Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AxBattler

    félisten

    Igényes, szórakoztató írás, és jó kis gép! Grats!

    Viszont a 700W-os tápot feleslegesnek érzem egykártyás, tuningmentes rendszerhez, szvsz jobban jártál volna egy hasonló, 500W-os, de moduláris táppal.

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • AxBattler

    félisten

    válasz Neovenator #51 üzenetére

    Igen, ezt a témát már nem először nyomatod, anno a beharangozó hír topikjában is megpróbáltad lenyomni a véleményed a többiek torkán, csak sajnos azt nem vagy hajlandó észrevenni, hogy gyak. ízlésről akarsz kinyilatkoztatni, ami még mulatságos is lehetne, de a vehemenciád miatt inkább irritáló, értelme viszont zéró.
    Szerintem inkább "virágozzon minden virág"... :D

    "...a Prodigy egy hatalmas FAIL arra, ami szánva vagyon..."
    Kár, hogy elég sok tesztoldal máshogy gondolja ("Reviews"-fül), és a mITX topikban is eléggé népszerű, akár modding alapnak is!
    Szerintem c0nn0r sem fogja magát rosszabbul, a konfigját meg FAIL-nek érezni... ;)

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • AxBattler

    félisten

    válasz Neovenator #58 üzenetére

    1, Igazad van: az inkább az eredeti fórumban volt jellemző.
    2, Igazad van: ízlés, és fizika két külön külön dolog, viszont hogy valaki egy adott fizikai paraméterekkel rendelkező eszközt "kicsi"-nek, "nagy"-nak, vagy "FAIL"-nek minősít, az ízlés kérdése, ezek nem objektív kategóriák. Mindenki eldöntheti, hogy neki mi minősül "kicsi"-nek, "nagy"-nak, vagy "FAIL"-nek. Ezt még szabad, nem? Honnan tudod, hogy a Prodigy nekem melyik kategóriába esik?
    3, Tehát ha Te kijelented, hogy "FAIL", akkor az úgy is van, még ha a cuccot dicséri is a "szakma", és viszik a fogyasztók. Mert csak, és pont. Értem.
    4, De, pont hogy érzelmekről van szó: Te úgy érzed, hogy ez a ház nagy.

    Egyébként kicsit én is úgy érzem, mint Te: kb. ugyanakkora, mint egy mATX Antec ISK600M, rosszabb helykihasználással, de attól még másnak tetszhet, és jó lehet.

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • AxBattler

    félisten

    válasz AxBattler #60 üzenetére

    +
    A Prodigy nem a takarékos helykihasználásról szó, mITX ide, vagy oda: dizájn, megjelenés, jó szellőzés, tuning, vízhűtés, stb.
    Tényleg elmondható, hogy akkora majdnem, mint egy mATX ház, de a felsorolt jellemzőkkel rendelkező mATX házak, meg kb. akkorák, mint más, sima ATX házak, szóval a kör bezárul: nem az alaplap mérete a mérvadó, hanem a ház pozicionálása. Egy "gémer" kuckó, mint ez mindig nagyobb lesz egy átlagos, vagy irodai környezetbe szánt háznál, egyszerűen azért, mert sok más funkciót kell belezsúfolni. Hogy ez kinek mennyire ésszerű, az már ízlés kérdése.

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • AxBattler

    félisten

    válasz c0nn0r #63 üzenetére

    Erről van szó! :K

    (#72) Neovenator
    A méret nem ízlés kérdése. Az esztétikai minőség ízlés kérdése.
    250 x 404 x 359mm - ez egy méret, ami mérőeszköz kérdése.
    "nagy, "kicsi", "FAIL" - ez egyéni preferencia, ún. ízlés kérdése.

    amennyiben egy másik megoldás X+1 mérettel tudja csak biztosítani az X paramétereket, akkor értelemszerűen nem hatékony és egy olyan esetben, ahol a méret a legfontosabb tényező (gondolom abban megegyezhetünk, hogy nem azért született a mITX méretkategória a VIA által anno, hogy egy CM Cosmos-ba rakják be), haszontalan is
    Szerinted egy otthoni média/gémer ház vásárlásánál a hatékonyság az elsődleges szempont, mindent tolómérővel fog a fogyasztó, és minden más szempontot ennek vet alá?
    Maga c0nn0r írta az előbb, hogy nem ezek a szempontok vezérelték, de Te még ezek után is a saját agymenéseidet akarod másokon számonkérni?

