Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    Nem gondolom, hogy olyan egyszerűen körbe lehet járni ezt a kérdést, mint azt itt néhányan teszik. Nincs olyan sablon, amely mindenkire, minden helyzetre illik. Az nyilvánvalóan nem igaz, hogy Magyarországon ne lehetne megélni, akár jól. Lehet, sokaknak sikerül is. Az sem igaz viszont, hogy csak akarni kell, és menni fog. Nem mindenki ilyen szerencsés. Ismerek olyan embert, aki bárhogy próbálta, nem igazán jött össze neki, filléres problémákkal küszködött, mióta viszont egy gazdagabb országba költözött, köszöni szépen, jól elvan, kisemberként, de kényelmesen.
    Sokféleképpen hozzá lehet állni ehhez a dologhoz. Egy jó barátom pl. imád utazni, más országokat megismerni, és szerencsére van elég talpraesett hozzá, és olyasmihez ért, amivel megteheti, hogy fél-másfél évet eltölt egy (Magyarországnál jobb helyzetben levő) országban, ott dolgozik, aztán továbbköltözik a következőbe. Soha nem voltak megélhetési gondjai, nem a kilátástalanság hajtotta el, hanem inkább a kíváncsiság és kalandvágy. Én sem problémák elől menekültem Magyarországról, egyszerűen csak nem akartam kihagyni a lehetőséget, hogy máshol, másként, akár jobban, éljek, és érdekes tapasztalatokat gyűjtsek. Utóbbi miatt feltétlenül javaslom mindenkinek, aki megteheti, hogy próbálja ki. Világot látni, más kultúrából származó embereket megismerni, tanulságos dolog. :)
    Felmerült, hogy máshol sincs kolbászból a kerítés. Ez magától értetődően igaz, és ha irreális elvárásokkal indul valaki, annak nagy csalódás lehet a vége. Ugyanakkor bárhogy is szépítjük, az én tapasztalatom is az, hogy bizony Magyarország összességében messze nem a legjobb hely a világon. Mind anyagi szempontból, mind a hangulatot tekintve könnyen találni jobbat. (Itt hozzá kell tennem, hogy sokkal rosszabbat is, én pl. alapvetően mindig szerencsésnek tartottam magam azért, mert Magyarországra születtem, és nem valami rosszabb helyre, no de most nem ez a téma.)
    Az említett barátomnak pl. soha nem volt szokása szidni Magyarországot, most sem teszi, de azért megjegyezte múltkor, hogy leginkább az volt az értelme, hogy hazalátogatott, hogy emlékeztesse magát arra, mennyire jó dolga is van kinn. El akart intézni valami hivatalos ügyet, de inkább hagyta a fenébe, mert, még ha körülményesebb is lesz külföldön, ott idegenként emberibb bánásmódban részesítik, mint magyarként egy magyar hivatalban. Ez persze csak egyetlen kiragadott példa, de nagyon tipikus.

    Természetesen mindennek komoly ára van. Nem könnyű dolog megszokni egy idegen kultúrát, nyelvet, otthagyni családot, barátokat, megszokott környezetet, és új egzisztenciát teremteni. Nem könnyű dolog összeszedni a bátorságot, és belevágni. Van, akinek ez nem túlságosan esik nehezére, másoknak megerőltető vagy akár lehetetlen. De ezek azok az igazán fontos dolgok, amelyeket érdemes megfontolni, amelyek alapján végülis eldől, hogy valaki megy-e vagy marad, nem holmi hagymázas elmélkedések hazáról meg magyarságról, az legfeljebb utólagos belemagyarázás.
    Nem tartom okos dolognak, ha valaki erkölcsi kérdést próbál csinálni ebből. Túl rövid az élet ahhoz, hogy ilyen elvont marhaságokra pazaroljuk, és túl sok a látnivaló szerte a világban. A világot, országot, megváltani úgysem fogja senki, a saját kis környezetében pedig lehet rendes, tisztességes ember bárhol a világon. Én azt mondom, hogy akinek van hozzá kedve, mersze, annak érdemes megpróbálni, amíg még fiatal, és könnyen megteheti.

    [ Szerkesztve ]

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Új hozzászólás Aktív témák