Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    Ami pozitív a 380-nál hogy korrekt hűtővel adják, igaz ez már a "csúcs" verzió, de ha a 2gb-os is lesz ilyen hűtővel 65-ért akkor korrekt. Így aki 960 vs 380 között vívódik az nyugodtan dönthet pusztán a teljesítmény, más tulajdonságok alapján és végre nem kell figyelembe venni a kártya fizikumát, hűtését. De az árat nem értem, így hogy alig gyorsabb mint a 960-as ami legalább ennyire tunningolható kicsit alá kellett volna mennie, nem ezt az árazást szoktuk meg szerintem AMD-től.

    Így én még 960-ast választanám mindig, mert kicsit hülye user biztosabb az aktívabb support miatt, de tényleg nagyon egymáshoz van alakítva a két kártya.

    Igazából az összes amd és nvidia krátya úgy egymáshoz van belőve, hogy az már feltűnő és nem értem AMD miért nem kezdeményezőbb ár/teljesítmény vonatkozásban, nekik kéne felzárkózni eladásokban.

    Bici: utolsó mondatomat olvasd el, szerintem nincs igazad. A piac ezekről a kártyákról már véleményt formált az alacsony kereslettel, így egy átnevezés véleményem szerint csak ideiglenes pluszeladásokat generálhat ilyen árazás mellett, utána folytatódik az a piaci tendencia ami nvidiának kedvező. Nem igazán értem miért megy ebbe bele az AMD.

    [ Szerkesztve ]

  • Peat;)

    veterán

    válasz Abu85 #33 üzenetére

    Amennyiben valóban ez a hozzáállás amit részben azért cáfolnak a teljesen azonos árak azonos teljesítménynél, akkor a piac megmutatta az egyik szereplőnek hogy ez nem működőképes stratégia jelenleg. Akik ha erre nem reagálnak és mint kiderült valóban nem teszik a legtöbb kategóriában, akkor az egyszerűen téves gazdasági döntés. A végén aztán lehet mi járunk jól mert eddigiek alapján a jövő évre olyan részesedése lesz az AMD-nek hogy kénytelen lesz visszatérni a sokkal gyorsabbat sokkal olcsóbban stratégiához. Nvidia is sokszor nevezett át, baromira nem támadom az AMD-t. De azoknál az átnevezéseknél árcsökkenések voltak mindig is.

  • Peat;)

    veterán

    válasz Abu85 #51 üzenetére

    Én mint nem nagy de azért valamennyire gamer teszek rá magasból hogy itt vagy ott lesz-e egy két plusz semmit mondó effekttel több. Komolyan nem érdekel. Az érdekel melyik kártyával tudom futtatni az aktuális játékokat 40fps felett, semmi más. Persze erre is voltak rémhírek, már 2 éve is hogy akkor éppen nvidia itt meg ott annál a játéknál meg fog halni, mégsem halt meg és ez fordítva sem fog megtörténni.

    A konzolok miatt kizártnak tartom egyébként hogy drasztikusan külön útra menjenek a pc-vel. Egyben ezért is vettem 960-ast mert a "forradalmi" konzolok "jótékony" hatása az hogy a 3 éves vga is tökéletesen helytáll mint ahogy a tesztben is látható...directx 11 alatt is.

    2-3 év múlva amikor a konzolokat talán megmerik átlépni akkor lehet tér ennyire külön utakra a vga gyártók előtt. 2-3 év alatt viszont tökéletesen le lehet húzni a rolót, ezzel az AMD vagy szembe akar nézni, vagy nem.

    [ Szerkesztve ]

  • Peat;)

    veterán

    válasz Sinesol #224 üzenetére

    Egyet értek. A két kártya egy árban van, azonban megnéztem a hűtési megoldásokat. A sapphire 4gb-os modellen szereplő tetszetős minőségi hűtés sajnos nem került lejjebb a 2gb-os modellre. Majd kiderül a többi modell ára és hűtése, de már megint kezdődik az amd féle hűtőspórolás, ennél a márkánál biztosan. Miközben 60-ért egy 2 gigás nitro hűtéses modell már valódi alternatíva és plusz pont lenne annak aki vacilálna a 960 vs 380 között. 960-nál legtöbb alapmodellen olyan hűtés van ami jóval kifinomultabb mint a sapphire 380 alaphűtése, miközben legalább 50w-al kevesebbet fogyasztanak. Ilyenkor szerintem nem a vásárló lesz a hülye ha a zöldekre mondja azt hogy minőségibb kártya ennyire szoros teljesítménynél.

  • Peat;)

    veterán

    válasz SLYM #315 üzenetére

    Mondjuk a magyar infláció egy fogyasztói kosárra számolt átlag, egy adott termékágra max következtetni lehetne belőle ha normális gazdaság lenne, tehát nem lenne a rezsicsökkentés torzítóhatása. Jelen viszonyok között a ksh-s átlaginfláció adat csak marketingre jó, sokan ezért nézzük $-ban az árakat. Én pl 660-ról 960-ra váltottam, +30-40% teljesítmény és ugyanúgy 200$ indulóár, gondolom AMD-nél is hasonló jönne ki. Ha nem akkor g*ökerek :) Inkább a túlzottan a versenytárshoz alakított ár az ámulatba ejtő, ha nem is akarnak piacot szerezni(tipp, mostani ár -30% kellene hozzá), legalább tartanák meg azt a sovány részesedést (tipp, mostani ár -10-15%).

  • Peat;)

    veterán

    válasz Sinesol #386 üzenetére

    "Épp uj játékok alatt is az uj GCN-nek lesz előnye, csak gondolj bele hogy csak az uj GCN tudja azt amit a konzolok."

    És láttad mit tudnak az új konzolok? :) Egy szerintemet szerintem rakj oda, mert ennyire jósolni nem lehet. Félre ne érts, nvidia 960-as vga-m van mert volt egy jó akció, de bármikor ellőném egy 380-asra (nitro hűtéssel, végre, 285-ösnél bizony sapphire cseszett ilyet csinálni), ez nekem nem hitvallás. De az elmúlt években a GCN előnye nem csak a konzolok és nem csak a directx12 alá volt megjósolva, hanem már jóval ezen rendszerek, hardwarek előtt is, látjuk mi lett ebből. Másrészt egyszerűen nem fogom ezt a konzolmániát, vannak szép játékok, igényesek, de messze nem forradalmiak. Legalább nézd meg milyen grafikai színvonalra hivatkozol mint "jövő" :)

Új hozzászólás Aktív témák