    Mindez nem rajtam múlik és nem is ízlés kérdése...nem én érzem nagynak a házat, hanem a ház nagy, mert a lehetőségeket figyelembe véve (melyre tonnányi példa van más házak személyében) nem optimális.
    Bocsi, mióta ismered a másik lehetőségeit / preferenciáit?
    Mi az optimális? Mi van, ha én x@rok az optimálisra?
    Ha valakinek az a lényeg, hogy legyen egy jól szellőző, mutatós kockaháza, van bőven hely az íróasztalán, egy mITX lap simán kielégíti az igényeit, van rá elég pénze, és épp a Prodigy dizájnja jön be neki a legjobban, akkor mi van? Jön a Nemzeti Ház-Optimalizáló Hivatal, megtiltja neki, hogy ilyet vegyen, és megmutatja a kormányzatilag támogatott házak listáját, Varga Mihály ajánlásával?

    Az, hogy neked milyen kategóriába esik, nem tudhatom, de ha picit is objektíven próbálnád nézni a kérdést, akkor lenne egy tippem, viszont úgy nehéz objektíven nézni bármit is, hogy mind az esztétikum, mind a praktikum egy közös, szubjektív halmazba (TETSZIK) van összeöntve ahelyett, hogy külön lenne vizsgálva.
    Kollégámnak szét vannak szórva a csetreszei az asztalán, kb. kétszer akkora területen, mind nekem. Engem frusztrálna az az összevisszaság, de Ő így érzi jól magát, és tud hatékonyan dolgozni, engem meg elküld a fenébe (teljesen jogosan), ha felhozom a témát. Remélem átjön.

    (#75) flashpointer
    Letisztult, minimalista, szellős, szép. Lian Li? :D

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • AxBattler

    félisten

    válasz Neovenator #79 üzenetére

    Ha valakinek csak az a lényeg, hogy legyen egy jól szellőző, mutatós kockaháza, az minek választ mITX-et, ha ugyanakkora méretben, urambocsá még ráadásul ugyanazzal a design-nal megoldhatná mATX-ben is.
    Mert neki ez tetszik. Pont.

    A példa is sántít, mert nem bírod kiverni a fejedből, hogy nem csupán egyéni preferenciák alapján lehet nézni kifelé a fejből.

    Nem. Én el tudom fogadni, hogy Te más szemüvegen keresztül nézed a házakat. Ha Te minden köbcentit hasznosan ki akarsz használni a teljesen praktikus, minimalista gépházadban, mert az neked úgy jó, akkor lelked rajta.

    A gond azzal van, hogy számonkéred máson: Ő miért nem a Te szemüvegedet hordja.

    A szimpla, mezei hülyeség mikor volt valaha is érv bármire?
    Ha nem jött át a hasonlat, akkor fölösleges folytatnunk ezt a társalgást.

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • AxBattler

    félisten

    válasz Neovenator #82 üzenetére

    Értem. Akkor ennyi volt. :O

    Viszont tőled tudtam meg, ami eddig nem szúrt szemet: az mITX és a mATX Prodigy tényleg ugyanakkora, 250 x 404 x 359 mm! Ez fel sem tűnt eddig, azt hittem a mATX kicsivel nagyobb! Kösz!

    Ha a mATX-nek értelmesebb volna a belső elrendezése, már rendelném is! :D

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • AxBattler

    félisten

    válasz davidsone #92 üzenetére

    A merevlemezek elhelyezése béna szvsz.

    Ha nem állították volna a tápot, hanem fektetik, akkor föléje elfért volna egy keret 3db 3.5-ös HDD-nek, mint egyes Lian-Li házakban:

    Oké, tudom: moddingra fel! De egy 25k-s házat nem szeretnék rögtön szétbarmolni, főleg hogy nem igen értek hozzá...

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • AxBattler

    félisten

    válasz AxBattler #93 üzenetére

    Bár ez nem olyan jó ötlet: fekvő táp mATX alaplappal nem fért volna bele az eredeti Prodigy házba, hosszabb kasztnit kellett volna tervezniük - ami egyértelműen nem pálya... :N

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Új hozzászólás Aktív témák