Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hdanesz

    senior tag

    LOGOUT blog

    Sziasztok!

    Én kb. másfél évig voltam bulifotós. Még 2001-2002-ben. Akkor még rajtam kívül egyetlen ember volt aki fotózott bulikon és felváltva dolgoztunk. (Legalábbis itt Db-ben) Egy éjjel több helyszínre is kellett menni. Akkor még nagyon gyerekcipőben járt a bulifotózás. Akkoriban nem volt jogsim sem, így minden éjjel egy órás gyalogút következett hazáig a bulik után. A bulifotósok megbecsülése akkoriban ha lehet mondani még rosszabb volt. Újdonságnak számított, sokan szinte támadásnak vették, hogy buli közben fényképezem őket. Pedig nyugodtan, udvariasan kértem őket. Már az első "bevetés" előtt elmondták a cégnél, hogy mit várnak, hogyan viselkedjek az alanyokkal. Először is, el kellett mondanom,hogy milyen cég megbízásából vagyok ott, majd megkérdeztem, hogy megengedik-e hogy képet készítsek róluk. A kép elkészítése után, szinte mindenki megnézte az LCD-n az elkészült képet és úgymond már a helyszínen jóváhagyta a képet. Ha pedig nem tetszett neki, akkor töröltem. Képzelhetitek ez csajok esetében hogy nézett ki....: ezt a képet azért töröld mert pislogok, a másodikat azért mert 2szál hajam balra áll, a harmadikat pedig azért mert meggyűrődött a ruhám..:D Ráadásul másnap reggel, amikor leadtam a fotókat, az egyik szerkesztő is végignézte a képeket, hogy minden okés-e.
    Konfliktusom szerencsére nem sok akadt. Két konkrét esetre emlékszem: az egyik alkalommal kaptam egy jobb fajta izmos rugást a bokámra, a mai napig nem tudom mi volt az oka. De annyi érezhető volt, hogy nem az a véletlen rádlépek a tömegben tipusú volt. A másik pedig amikor egy srác karomat megragadva, a képembe ordítva "kért" rá hogy töröljem azokat a képeket amin akár csak a karja is belátszik 2cm-re.
    Vicces helyzet viszont annál több akadt. Egy példa: az egyik drum'n'bass (nem tudom jól írtam-e) dj fellépésére indultam. Beállítottam fél 11-11környékén. Mire a jegyszedő pasi meglepődve megkérdezte: mit keresel ilyenkor itt? ezek a bulik 1-2körül indulnak be, itt éjfélig egy lélek sem lesz. :D
    Mindent összevetve - annak ellenére,hogy nem kedvelem a táncos-zenés helyeket - jól szórakoztam. Sok emberrel megismerkedtem, akik a későbbi fotózások alkalmával már messziről integettek, vagy jöttek oda hozzám a bejárat előtt,hogy fotót kérjenek. Sőt még sörözni is meghívtak...:)
    2002-ben felhagytam a fotózással, nem volt rá időm. Kb. 3éve megpróbáltam ismét, de akkor épp nem kerestek bulifotóst.

Új hozzászólás Aktív témák