarok valamit, feltolom egy ingyenes tárhelyre böngészőből, és linkelem neki. Az XP-t csak az fogja tényleg leváltani, ha már nem lesz támogatása netezésben, védelmi programokban. Én is felrakok majd újabbat, de egyelőre nem döntöttem - talán még megvárom a 10-et, hátha jobb lesz, mint a 7. De az XP is maradni fog offline használatban. :)

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    válasz King Unique #444 üzenetére

    Eljön a nap, amikor én is váltok. Csak az a gáz, hogy nem amiatt, mert tetszik az új rendszer, hanem mert muszáj. Ezzel elvesznek tőlem valamit, amit azelőtt mindig megkaptam. Még XP-re is azért váltottam mert tetszett, mert valóban többet adott nekem, mint amit addig használtam. És úgy nem olyan jó megvenni ám valamit, ha tulajdonképpen nem is tetszik.. Most már megvárom milyen lesz a W10 - előbb meggyőződöm arról, hogy testreszabhatom-e ahogy nekem jó. Ha nem, W7 lesz és a remény, hogy talán a következő Windows majd beválik. De a M$-nak komolyan át kéne gondolnia mit akar, és ez a folyamatos terebélyesedés sem egy jó irány, már röhejes, mekkora hely kell egy OS-nek. Az ACDSee-ről is sokan azért mondtak le, mert egyre hízott. (nekem 3.0 van! ~4MB ;] ) Vissza kéne hozni a telepítés során választható összetevőket, az nem volt egy hülyeség, lásd Winamp! Bár Windowsnál sosem működött jól, volt amit hiába kapcsoltam ki, attól még simán felrakta :P Egyelőre biztató, hogy legalább a felület kezd használhatónak tűnni - egyrészt a 10-ben lévő változtatásoknak, másrészt külső programoknak köszönhetően. Bízom abban, hogy a működését is ki lehet kalapálni, ahogy az XP és W7 esetében némi utánajárással. (registry szerkesztés, és szolgáltatások leállítása) Az XP a gpedit.msc és services.msc nélkül szintén problémás lenne!
    Arra kiváncsi leszek, meddig akar a M$ csempéket erőltetni desktopra, W11, W12.. ? Biztos vagyok abban, hogy ez a csempe dolog hamarabb ki fog kopni, mint sokan gondolnák. Én kezdettől csodálkozom hogy történhetett ez meg, de idővel azok is rá fognak únni, akik most még kardoskodnak mellette. ;)

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

Új hozzászólás Aktív témák