Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomcat

    őstag

    válasz Devid_81 #30 üzenetére

    Pedig de! Gyakran egnem is keresnek meg olyannal hogy valami komoly dolog tegnapra kellene. Én azért szoktam felárat kérni érte hogy fedezze az aktulis széria gyártásából erdedő gyártáskiesés költségét mivel azonnall át kell állítani-szereni az egész gyártósort arra amit a kedves türelmetlenkedő ügyfél azonnal kíván. Én ezt értem felár alatt és tökéletesen megértik és ki is fizetik nekünk ezt a többletköltséget. Az azonnali felár mértéke változó, többnyire attól függ hogy az átszerelés miatt keletkező veszteség mekkora költséget generál addigra míg nem a tervszerűen meghatározott mennyiségben és idő alatt előállított termékeket állítja elő a gyártósor hanem a kedves vevő termékét. Ez néhány nap után már tetemes szokott lenni ezért szokott a váltott fázisban rész-gyártás és részleges, a külső szemlélő számára akadozónak tűnő szállítás történni a legtöbb esetben.
    Ha vezető döntéshozó vagy és egy bevethető gyártósorod van ami alkalmas a termékek előállítására akkor előbb-utóbb Te is meghozod ezt a népszerűtlen ugyan de kényszerű döntést.

    Tomcat

Új hozzászólás Aktív témák